Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Pytláci zase řádí! Porybný našel v řece neobvyklé drátěné pasti

AKTUÁLNĚ: Pytláci zase řádí! Porybný našel v řece neobvyklé drátěné pasti

- Reklama -

Porybní nemají ani na podzim trochu klidu! I když u vody výrazně ubylo rybářů, přesto je nutné mít neustále oči na pozoru. Tak jako například porybný na řece Cidlině. Ten si totiž všiml pod jezem zvláštních drátěných košů. Až při bližším pohledu bylo zřejmé, že se jedná o pasti. O pytláckém nálezu informoval předseda MO Kolín Jiří Krouza na sociálních sítích. Ten navíc upozorňuje, že podobné pasti mohou způsobovat regulérní týrání. Na daném revíru se tak zvýší kontrolní činnost…

Řeka Cidlina nepatří k nejnavštěvovanějším rybářským revírům v republice, přesto tato voda nabízí opravdu zajímavé rybářské vyžití. A toho si všimli i někteří pytláci. Právě ti tady nastražili pasti, které připomínají drátěné koše. Bohužel, v letošní sezóně jde podle předsedy MO Kolín Jiřího Krouzy o několikátý případ v tomto úseku.

„Pytláci z ciziny nepřestávají překvapovat svoji manufakturou na ubytovnách. Tyto drátěné „koše“ údajně na raky, nalezl člen rybářské stráže a předseda MO ČRS Žiželice Standa Šafařík u jezu na Cidlině. Letos jde už o několikátý případ v tomto úseku,“ napsal předseda MO Kolín Jiří Krouza.

Pasti jsou bohužel navrženy tak, že po ulovení jsou v nich ryby živé. Jenže! Vzhledem k použitým materiálům logicky hrozí to, že ryby kromě stresové reakce se o tvrdý drát i vážně poraní. A právě tohle by mohlo být klasifikováno jako týrání zvířat. To si alespoň myslí právě kolínský předseda Jiří Krouza.

„Toto již nemusí být „jen pytláctví“, ale z hlediska funkčnosti a následkům pro takto ulovené živočichy se může jednat i o regulérní týrání. Nezbývá než zvýšit kontrolní činnost,“ napsal Jiří Krouza.

Kdekdo by si mohl pomyslet, že to znamená „jen“ zvýšení aktivity rybářské stráže. Pomoci mohou i řadoví rybáři. „Velmi často jsou v těchto případech „dobrými strážci“ samotní rybáři,“ říká Jiří Krouza. Pokud tedy na revíru uvidíte jakékoliv podezřelé chování, volejte rybářskou stráž nebo rovnou policii.

Redakce InRybar.cz

Foto: Jiří Krouza

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Tady se zase píše jak tyhle prasarny dělají cizinci ale jsem svědkem že i mezi místníma se najde pár lidí co tyhle pasti dávají pod jezy a Splavy. Už jsem dával tip i porybnym ale zatím bez odezvy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -