skingbranding-banner

Tvrdá rána pro nepoctivé rybáře! Rybářská stráž dostala moderní vybavení! O co jde?


Středočeský územní svaz výrazně vypomohl rybářské stráži s rozšířenou působností, která hlídá tamní svazové revíry. O co jde? Středočeští rybáři vybavili porybné novými kamerami, které používají například i policisté. Díky tomu tak rybářská stráž může například pořizovat záznamy z kontrol, které mohou posloužit jako důkazní materiál. Navíc, toto vybavení může mít i psychologický efekt, který zabrání agresivnímu chování ze strany rybářů. Protože jen v letošním roce se na různých místech mimo středočeské revíry odehrálo několik napadení porybných ze strany rybářů…

O jaké kamery se jedná? Jde o 4 nahrávací zařízení, která používají například i policisté. „Rybářská stráž s rozšířenou působností má ke své činnosti další pomocníky – 4 policejní kamery. Je to v souladu s tím, jak se zvyšuje náročnost výkonu rybářské stráže,“ uvedl Středočeský územní svaz.

Kamery budou sloužit především k pořizování důkazních materiálů. A to je zásadní! Proč? Například středočeští rybáři poukazují na to, že rybáři, kteří porušili pravidla, častokrát výrazně mění obhajobu oproti tomu, co se opravdu u vody odehrálo.

„Středočeský územní svaz se snaží vybavovat pomůckami rybářskou stráž s rozšířenou působností tak, aby při kontrolách našich revírů měli její členové vše potřebné, co jim usnadní činnost, zajistí důkazní prostředky, neboť přestupci jsou v dnešní době schopni popřít i nos mezi očima, někteří pak svojí agresivitou překračují hranice akceptovatelného,“ vysvětlují středočeští rybáři.

Kde všude bude rybářská stráž nové kamery používat? „Nové videokamery byly předány do lokalit Mladoboleslavsko, Kolínsko – Nymbursko, Kladensko a Praha – Východ,“ sdělil Středočeský územní svaz. Kamery budou primárně určeny pro rybářskou stráž s rozšířenou působností. Ovšem používat je mohou i ostatní porybní. „V těchto lokalitách budou k dispozici i členům rybářské stráže z tamních místních organizací, se kterými rybářská stráž s rozšířenou působností při jednotlivých kontrolách spolupracuje,“ doplňuje Středočeský územní svaz.

Středočeský územní svaz tak doplnil další významnou položku ve vybavení rybářské stráže. Už teď porybní s rozšířenou působností disponují zajímavým vybavením. „V současné době má rybářská stráž s rozšířenou působností kromě jednotné ústroje od firmy Banner i vysoce kvalitní termovizi, dva čluny s motory a příslušenstvím, noční vidění, dalekohledy, kvalitní baterky a čelovky od firmy Fenix,“ uvádí Středočeský územní svaz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Tajná surovina do krmení na kapry! Tekutina ze zkvašených krevet

„Věříme, že pořízením tohoto vybavení ještě více pomůžeme chránit naše revíry a kamery zajistí členům rybářské stráže dostatek důkazů pro případná kárná a přestupková řízení. Vždyť od jara do této chvíle zadržela rybářská stráž s rozšířenou působností 11 neoprávněně lovících a přes 60 povolenek k lovu,“ říkají středočeští rybáři.

Ovšem ani nejmodernější vybavení nedokáže uhlídat všechny revíry a ryby v nich najednou. Proto je důležité, aby porybným občas pomohli samotní rybáři. „Děkujeme všem našim členům, kteří nejsou lhostejní a stále intenzivněji spolupracují s rybářskou stráží a podporují její činnost, vždyť členové rybářské stráže chrání náš společný majetek,“ uzavírá Středočeský územní svaz.

Redakce InRybar.cz

Foto: Středočeský ÚS

Nové články v rubrice

VIDEO: Tvrdá rána pro Bohumila Kunu? Na jeho boilies si posvítí další úřad! Kdo tentokrát?

admin | přečteno: 3583x | 18.01.2021 | 3 komentáře

Známý rybář Bohumil Kuna připravuje nový e-shop, na kterém bude …

Úhyn ryb v oblíbeném revíru: Rybáři nové ryby zatím nasazovat nebudou! Proč?

admin | přečteno: 591x | 18.01.2021 | Žádné komentáře

Na severu Čech se nachází nádrž Farského, která je podrevírem …

Čachry machry okolo zákazu olova? Z Bruselu přichází podivné zvěsti! Co se stalo?

admin | přečteno: 1629x | 15.01.2021 | 1 komentář

V pátek 15. ledna měla Evropská komise představit návrh na plošný …

Komentáře

 • Nechápu proč je to tvrdá rána pro poctivé rybáře? Možná pro nepoctivé.

  • Opraveno! 🙂

  • Tomášku nauč se číst…………………………

 • Náhodou mam za to ze kamerový záznam může udělat pouze policie, Rybářská stráž si může natočit bordel ale nesmí osobu. Dle zakona o ochraně osobních údajů. to znamená že pokud to použije tak pachaj trestny cin a mu to projde.za pochybení.

  • RS má právo pořizovat video záznam, ale musí o tom kontrolovaného upozornit… A to “zásah rybářské stráže je monitorován”… To je v souladu se zákonem…

  • Ty jsi nějaký chytrý až ti dá někdo přes ústa a nebudeš mít důkaz budeš mluvit jinak 😜😜

  • pan chytrej……….

   • pan K…. je vůl

    • Ja měl za to že jsem to tu právě takto čet. Nebo na jiném fóru. jsem tam měl dát otazník hi. Jinak dobrý aspoň uvidíme jak někdo chytá za zákazem lovu a vybrečí si noty zpět.i pres foto a kameru.

 • https://www.pravnilinka.cz/bezplatna-pravni-poradna-zdarma/pouzivani-bezpecnostnich-kamer.html

  Poradna zdarma, rada první

  Snímaní kamerovým systémem vybaveného záznamovým zařízením nesmí nadměrně zasahovat do osobní sféry sledovaných osob

  • A diky těm to trubkam jako jste vy jsme v tomto se vším pozadu.
   Každý se chce hned soudit.
   Kamery maji byt uz dlouhá léta to je zaklad na nepoctive kreteny.

   • Trubka není ten kdo na problem upozorní, ale kritik který nezná řešení.

   • za mne naprostý souhlas,záznam vadí jen ,,drbanům”,pokud nedělám u vody ,,problémy”,není co řešit a záznam se smaže.Dělat v dnešní době RS není žádný med !!

 • Lze pořizovat video záznamy i fota ale nezveřejňovat! (internet a podobně);
  Osobu předem upozornit (dát na vědomí), že průběh kontroly si nahráváte;
  Nemusí být souhlas od řešené osoby. RS je úřední osobou proto se toto považuje za úřední jednání;
  Slouží jako důkaz pro orgány, které budou přestupek řešit a pro ochranu a obranu RS která záznam pořizovala (správní orgán a orgány činné v trestním řízení).

 • Zdar kolegové!
  RS má plné právo pořizovat audio/video záznam kontroly a tento případně použít jako důkaz o spáchaném přestupku. Přestupce často otočí výpověď i před PČR a kdo má potom pravdu? Notabene když jsou dva a tvrdí totéž? Jedině zdokumentované přestupky jsou prokazatelně spáchány a tak můžou být i řešeny bez debat.
  RS dělám 13 let a poslední 3 roky jsem poloprofi v JčÚS a bez kamery bych polovinu řešení přestupků ani nemohl zahájit z důvodu důkazní nouze.
  I tak se najdou pitomci, že to ještě zkusí přes právníka, zatím ale žádný neuspěl. Záznam je záznam.
  Morálka nejen u vody klesá jako kámen ke dnu a právo se kupuje za peníze.
  Je to podle Vás v pořádku?
  Podle mě v žádném případě.
  Petrův zdar!
  Marian Satrapa

  • Naprostý souhlas. Jen zlodějovi vadí pes zaplotem. A obráceně: je to i moje ochrana před”místní ochrankou” před hostujícím rybářem ( že jsem se s nimi jako majitel celosvazovky potkal!). Naprosto správně vynaložené prostředky.

 • Já jsem pro. Akorat to mohlo prijit trosku driv.

 • Super. Tím by měli být vybavení všichni členové RS v ČR a je jedno zda mají místní či rozšířenou působnost, dobrovolní, profi nebo poloprofi. I když se drtivá většina rybářů chová jak má. Najdou se mezi námi hovada, kterým nic není svaté.

  • Jaký je rozdíl mezi dobrovolnou, poloprofi a profi RS???Děkuji za odpověď.

   • Zdravím kolego!
    Dobrovolných RS je nejvíce, dělají to po práci. Pokud splní normu pochůzek (zápisy do sumářů) dostanou povolenku od územního svazu a možná i něco od mateřské MO.
    Poloprofi jsou více zapojení do činnosti svého ÚS, mají konkrétní rajon v rámci okresu, kontrolují i vysazování a přejímky násad, spolupracují s dobrovolnou RS, ale stále mají vlastní zaměstnání.
    Jsou i lépe vybavení – kamery, dalekohledy, noční vidění příp. termovize… Činnost je sledována GPS lokátorem.
    Profi jsou zaměstnanci jednotlivých ÚS a mají i nejlepší vybavení – čtečka kódu povolenky s integrovanou GPS lokalizací a další.
    Petrův zdar!

 • Na našich revírech si úplně stejné kamery zakoupila MO z peněz( ORP) a nikde si jako Dúša nedělá na sociálních sítích P.R.

  • Přesně řečeno 👍🏻😉

 • je to protipravne jednani,na objektu take musi byt napsano objekt strezen kamerou

 • Petrův zdar..
  ad kamery… vždyť dnes každé auto ma kameru, každý druhý cyklista, každý třetí lyzar..do toho mobilní nahrávky z hospod atd..to nikoho nesejri, ale ze mu udělam kontrolu jako rs pod kamerovým dohledem najednou vse vadí,.
  kamera jen kryje rs, protože v dnešní době rybáři jdou za hranice,a kór,kdyz se domluví,kdyz je jich u vody 5 na dva dobrovolníky .. takže naopak,jen houst.protoze verte,ze co někteří rybáři u vody dokážou,to je prostě k neuvěření.a bez důkazů to můžu říkat maximálně doma u oběda.
  a kameru nám jeden kolega z pražského územního svazu slíbil za nějaké rozumné penize,tak do toho jdu.a klidně to hned v úvodu kontroly každému řeknu.minimalnr tim dělám něco pro sebe.pak už bude jen vidět, jaak letím do vody…o:)))))))))).
  pz pampaliny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.