Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Rekonstrukce významného svazového revíru „spolkne“ 500 milionů korun! O co jde?

AKTUÁLNĚ: Rekonstrukce významného svazového revíru „spolkne“ 500 milionů korun! O co jde?

- Reklama -

Hlučínské jezero patří k nejvýznamnějším rybářským revírům na Severní Moravě. Tato vodní plocha o rozloze více jak 130 hektarů leží nedaleko Opavy a Ostravy. A právě tuto vodní plochu čeká rozsáhlá rekonstrukce, jejíž konečný účet se odhaduje na 500 milionů korun. Peníze na rozsáhlou rekonstrukci Hlučínského jezera přislíbil i Andrej Babiš.  

Projekt počítá s kompletní sanací, rekultivací a revitalizací Hlučínského jezera. S tím počítá i plán ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva financí, které tento projekt zařadily do vládního seznamu prioritních projektů programu revitalizace Moravskoslezského kraje. Rekonstrukce Hlučínského jezera bude rozdělena do několika etap.

V praxi to znamená, že v první etapě se bude řešit protipovodňová ochrana – plán stavby počítá se zvednutím a zpevněním hráze jezera. V této první etapě se počítá i s opravou nápustného a výpustného ventilu a dalších vodních objektů a mostů. „Konečně se dočkají ochrany před případným poškozením hrází vedle Hlučína také okolní obce Jilešovice a Děhylov a Ostrava-Třebovice a Martinov, které byly také v ohrožení,“ řekl Deníku náměstek pro regionální rozvoj Jan Krkoška.

Druhá etapa oprav se pak bude týkat infrastruktury okolo jezera, která je někde vážně poškozená. Kromě oprav se ale plánuje i s novými stavbami a budováním dalších „dopravních objektů“ – například se stavbou nových kruhových objezdů nebo parkovišť.

Podle starosty Hlučína Pavla Pascheka by se se stavbou mělo začít už od příštího roku: „Soutěž na dodavatele stavby by měla být zahájena podle informací ministerstva financí letos na podzim.“ A starosta ještě Děníku dále řekl: „Realizace projektu přinese Hlučínu desítky nových pracovních míst. Vedle protipovodňové ochrany území následně umožní také jeho další rozvoj jako významné rekreační oblasti celého regionu.“

ČTĚTE TAKÉ: Hlučínské jezero trápí vodní rostliny. Bude je kosit kombajn za 6 milionů!

Otázkou je, jak budou na Hlučínském jezeře vypadat následující rybářské sezóny. Je možné, že stavební práce můžou v některých místech způsobit nějaká omezení. A ta by nepotěšila řadu rybářů. Hlučínské jezero patří k velmi oblíbeným a navštěvovaným revírům na Severní Moravě. Tato 131 hektarů rozlehlá plocha skrývá opravdu krásné ryby!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -