skingbranding-banner

Boj o Lipno: Rybáři jednají o úpravě zákazu bivakování s CHKO Šumava! Bude bivakování povoleno?


Současná pravidla, která platí na Lipně, nejsou pro bivakující rybáře nijak příznivá. Na tomto revíru je totiž přísně zakázáno táboření, stanování, stavění přístřešků a stanů s podlážkou i bez podlážky, kempování nebo rozdělávání ohňů. Rybáři na Lipně tak mohou spát pouze pod deštníkem, pod deštníkem typu brolly nebo pod širákem ve spacáku. Jihočeský územní svaz ale nyní jedná o možných úpravách. Vedení jihočeských rybářů totiž chce návštěvníkům Lipna „umožnit co největší komfort“.

Na webu Jihočeského územního svazu se píše: „Údolní nádrž Lipno (revír č. 421200, Vltava 30-32) se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Šumava a proto jsou zde všichni návštěvníci včetně rybářů povinni dodržovat ustanovení zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny. Tento zákon mimo jiné striktně zakazuje táboření a též řeší vjíždění a parkování motorových vozidel a zneškodňování odpadů v této oblasti. Dodržování tohoto zákona v oblasti ÚN Lipno a trestání za prohřešky proti výše zmíněného zákonu má v kompetenci CHKO Šumava.“

„Jelikož Jihočeský územní svaz má zájem, aby v okolí jeho revírů byl udržován pořádek a nedocházelo k porušování zákonů našimi rybáři, navázal z tohoto důvodu spolupráci s CHKO Šumava ve snaze umožnit rybářům co největší komfort při rybolovu. Zejména v období 24 hodinového rybolovu je pro rybáře důležité mít se kam schovat před nepřízní počasí. Nyní probíhají jednání, která by měla vyjasnit, co je možné v rámci platných zákonů našim rybářům povolit za současného respektování ochrany přírody. Naším společným zájmem je umožnit našim členům provozovat komfortní a pohodový rybolov. O vývoji jednání budeme nadále informovat na těchto webových stránkách.“

Současná pravidla na Lipně jsou v tomto neoblomná, psali jsme o nich již v minulosti. Pravidla říkají: Na pobřežních pozemcích Lipna, břehových částech revíru a vodní ploše revíru je zákonem zakázáno provádění jakýchkoliv terénních úprav, poškozování a ničení dřevin a pobřežních porostů, táboření, stanování, stavění přístřešků a stanů s podlážkou i bez podlážky, kempování, rozdělávání a udržování otevřených ohňů, odhazování odpadků, znečišťování území vodní plochy. Rybářské deštníky a deštníky typu Brolly jsou povoleny. Je zakázáno vjíždět s motorovými vozidly do přilehlých lesů mimo silnice a místní komunikace.

ČTĚTE TAKÉ: Na Lipně se nesmí bivakovat! Rybáři mohou spát ve spacáku nebo pod deštníkem

Důrazně upozorňujeme rybáře, že na Lipně působí profesionální rybářská stráž, která bude tato pravidla důsledně kontrolovat. Proto apelujeme na všechny rybáře, aby dodržovali platná pravidla a předešli tak zbytečným nepříjemnostem.

Zdroj: Jihočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Zdání klame: Česko trápí sucho už na 95 procentech území! Nejhorší situace je v okolí Labe

admin | přečteno: 338x | 7.12.2018 | Žádné komentáře

I když aktuální teploty padly hodně nízko, a kdekdo si …

Největší moravský rybník Nesyt se nebude lovit! Letos v něm uhynulo 100 tun ryb za 5 milionů korun

admin | přečteno: 334x | 6.12.2018 | Žádné komentáře

Rybářství Hodonín, které hospodaří na největším moravském rybníku Nesyt, oznámilo, …

Jakub Vágner v říjnu „zavře“ Nové Mlýny! Bude pořádat 3. ročník závodu Stairs2Hell! Zájem je obrovský!

admin | přečteno: 509x | 5.12.2018 | 1 komentář

Stairs2Hell 2019. Prestižní rybářský závod, který se v příštím roce bude …

Komentáře

  • Rybáři s bibakem nikdy nedělali bordel. Okamžitě jak přijedou si každý dává pytel. Jednoznačně povolit

  • bivak bez podlážky,otevřený pro náhled a event. dialog jakékoliv kontroly,spacák,lehátko,křeslo,pl.vařič=komfort za který stojí i nedopalek odlidit a event. jiného napomenout.Ostatní máme v r.řádu a s tím žádáme o vydání povolenky….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.