Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Rybáři nedaleko Prahy letos otevírají nové rybníky pro rybaření! Celková výměra...

AKTUÁLNĚ: Rybáři nedaleko Prahy letos otevírají nové rybníky pro rybaření! Celková výměra je přes 43 hektarů

- Reklama -

Máme výbornou zprávu pro rybáře z Prahy a širokého okolí! Územní svaz města Prahy informoval rybářskou veřejnost o tom, že nově získal 12 rybníků. Rybařit se bude na 4 vodních plochách, které jsou pro rybaření jako dělané. Na ostatních rybnících pak bude probíhat chov ryb. Rybáři tak mají jedinečnou možnost si užít perfektní rybařinu na nových lokalitách, které nabízí naprosto nádherné prostředí a bohatou rybí obsádku. Přinášíme informace o nových rybnících v blízkosti Prahy, na kterých si můžete zarybařit…

Na webu Územního svazu města Prahy se píše:

Letošním velmi zdařilým počinem naší pražské rybářské organizace je uzavření pachtovní smlouvy na pronájem 12 rybníků o celkové výměře 81 hektarů u města Dobříše. Z těchto nově získaných vodních ploch jsme už v sobotu 21. 3. 2020 zahájili rybolov na rybníku Voznický malý (401 222) a nyní ve středu 8. 4. 2020 otvíráme ke sportovnímu rybolovu další téměř 20 hektarový Sychrovský rybník (401 224).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kvalitní křeslo pro rybáře za super nízkou cenu! Nosnost 160 kilo!

Stejně tak jako na Voznickém malém rybníku tak i na Sychrovském rybníku mohou od této středy lovit všichni držitelé mimopstruhových povolenek ČRS Územního svazu města Prahy, mimopstruhových povolenek celosvazových a celorepublikových. Lovící jsou povinni dodržovat stejná pravidla pro lov ryb jako na ostatních pražských mimopstruhových revírech.

 

Rybáři získali dvanáct rybníků, rybařit se bude na čtyřech

Z těchto dvanácti nově propachtovaných rybníků jsme 20. 1. 2020 převzali 9 a po jarních výlovech (slovení ryb původním majitelem) pak dne 2. 4. 2020 zbývající 3 rybníky, mezi nimiž byl i rybník Sychrovský.

Výpustní zařízení u všech získaných rybníků jsme okamžitě vybavili mřížemi a vystavili dlužemi, abychom v současném kritickém nedostatku vody rybníky co nejdříve napustili. Prvotní zarybnění Sychrovského rybníku proběhlo v pondělí 6. 4. 2020, ale vzhledem k velké výměře této vodní plochy se budou ryby do rybníka v průběhu roku ještě několikrát doplňovat.

O pronájem těchto vodních ploch na povodí říčky Kocáby projevilo zájem více subjektů, a proto jsme se o tomto záměru až do uzavření pachtovní smlouvy nikde nešířili, ale už od konce loňského léta jsme na převzetí těchto rybníků intenzívně pracovali. Již v druhé polovině září 2019 jsme provedli na všech předmětných rybnících místní šetření, pořídili fotodokumentaci a podle stavu rybníků a přístupových možnostech jsme tyto vodní plochy přiřadili ke sportovnímu rybolovu nebo k rybochovu.

K lovu ryb udicí jsou z těchto 12 rybníků vhodné 4 rybníky o celkové výměře 43,4 hektarů.

Jsou to vedle Voznického velkého (4,5 ha) (tento rybník jsme měli pronajatý už od předchozího vlastníka) ještě Voznický malý (1,3 ha)Sychrovský rybník (19,8 ha) a Vackův rybník (17,8 ha). Zbývajících 8 rybníků o celkové výměře 37,6 hektarů bude sloužit k rybochovu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kvalitní křeslo pro rybáře za super nízkou cenu! Nosnost 160 kilo!

O zahájení rybolovu na posledním ze čtyř výše jmenovaných rybníků, tedy na rybníku Vackův, počítáme až na přelomu letošního jara a léta, podle toho, jak se nám podaří tuto vodní plochu dostatečně naplnit vodou vzhledem k současným nedostatečným přítokům.

Zdroj: Územní svaz města Prahy

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ÚS města Prahy

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -