Domů Akční nabídka Lov kaprů na červy: Jak úspěšně chytat kapry na živou nástrahu, kterou...

Lov kaprů na červy: Jak úspěšně chytat kapry na živou nástrahu, kterou tolik milují?

- Reklama -

Červi patří k nejoblíbenější nástraze při lovu ryb. A ono se není čemu divit. Právě živá nástraha je u ryb velmi oblíbená, a proto rybáři na červy tak rádi chytají. Červi se nejčastěji používají při lovu na feeder, anebo na plavanou. Ovšem jde je používat i při chytání kaprů na klasickou položenou. Opravdu! Stačí použít jednu vychytávku, která dovolí snadné nastražení drobných červů i na robustnější kaprový háček. Navíc si ukážeme i jednoduchý způsob, jak červy zatraktivnit a jak je prezentovat ještě zajímavěji! Pojďme se na to podívat blíže…

Kapři jsou velkými milovníky nejrůznějších červů a larev, prostě všech drobných bezobratlých živočichů. Kapři totiž „vědí“, že jim taková potrava dodá tolik potřebnou energii, mají to prostě v sobě zakódované. Však taky proto kapři s takovou vervou prohledávají jemné nánosy na dně, ve kterém hledají cokoliv, co obsahuje „maso“.

Proto se vyplatí na háček tyhle drobounké bezobratlé živočichy napichovat. Ale jak to udělat, pokud jdeme kapry chytat na klasickou položenou? Je to naprosto jednoduché! A nezapomeňte červy prezentovat tak, aby to kapry zaujalo! Tady jsou osvědčené tipy a triky, díky kterým si perfektně zachytáte…

 

Klip na červy

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Vynikající pomůcka pro jednoduché a rychlé nastražení červů k velkému kaprovému háčku. Ten princip je naprosto jednoduchý: Nejprve klip připevněte ke kaprovému háčku s pomocí navazovacího materiálu. Následně na klip nastražte požadovaný počet červů. Ideální je z nich utvořit „klubíčko, které se lákavě hemží. Hotovo! Rázem vznikne geniální živé sousto, které žádný kapr nepřehlédne. Absolutní paráda!

Jak to udělat, aby bylo toto sousto z živých červů ještě lákavější? Luxusním řešením je ke klipu připevnit kus pěny nebo korku, která po vhození do vody nadzvedne háček kousek nad dno. Díky tomu tak půjde naše červí sousto mnohem lépe vidět, takže kapr si jej všimne mnohem rychleji. Jedná se o naprosto jednoduchou a rychlou úpravu, která může zvýšit počet záběrů až několikanásobně! Prostě paráda!

Jedná se o naprosto jednoduché, ale nesmírně efektivní nastražení většího množství červů k většímu kaprovému háčku. V momentě, kdybyste chtěli napíchnout červy na větší kaprový háček, tak byste je kvůli jeho tloušťce roztrhali. Kdežto tohle je způsob jak červy efektivně napíchnout a chytat s nimi kapry. Nezapomínejte na to, že červi jsou opravdu perfektní nástraha, takže tam, kde selhává boilies nebo pelety, doporučujeme toto vyzkoušet! Je to bomba!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Esence na červy

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Červi sice sami od sebe vydávají specifický zápach, ovšem ono není vůbec na škodu jejich pachovou stopu výrazně posílit. Zase: Toto zatraktivnění prostě může znamenat mnohonásobně více záběrů od mlsných ryb. Pro zatraktivnění červů nejvíce doporučujeme masové esence, které mají výrazný odér, a které dokážou ve vodním prostředí vytvořit hodně koncentrovanou pachovou stopu.

Jak esenci použít? Naprosto jednoduše! Nasypte několik červů do klasického sáčku, a poté vše zalijte rozumným množstvím esence. Poté doporučujeme, abyste nechali červy normálně hemžit, aby se o sebe otírali, takže sami mezi sebou roznesou masovou vůni. Tohle je naprosto jednoduchý trik, který ale perfektně funguje! Rozhodně vyzkoušejte! Znova: Nepřehánějte to s množstvím esence. Jde o to, aby se na červy dostala jen tenká vrstva této tekutiny. Následně pak už jenom stačí zatraktivněné červy napíchnout na háček nebo na klip na červy.

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Jak s červy krmit?

Možností, jak s červy efektivně krmit, je nespočet. Pokud to podmínky dovolují, pak doporučujeme vzít několik hrstí červů, a ty následně vložit do PVA punčochy. Pak takto naplněnou PVA punčochu připevněte k návazci a nahoďte. Co se stane? PVA se rozpustí a červi se rozlezou po dně. Rázem tak vznikne extrémně zajímavé krmné místečko plné chutné potravy.

JEDNODUCHÁ PŘÍPRAVA: Vynikající krmení, které extrémně smrdí! Vhodné k červům!

Pokud je na lokalitě, kde rybaříte, přebytek bílé ryby, pak zvolte jiný postup. Máte několik možností! Zaprvé: Použijte krmítko na červy, ze kterého červi vylézají postupně, a do kterého se nedostanou menší ryby, takže červi vydrží delší dobu. Zadruhé: Udělejte krmnou kouli, palcem do ni vytvořte díru, a do ní nasypte červy. Koule se bude ve vodě rozpouštět delší dobu, takže až začnou do krmení najíždět kapři, pak uvnitř narazí na chutné červy. Jednoduché, ale luxusní!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Bez červů je to úplně o ničem. Hlavně Teda plavaná a feeder v téhle zatím chladné vodě. Rybářské potřeby jsou zavřené takže červi si můžete koupit ve zverimexu. Tam mívají jen moučné červi, ale kostňáci se tam dají po domluvě s prodavačem objednat. Tak Petrův zdar.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -