Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Rybáři si připlatí! ČRS od roku 2019 zvedne cenu za povolenky...

AKTUÁLNĚ: Rybáři si připlatí! ČRS od roku 2019 zvedne cenu za povolenky k lovu ryb

- Reklama -

Rybáře v České republice čeká již druhé zdražování za poslední dobu. Letos rybáři zaplatili o 100 korun více za členské příspěvky. A teď je na řadě další zdražování. Vedení Českého rybářského svazu nedávno informovalo rybářskou veřejnost, že se budou zvedat ceny celosvazových povolenek. Zdražování celosvazových povolenek je zapříčiněno očekávaným růstem cen ryb, které budou nasazovány do tuzemských revírů.

„Rada ČRS stanovila ceny celosvazových povolenek pro rok 2019 (od roku 2013, spektive 2015 se neměnily). Zejména s ohledem na očekávaný růst cen ryb došlo ke zvýšení ceny mimopstruhové celosvazové povolenky pro dospělé o 100 korun (na 2200 korun) a pstruhové o 150 korun (na 2300 korun). Pro děti a mládež byly zachovány stávající ceny, pouze u pstruhových povolenek došlo ke zvýšení o 50 korun,“ píše se na webu Rady ČRS.

Z vyjádření rybářského vedení je tak zřejmé, že zdražení se bude týkat celosvazových povolenek. Zatím není jasné, zdali vyšší ceny „postihnou“ i územní povolenky.

Loňské prodeje povolenek k rybolovu vzrostly – v součtu všech druhů o 5300 kusů, což pro ČRS představuje nárůst příjmů o téměř 9 milionů korun. Celkově se loni do zarybnění investovalo 205 milionů korun (druhá nejvyšší částka v historii, v roce 2016 se zarybňovalo za 212 milionů korun). V roce 2017 přibylo v Českém rybářském svazu 2300 nových členů (polovina z nich jsou děti do 15 let).

Od letošního roku vzrostla cena členského příspěvku. V minulých letech dospělí členové za členské příspěvky platili 400 korun, od roku 2018 to už bylo 500 korun. „Hlavním důvodem zvýšení členského poplatku u dospělých členů ČRS je nepokrytí režijních nákladů organizačních jednotek ČRS z příjmů za členské známky a jejich částečná úhrada z finančního okruhu hospodaření na rybářských revírech,“ uvedl v minulost ČRS. Zvyšování členského se netýkalo děti do 15 let, ani mládeže od 16 do 18 let.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

22 KOMENTÁŘE

 1. Zdražuje se pořad ale ve vodě ryba žádná. A na pstruhove vodě úplná katastrofa radsi nad tím tím by jse měli zamyslet

  • U nas papirove nasazuji tolika ryb, ze by tam museli hasici vozit vodu aby se rybam schoval hrbet. Katastrofa se zarybnovanim ,je to jen byznys jako vsude kde v tom sou namoceny prachy.. Meli by svazy za nekolik let zprumerovat kdo toho kolik od vody natahal do mrazaku a tem to trvale zdrazit a ne tem co maji sumar kazdorocne prazdny a nebo jen par ryb..Kdo si zpetne po nekolik let nevzal ani rybu tak svaz nestoji ani korunu..

   • O tomto problému mluví každý, kdo nic nedělá. Zaplatí si známku, povolenku případně pracovní povinnost (brigády) a hurá na ryby. A co ty, kteří se o produkci ryb starají celoročně ? Proč nejdou KECALOVÉ taky něco pro ty ryby udělat ?? Ať se každý zamyslí a jde třeba udělat na chovný pstruhový potok pro plůdek několik tůněk když má tak hezký vztah k rybám. Práce s rybami a pro ryby je dost a ne jek platit a kecat, že je ryb málo.

 2. Jo ono se zarybňuje, to je pravda, ale všude samý kapr. Jinak nic. A nejlepší je, že v naše svazu nasadili hromadu tloušťů to řeky, kde jich je i tak miliony.

 3. At se celosvazove povolenky zrusi!!! Vsude jsou zakazy vjezdu,bivakovani,parkovani tak jak se clovek ma za rybama dostat vlakem?

 4. Je to jeden velkej bordel,Všichni kradou a ve vodě je velké hovno,U nás loni zavřeli rybník Pochenˇna Krnovsku,v řece není absolutně nic ,sem tam malej tlouštˇ.Na pstruhovku nevysazují pstruhy kvůli přemnoženým vydrám a kormoránů.Není kde chytat je to velká bída.Na Hartu je cca 25 kilometrů z Krnova a to člověk sedí i tři dny a ani záběr.O dravcích nemluvím.Prostě jeden velkéj tunel a podvod na rybáře………

 5. Kde končí ryby je celkem jasné,hlavně když hospodář organizace vlastní soukromé rybníky, jako v Ostrově na Karlovarsku,pardon ,už je přepsal na syna.

 6. Zvvednul bych je od židlí……ať se jdou podívat, jak to všude vypadá…….některé revíry jsou úplně o ničem…..žádné ryby a oni chtějí ještě cenu zvedat?….ať jdou do hajzlu

 7. Přikláním se k názorům ve výše uvedených komentářích. Rybařím od r. 1971 a vždycky jsem při lovu ryb uplatňovat nové poznatky a metody a býval jsem dost úspěšný.Před 4 roky jsem po vynucené 15 leté pauze začal znovu rybařit a žasl jsem, jak se situace – konkrétně na řekách středočeských revírů – změnila. Prakticky nikdy se mi dříve nestalo, abych při lovu ryb na přívlač neměl ani jeden záběr ! O nic lépe to nevypadá ani při lovu na položenou či plavanou. Prostě ryby ve vodě zjevně nejsou. A ani na rybnících to není lepší. Také jsem toho názoru, že se ryby ve vykazovaném množství do vod nevysazují.

 8. No tak asi budu dalším z mnoha, kteří si příští rok už povolenku nevemou. Všude čtu jak se zarybňuje a o rybu človek na svazove vode nezakopne. To si radši zaplatím povolenku na soukr, kde si aspon zachytam a mam zažitek,a ne že sedím celé dny u vody a policajt se nehne.

 9. Asi uz nastal cas, zmenit konicka, relax u vody a pohoda se zazitky zdolavanych ryb, uz skoncila. Vloni 2 kapry a 4 cejny na Ohri, 1kapr na Klenci, 70x dochazka, celosvazovka.
  Letos 1 kapr 27x dochazka, celosvazovka. Pristi rok uz nato s…ru, Dam se na hrady a zamky aspon neco poznam… Petruv zdar…

 10. Zdražováním jen odradite nové rybáře a nastvete ty stávající… Takový prachy to stojí a ryb čím dál míň… Příští rok na to už kašlu a raději budu jezdit na soukromé reviry

 11. V ZIMĚ DÁM VEŠKERÉ VYBAVENÍ NA BAZOŠ A ZAČNU CHYTAT NA ELEKTRIKU. MŮŽU SE VYJEBAT NA NĚJAKÉ ZDRAŽOVÁNÍ. KONČÍM S RYBAŘENÍM VY HOVADA… K VODĚ PŮJDU UZ JEN S PRODLUŽKOU NAPOJENOU NA AUTOBATERII. ČŮRÁCI CELEJ SVAZ

 12. Naší rybodarci sou k pláči. Ryby nejsou nikde,mám 40 vycházek a jednoho kapra to je vše. Byl sem nuceny koupit si echolot abych zjistil kde ty ryby vůbec sou. A co sem se dozvěděl? Že v našich vodách určitě ne. Míry se zvedají,všechno se zakazuje aby rybář nemohl skoro nic ale ceny? Ty jedou pěkně vzhůru a naši rybodarci staví baráky už i pro své děti. Končím s rybařením. Takové zmatky podporovat nebudu.

 13. Běžte už do s celým zdražováním. Všude se oháníte co bude kde stát a například v kolonce půlroční povolenka je napsaný velký kulový. Chodím jenom na dravce tak proč mám platit za celej rok ,a navíc je ve vodě úplný . To nemluvím o pstruhovce. Tam by se uplatnil akorát ornitolog . Že vám není hanba ,děláte si z toho akorát akciovku.

 14. Celý svaz je jeden velký bordel a korupce, sázejí ryby ale do svých soukromých rybníku a ještě si ti sprostaci narokuji uzavřít vodu na měsíc, měli by nechat lov v nepřetržitém režimu lovu a udělat z revíru chyť a pusť aby ti důchodci a darmozrouti už konečně stim rabovanim ryb přestali, banda jedna…. Je to všechno jeden velký podvod na pravé rybáře o ryby pouští at se zaměří na ty co mají plne sumare a těm to zdraží razantně

 15. Zrušte možnost /až na vyjímky – lékaři, invalidé,studující/ placení brigád. Z toho nevyjímám důchodce, ti pracují a u rybářů se dovolávají toho,že jsou už starý. Ať jde každý něco udělat, pokecat s ostatními rybáři při zkulturnění prostředí u vody a pro ryby a bude vám líp než jen pořád kecat a stěžovat si že se pro ryby nic nedělá.

 16. Petru zdar,tak se zdravili rybáři,když bylo vnaších vodách dostatek ryb a všichni si byli rovnací.Rád bych věděl proč,když zaplatím členský udržovací příspěvek nemužu už toho roku chytat JA PŘECE ZAPLATIL ČLENSKÝ PŘÍSPĚVEK!.Stojí to celé na hlavě a myslím na blbé hlavě která to vymyslela.Příklad/čtyři druhy depeha na jeden druh piva v restáracích/.Jsem důchodce a nevím proč musím platit brygády a jiné příplatky asi 1250 a předraženú povolenku v naších vodách bez ryb.Je to hodně korun,když za posledních let moje žena rybu neviděla a proto se ptá i ona.A proto letos končím a přenechám své místa u vody pytlákum a vykukum ,kteří za nás poctivé členy hlasovali takovou blbost.Ja a jiní členové si myslíme,že členské příspěvky dávat dohromady s penězy na brygády a jiné pochybné věci a ještě bez dokladu na daň.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -