DomůAkční nabídkaLov kaprů v létě: 3 zaručené tipy a triky, díky kterým ulovíte trofejního...

Lov kaprů v létě: 3 zaručené tipy a triky, díky kterým ulovíte trofejního kapra!

- Reklama -

Lov kaprů v teplé vodě má svá specifika. Na jednu stranu vysoké teploty vody mohou „srazit“ žravost kaprů trochu dolů. Přece jen, nedostatek kyslíku a vysoká teplota na žravosti ryb mnohdy nic moc nepřidá. Na druhou stranu se ale v teplé vodě velice dobře šíří nejrůznější pachy nástrah. Díky vyšší teplotě vody jsme tak schopni vytvářet velmi intenzivní pachové stopy, na které kapři okamžitě reagují. A pokud se trefíme do té chvíle, kdy ryby shánějí něco k snědku, máme vyhráno. Existuje několik zaručených triků, díky kterým si i v horkých dnech (a nocích) zachytáte…

Ano, v teplé vodě jsme schopni vytvářet intenzivní pachové stopy, které se velmi dobře šíří. Je jen zapotřebí použít takové suroviny, které mají silný odér, a kterých si ryby všimnou i na velkou dálku. Povětšinou jde o atraktory, které se na nástrahy obalují, anebo se v nich nástrahy přímo namáčejí. O jaké suroviny jde?

 

Zápach jako z vyzutých bot!

Hned na úvod je zapotřebí si říct jednu věc: Kapři milují masovou potravu. Tyhle ryby totiž moc dobře ví, že právě masová potrava jim dodá tolik potřebnou energii. Proto je rozumné používat masové nástrahy, a to nejen na jaře a na podzim. Ne! Masové nástrahy slaví úspěch po celý rok. Ostatně, úlovky rybářů po celé republice tomu jasně nasvědčují. Pokud chcete z vaší nástrahy udělat „masovou bombu“, pak vám nejlépe poslouží jedna surovina, která je v tomhle nepřekonatelná!

Belachan

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

O tomhle jste už určitě slyšeli! Belachan jsou fermentované krevety. Už z tohoto slovního spojení se vám musel zkřivit nos. Ano, belachan páchne. Hodně páchne! Ale právě onen pach, a k tomu ještě obrovská nutriční hodnota, jsou nejsilnějšími zbraněmi belachanu. Jde o TOP surovinu, kterou používají přímo kapraři, ale i kaprařské firmy.

Jak můžeme belachan použít? Možností je nespočet! Například z této suroviny můžeme za pár okamžiků přímo u vody vytvořit exkluzivní obalovačku (viz přiložené video). Věřte nám, tohle strčí do kapsy nejrůznější těsta od renomovaných výrobců. Extrémní zápach a obrovská nutriční hodnota věrně „napodobuje“ potravu (nejrůznější bezobratlí živočichové) těch největších kaprů. Tohle je fakt tajná zbraň, která funguje.

Belachan je ale výborný i pro přípravu krmení. Buďto jej přidávejte přímo do krmných směsí nebo PVA mixů (stačí nastrouhat), anebo jej nakrájejte do fermentovaného partiklu. Těch možností, jak belachan použít, je opravdu obrovské množství. Jedno je ale jisté: Jedná se o perfektní surovinu na obrovské kapry, kterou byste neměli nechávat doma!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Sladké (a barevné) jako ovoce

Léto je čase, kdy dozrávají nejrůznější sladké plody na ovocných stromech. I v rybářské sezóně jde určitě o čas, kdy se nejvíce používají sladké příchutě nástrah. A ono se není čemu divit, když tyhle příchutě fungují. Navíc, sladké příchutě nástrah často „doprovází“ i velmi křiklavé zbarvení. To má také své odůvodnění! Přeci jen, nástraha musí jít v zakalené a „zelené“ vodě vidět!

MIKBAITS Obalovací fluo dip

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je jeden z nejpopulárnějších „letních“ atraktorů mezi kapraři. Důvodů je více! Tak například: Díky velmi reflexivnímu zbarvení jdou takto zatraktivněné nástrahy velice dobře vidět i na zarostlých, zanesených nebo v „zelených“ vodách. Tohle je hodně důležité! Je třeba si uvědomit, že kapři velice dobře vidí kontrastní věci – tedy například světlé předměty na tmavém podkladu. Pokud tedy takto obarvíte vaši nástrahu, pak je šance na úspěšný záběr vyšší!

Dále: Tento atraktor má velmi silnou vůni. Navíc, produkt je k dostání ve velmi zajímavých esencích, které dokážou ve vodním prostředí vytvořit intenzivní pachovou stopu. Výsledek? Kapři na tohle reagují! Na léto jsou zajímavé především esence ananas nebo jahoda. Jde o vůně, které v létě mají na kontě hromadu krásných ryb! S tímto atraktorem budete chytat chytře a efektivně…

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!  

 

Nezapomínat na (atraktivní) krmení

Bez krmení to prostě nejde! Rybu je nutné v tom množství dostupné potravy, které léto sebou přináší, nějak zaujmout. Proto je zapotřebí používat kvalitní (ne drahé!) krmení. Co použít? Pokud jdeme na pár hodin k vodě, pak postačí klasické krmné směsi nebo PVA mixy. Uděláme si několik koulí, do nich navrtáme díry, do kterých nalijeme CSL booster. A vše necháme chvíli odstát. Výsledek je úžasný! CSL se do krmení nádherně vsákne, takže pachová stopa se ve vodě uvolňuje podstatně delší dobu. Tohle je paráda!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Místo kokosového oleje použijte levné CSL!

Extra Carp CSL Booster

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Toto je jeden z nejlevnějších tekutých atraktorů na rybářském trhu. I přes jeho nízkou cenu se vám ale do rukou dostane TOP booster, který má velmi zajímavou vůni a ještě zajímavější složení. Jde o koncentrovaný živočišný roztok, který obsahuje celou řadu atraktivních látek. Tomuhle žádný kapr neodolá!

Na tomto CSL máme velice rádi i velmi široké spektrum zajímavých příchutí. Masové kombinace s ovocem nabízí opravdu vynikající vlastnosti. Pokud bychom měli doporučit hlavní favority, pak to jsou určitě CSL s příchutí játra/černý pepř nebo chilli/švestka. Masová kombinace CSL s příměsí ovoce a koření funguje opravdu parádně!

Toto CSL je vhodné jak k zatraktivnění krmných směsí nebo PVA mixů, tak i například partiklu. Důrazně doporučujeme, abyste nechávali CSL působit – nejlépe alespoň 30 až 60 minut. Díky tomu se tento atraktor „zažere“ do krmení, takže jeho působení ve vodě je mnohem lepší. Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -