skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Rybáři zrušili zákaz srkačky a míru okouna! Proč?


Některé rybáře z Východočeského územního svazu pořádně popudilo to, že v novém rybářském řádu nenašli zákaz srkaček ani míru okouna. Přitom právě tyto dva body byly v dodatku pro rok 2019. Zdá se ale, že následující dvě sezóny budou moci rybáři srkačky na východočeských vodách používat. Redakce InRybar.cz se před několika dny obrátila s dotazem na předsedu Východočeského územního svazu, proč došlo ke zrušení zákazu srkaček a míry okouna. Odpověď jsme ani po několika dnech neobdrželi…

V dodatku, který měnil pravidla pro rok 2019, a který je stále k vidění na webu Východočeského územního svazu, se ve zkratce psalo: Nejmenší lovná míra okouna je 15 centimetrů. (Nejmenší lovné míry vybraných druhů ryb v mimopstruhovém rybářském revíru). A dále se tam také psalo: Zákaz lovu na srkačku. Za srkačku se považuje krmítko, ke kterému je přímo přivázán návazec s háčkem, případně návazce s háčky (VII. Chování při lovu).

Rok 2020: V aktuálním rybářském řádu Východočeského územního svazu se ale tato pravidla již nevyskytují. Z přehledu nejmenších lovných mír vybraných druhů ryb v mimopstruhovém rybářském revíru zmizel právě již zmíněný okoun. To znamená, že rybáři tak mohou brát z vody i menší okouny, kteří nedosáhli 15 centimetrů délky. To ocení například rybáři, kteří rádi chytají na nástražní rybičky.

Z bodu VII. Chování při lovu následně zmizel zákaz srkaček, toto omezení v nových pravidlech Východočeského územního svazu již není. Z toho vyplývá, že rybáři na východočeských mimopstruhových revírech mohou používat srkačky. Jedná se o velice diskutovanou rybolovnou metodu, která podle některých může vážně zranit zaseknuté ryby. Zákaz srkaček platí v některých územních svazech. Od letošního roku mezi ně ten Východočeský územní svaz už nepatří…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové kaprové děličky za pár stovek!

Redakce magazínu InRybar.cz kontaktovala e-mailem před několika dny předsedu Východočeského územního svazu Václava Horáka s dotazem ohledně zrušení zákazu srkaček a nejmenší lovné míry okouna. Do data vydání této zprávy jsme neobdrželi žádnou reakci.

Přesto, v nových rybářských pravidlech Východočeského územního svazu některá „nová“ pravidla zůstala. Jako například zákaz používání dvoj a trojháčků na mimopstruhových vodách od 1. ledna do 15. června. A také úpravy, které se týkají lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech od 1. ledna do 15. června (více v platných pravidlech).

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 1091x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

VIDEO: Kapři a amuři „vyplivují“ háčky! Takhle to vypadá, když ryby poznají montáž!

admin | přečteno: 9964x | 21.01.2021 | Žádné komentáře

Tohle je věčné téma v rybářských kruzích! V momentě, kdy rybář nepromění …

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 8007x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Komentáře

 • Tak paráda, nebude problém chytit nástražky, děkujeme soudruzi Horáku, Bialku, Pohle a další z VČÚS, už aby ta vaše táhla od koryta, jste toho dost.

  • Z Tvého příspěvku není patrné, co jim vlastně vyčítáš. A už vůbec ne, proč je urážíš a oslovuješ je “soudruzi”. Že by nostalgie z jedné partaje? Spíš to na mne působí, že bys je rád u toho koryta vystřídal.

   • Patrné to je, jen ty jsi hloupý a nechápeš psaný text. V tom ostatním jsi se netrefil ani v jednom, Jo a tyhle kreatury přisáté na penězích rybářů nelze urazit. Ty jsi možná jeden z nich, tak zdar soudruhu.

    • Jsi hlupák, který dokáže jen urážet. Nemá smysl s tebou diskutovat.

     • Tak proč se snažíš se mnou diskutovat, hlupáku?

 • Jsou to dementi

 • Zase o krok vic v pr…i!!! Pojdme vsichni chytat na malinky okounky…Vzdyt velkejch je tolik, ze uz je to skoro skodna a plevel…tvl okouna bych dal klidne vedle candata jako uslechtilku. Kdyz je jich tolik, klidne si kazdej den dva chytnes…
  Ach jo….

 • Chovají se jako v naší české vl….Dělají co se jim chce a nemá to s rozumem nic společného.Co rok,to změna.Nejdříve tak a pak opět jinak.

 • Poslední dobou je to oblíbená ryba pro vláčkaře. Škoda této ryby.

 • Vše je to o lidech. Jsme v Česku přece ;).

 • Situace se opakuje v jiném vydání. Před lety při zavádění míry okouna jsem se musel obrátit ořímo na Svaz, abych pochopil, proč v jihočeském/či jiném/ míra není ale v pražské ano. Kruci, to je takový problém vydat jednoznačné předpisy, platné pro všechny na všech vodách! Totéž platí o srkačkách. A dnes opět stanu se spisovatelem, neb při vyzvednutí dodatku / územní Praha/ jsem se dočetl zákaz lovu na živočišné nástrahy.Tzn. bílí červi, žížaly, sýr, chrostíci,larvy pošvatek, nitěnky, střívka…Máte to, chlapci, v dodatcích jihočeských, středočeských…..?

  • Zákaz nástrah živočišného původu je v pořádku, povoleno je jen koulís od Nikla nebo Krásy, rohlík od estébáka Babiše z Penamu a pro vláčkaře gumy od Havlíčka, vše ostatní je zakázáno.

 • To je ten český tatarstán. Od zdi ke zdi. Míru okouna bych dal klidně na 25 – 30 cm, lína 30 cm. Srkačky bych zakázal, trojháčky a dvojháčky bych zakázal nebo bez protihrotu.

 • .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.