DomůNovinkyAKTUÁLNĚ: Svazový rybník s trofejními rybami! Populární lokalita bude znovu otevřena!

AKTUÁLNĚ: Svazový rybník s trofejními rybami! Populární lokalita bude znovu otevřena!

- Reklama -

Je tomu rok, co rybáři přestali chytat na západočeském rybníku Labuť. Na tomto revíru bylo nutné opravit bezpečnostní přeliv rybníka. Po opravách zmíněných zařízení rybáři do rybníka nasadili hromadu krásných ryb, další pak mají ještě přislíbené. A teď rybáři hlásí, že mají hotovo! Rybník Labuť tak bude za pár dní otevřen pro širokou rybářskou veřejnost. O této vodní ploše se v loňském roce hodně mluvilo i kvůli masivnímu úhynu ryb při vypouštění tohoto rybníku z důvodu zmíněných oprav…

Čekání se vyplatilo! Po opravách bezpečnostního přelivu rybníka je vodní plocha Labuť zase plná vody, a taky ryb. Teď už Západočeský územní svaz může populární rybník znovu otevřít pro širokou rybářskou veřejnost.

NEPŘEHLÉDNĚTE: TOP 3 medové nástrahy na kapry na krmítko za pár korun!

„Od pondělí 12. 4. 2021 bude opět povolen lov ryb na rybářském revíru 04 231 003 Rybník Labuť. Na tomto revíru byl lov ryb zakázán od 6. 4. 2020 z důvodu nutnosti opravy bezpečnostního přelivu a s tím spojeným vypuštěním rybníka. Nyní už je rybářský revír plně napuštěn a nasazen rybí obsádkou,“ uvedli západočeští rybáři.

Jaké ryby byly do rybníku Labuť vysazeny? Západočeský územní svaz uvedl, že ve vodě plavou tuny kaprů, ale i krásní dravci. „Do revíru bylo zatím vysazeno 4000 kg kapra o průměrné hmotnosti 3,6 kg, 8100 kg kapra o průměrné hmotnosti 1,3 kg, 60 kg tržního sumce, 200 kg tržní štiky, 200 kg plotic, cejnů a perlínů tzv. bílé ryby. Bílá ryba byla vysazena i do toku Úslavy pod rybníkem, který byl výlovem negativně ovlivněn. Do revíru je připravena násada candáta, plotice a štiky,“ napsal Západočeský územní svaz.

A západočeští rybáři si připravili ještě jedno „překvapení“. Kromě velkého množství nových ryb Západočeský územní svaz chystá i nasazení trofejních ryb. „Kromě dosud nasazených ryb má Západočeský územní svaz přislíbeny ještě další ryby, které budou do tohoto revíru postupně vysazovány. Mělo by se jednat především o ryby v trofejních velikostech,“ láká vedení západočeských rybářů na znovu spouštěnou lokalitu.

 

Při výlovu rybníka uhynuly tuny ryb

Při vypouštění rybníku Labuť v loňském roce došlo k úhynu několika tun ryb, kvůli čemuž padlo i trestní oznámení. „Nezjistili jsme nic, co by nasvědčovalo tomu, že byl spáchán trestný čin,“ řekla v létě loňského roku mluvčí plzeňských policistů Ivana Jelínková. Policisté celý incident tehdy vyšetřovali jako možné týrání zvířat.

Výlov v minulém roce provádělo Klatovské rybářství. Rybník nebyl 16 let vypouštěn, takže celý výlov ryb komplikovalo například velké množství bahna. Při upouštění vody se ryby začaly rozjíždět „do břehů“, kdy začaly váznout v bahnitých nánosech. Rybám v těchto podmínkách došel kyslík, a nakonec se udusily. Celkový počet uhynulých ryb se pohyboval okolo 5 tun.

NEPŘEHLÉDNĚTE: TOP 3 medové nástrahy na kapry na krmítko za pár korun!

„Lovící udělali vše, co bylo v jejich lidských a technických možnostech. Je zbytečné dnes řešit, co se mělo udělat jinak. Bohužel, stalo se. Celá situace mě velice mrzí a ujišťuji, že se k nápravě stavu postavíme čelem,“ řekl v minulosti ředitel Klatovského rybářství Václav Voráček.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Západočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -