DomůNovinkyRybáři chtějí lepší kontroly nasazovaných ryb! Nasazují se ryby v takovém množství, jak...

Rybáři chtějí lepší kontroly nasazovaných ryb! Nasazují se ryby v takovém množství, jak se píše?

- Reklama -

Vždy, když se mluví o nasazovaných rybách do svazových revírů, tak se objeví někteří rybáři, kteří zpochybňují skutečné násady ryb. Prostě, někteří rybáři tvrdí, že do vody se nasazuje méně, než se píše „na papíře“. Těmto spekulacím se ale snaží některé územní svazy předcházet důslednými kontrolami. Třeba Středočeský územní svaz vysílá na velkou část násad zástupce, kteří vše kontrolují. Nyní o chystaném kontrolním mechanismu informoval i Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

„Kontrola zarybňování zejména u vysazování z vlastních zdrojů. V současné době nemáme funkční systém kontroly skutečně vysazovaných ryb do našich revírů, a to u dodávek ryb z rybochovných zařízení místních organizací,“ upozorňují zástupci moravskoslezských rybářů. A ti se právě snaží vymyslet, jak by měly tyto kontroly probíhat, aby územní svaz měl jistotu toho, že se skutečně nasazuje tolik ryb, kolik se uvádí.

NEPŘEHLÉDNĚTE: TOP 3 medové nástrahy na kapry na krmítko za pár korun! 

„Bude nanejvýš nutné zpracovat fungující systém kontroly množství vysazených ryb, a to u dodávek z vlastních zdrojů (MO), kde je riziko finančních ztrát územního svazu při proplácení faktur. Komise doporučuje výboru územního svazu pověřit územního hospodáře (HO) zpracováním funkčního systému kontrol vysazování ryb zejména z vlastních zdrojů (rybochovů MO),“ uvedla komise předsedy Moravskoslezských rybářů. Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko se tak snaží vymyslet nástroj, který by zamezil spekulacím ohledně „skutečných“ rybích násad.

 

Středočeský územní svaz násady pečlivě kontroluje

Ohledně kontrol nasazovaných ryb nedávno psal i Středočeský územní svaz. Právě středočeští rybáři to častokrát řeší tak, že na místo nasazování nových ryb vyšlou svého zástupce. Toho si rybáři mohou všimnout už při zveřejňování násad do středočeských revírů, kdy územní svaz častokrát doplňuje informaci o tom, kdo kontroloval průběh nasazování.

„V této souvislosti musíme zmínit, že se nám velmi osvědčují kontroly vysazení, které provádí členové hospodářského odboru SÚS. I když se nám nedaří pokrýt všechny tyto akce, počet kontrol neustále navyšujeme a dává nám to jistotu, že to, co je na papíře, plave i ve vodě,“ ujišťují středočeští rybáři.

 

Územní svazy nasazují ryby za desítky miliónů korun

Územní svazy pravidelně informují o násadách, které míří do svazových vod. Když se člověk podívá na jednotlivé územní svazy, pak do našich vod nasazují ryby za desítky miliónů korun. Dominantní rybou na všech územních svazech je pochopitelně kapr, po kterém je velká poptávka u rybářské veřejnosti. To ale neznamená, že by rybáři nenasazovali ostatní ryby. Tak tomu rozhodně není! Pokud vás zajímá, jak jednotlivé územní svazy nasazují, pak klikněte na odkaz níže.

PŘEHLEDNĚ: Rybáři nasazují ryby do svazových vod za desítky milionů korun!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. To u nás na Severu – konkrétně Liberec se přestalo např,. nasazovat na přehradu v roce 2019, prej protože se bude předělávat, tak je to zbytečné tam dávat ryby. Dopadlo to tak, že do teď se nic neděje ani se dít nebude, protože na opravu nejsou peníze a ryby samozřejmě taky nikde, takže nevím, nechápu jak to funguje. Ale tady nejsou ryby nikde, měli nasazovat nedávno, ale prej museli do karantény teď, takže možná někdy. Každopádně se mění celé vedení MO (takže asi nějaký problém tam je), takže doufám, že se to tady změní, protože to co se tady děje teď je prostě masakr. A o RS se nebudu ani bavit, protože jsem tady už asi 3 roky nikoho nepotkal a když kluci z UK v pohodě pytlačí na rybníku a pan zavolal nějakému pánovi z RS tak mu řekl, že nemá čas to řešit. Takže asi takhle nám to tady funguje.

 2. Severní Morava taky asi nenasazuje nic když to prirovnam tak deset let zpátky tak tu žádné ryby už snad ani nejsou kdo ví jestli vůbec někdo něco sadi. A jestli ano tak jen pár podmirovych ryb aby se neřeklo.

 3. Vsichni kdo u toho jsou tak s tím dokazou .
  Vysadí mírové nebo podmerečne rybi a ty přebrané pak putuji na soukrome rybniky známým.
  Hned bych ty důchodce ve všech funcich povyhazel!
  Všichni kdo platí povolenky mají právo jak kontroli,tak zúčastnění se vysazování ryb.
  Jasně ma být dáno kde a v kolik se rybi vysazuji!!!

 4. Na jednu stranu by bylo dobré vědět kdy a kam se dávají jaké ryby. Na druhou stranu lepší to nevědět protože masaři budou mít lehčí práci.

 5. Strašnej bordel v tyhle zemi, je to čím dál horší,dobre už bylo, a teď už opravdu každý kdo má trochu nějakou funkci hrabe hlavně pro sebe. Kontrolní ústavy nefungují nebo jen naoko a vládne korupce. Bohužel už je to videt občas i v tak krásným oboru jako je rybnikarstvi a rybářství. Je mi z toho zle, ale nevěstě hlavu bude hůř…. Dobře už bylo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -