skingbranding-banner

Boj o život na Nových Mlýnech! Rybáře překvapila extrémní bouře! Plechovou loď sešrotovala jako plechovku!


Pořádně nepříjemný zážitek prožila trojice rybářů na Nových Mlýnech. Ti se vydali za rybami na spodní, největší nádrž. Jenže! Rybáře na rozlehlé vodní hladině zastihla prudká bouře. Po hladině se proháněly obrovské vlny a všude okolo foukal velmi silný vítr! Naštěstí se ale rybáři dostali na břeh, kde jim pomohli řidiči projíždějících aut. Bouře na Nových Mlýnech byla tak silná, že jednu plechovou loď úplně zmačkala. A navíc! Ze spodní nádrže ji natlačila do prostřední. Naštěstí ale rybáři vyvázli bez újmy na zdraví!

„Tříčlennou posádku plechové lodi rozbouřené jezero vyhodilo do vody. Naštěstí lidé skončili u břehu, dostali se ven a tam se o ně postarali řidiči aut. Byli mokří, ale v pořádku,“ řekl Novinkám velitel záchranářů z Nových Mlýnů Stanislav Hrdlička. Záchranáři dostali hlášení o plavidle v nouzi na spodní nádrži v 18:40, za dvě minuty už byli na cestě.

Informaci o tříčlenné posádce ale nepotvrdil rybář, který na lodi byl. Podle jeho výpovědi na Facebooku byl na lodi sám. Rybář napsal, že na lodi měli být původně dva, ovšem jeho kolega onemocněl, takže na lodi zůstal sám. A samého rybáře na lodi zastihla silná bouře. Další rybáři pak byli na jiné lodi, kterou záchranáři také vytahovali. Celou verzi si můžete přečíst níže!

Zpátky k zásahu: Než ale záchranáři na místo dojeli, byla loď už pod sílou větru a vln natlačena ve střední nádrži. Tam se loď dostala pod zvednutými stavidly, které oddělují prostřední a spodní nádrž. Záchranáři na plavidle se pod stavidla nevešli, ovšem k poškozené lodi se dostali záchranáři s člunem, který dovezli za autem na vozíku.

Potopenou loď nakonec záchranáři dostali na břeh. „V životě bych nevěřil, co může udělat bouře. Ta loď měla bočnice vysoké sedmdesát centimetrů, i tak ale skončila pomačkaná jako plechovka,“ řekl Hrdlička. Loď měla na délku 5 metrů a na šířku 2 metry, přesto ani tyto „bezpečné“ rozměry nemohly silné bouři vzdorovat. Vítr si s lodí pohrál jako s kusem hadru!

„Bouře zahnala loď z dolního jezera do prostřední nádrže, tam jsme ji objevili asi kilometr proti proudu. V době, kdy jsme se k ní dostali, trčela z vody jen její špička,“ řekl velitel záchranářů z Nových Mlýnů.

Záchranáři pak ještě zasahovali u druhé pramice, která ale zůstala zakotvena na spodní nádrži Nových Mlýnů. „Bylo zapotřebí ji dostat do bezpečí, loď bouři přečkala, byla pevně upoutaná na kotvách. Tak pevně, že se nedala uvolnit a museli jsme odřezat kotvy,“ řekl Novinkám velitel Stanislav Hrdlička. Posádka této lodi se naštěstí rovněž dostala „bezpečně“ na břeh.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv Vodní záchranná služba Nové Mlýny

Nové články v rubrice

Rybáři bojují: Bude možné na Slezské Hartě bivakovat? Vedení rybářů má řešení!

admin | přečteno: 598x | 8.03.2021 | 1 komentář

Slezská Harta už několik měsíců budí mezi rybáři vášně. Proč? …

Stovky zadržených povolenek: Rybáři nezapisují ulovené ryby nebo nedodržují denní dobu lovu

admin | přečteno: 1285x | 8.03.2021 | 3 komentářů

Některé územní svazy zveřejnily data za rok 2020, která se …

VIDEO: Brutální útok metrové štiky! Rybář všechno vidí na sonaru! Bavilo by vás to?

admin | přečteno: 6068x | 5.03.2021 | 4 komentářů

Dnešní rybařina je plná technologií, které tento koníček posunuly o …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.