skingbranding-banner

Dělají si rybáři srandu? Na rybářskou stráž míří absurdní stížnosti typu: „4 kapři byli mí, nenapsal jsem je z roztržitosti!”


Rybářská sezóna je v plném proudu a napilno má i rybářská stráž. Porybní jsou nyní velmi aktivní, takže rybáři se mohou setkat s kontrolou u vody. A někteří, kteří nedodržují platná pravidla, mohou také ostrouhat. Děje se to! Ne všichni totiž dodržují daná pravidla. Pak ale nastanou situace, kdy rybář neuzná svou chybu, anebo použije naprosto absurdní výmluvu. Z toho jde hlava kolem! Na tyto podobné „stížnosti“ na adresu porybných reagovala jihočeská rybářská stráž. Ta uveřejnila jasný vzkaz, že takhle ne! Ano, pokud se porybný chová nemístně, pak je stížnost ze strany rybáře naprosto v pořádku. Ale tohle?

Na Facebooku jihočeského rybářské stráže se píše:

Tak nám letošní rybářský rok začal několika stížnostmi na rybářskou stráž. To není nic překvapivého. Rybáři si stěžují na rybářskou stráž, a rybářská stráž si stěžuje na neposlušné, přestupky konající, a další lumpárny konající, rybáře. Až potud je to celkem běžný folklór našeho života.

Chtěl bych však upozornit rybáře, aby nás nezatěžovali stížnostmi typu:

  • Rybářská stráž mi odebrala povolenku, protože jsem nebyl přítomen u prutů a přišel jsem až za půl hodiny.
  • Chytal jsem na čtyři pruty, z toho dva pruty byly mého vnuka, který spal nedaleko ve stanu.
  • Rybářská stráž šla přes můj neoplocený pozemek k vodě a neprokázala se mi legitimací, i když pozemek vlastně nebyl můj, nýbrž mé tchyně.
  • Rybářská stráž, která mne kontrolovala ve dvě ráno, mě oslňovala svítilnou, když ověřovala mou totožnost.
  • Ty čtyři kapři ve vezírku byli mí, ale zapomněl jsem je z roztržitosti zapsat.
  • Na rybičky jsem sice chytal candáty (v květnu), ale já rybářský řád nečtu, tak jsem nevěděl, že se to nesmí.
  • Ten strážný sice měl pověšený odznak na blůze a prokazoval se mi průkazem, ale já si zapomněl brýle a byla tma a tak jsem to neviděl.

Tak přátelé rybáři, takovéto stížnosti opravdu ne. Jestli si chcete z někoho dělat legraci, rybářská stráž není tím správným objektem. A pokud ze sebe chcete dělat hlupáky, dělejte je jinde, a nás s tím, moc vás prosím, neobtěžujte. Pokud se k vám rybářská stráž chová neuctivě, hrubě, nebo porušuje zákon, tak budeme jejich nepřístojné chování nekompromisně řešit. V ostatních případech zachovejte zdravý rozum, a pokud jste se dopustili přestupku, mějte alespoň trochu pokory a přiznejte chybu.

Zdroj: Rybářská stráž Jihočeského ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Úhyn ryb v oblíbeném revíru: Rybáři nové ryby zatím nasazovat nebudou! Proč?

admin | přečteno: 8x | 18.01.2021 | Žádné komentáře

Na severu Čech se nachází nádrž Farského, která je podrevírem …

Čachry machry okolo zákazu olova? Z Bruselu přichází podivné zvěsti! Co se stalo?

admin | přečteno: 1464x | 15.01.2021 | 1 komentář

V pátek 15. ledna měla Evropská komise představit návrh na plošný …

VIDEO: Gigantický candát! Rybář hodil gumovou nástrahu do řeky a vytáhl monstrum

admin | přečteno: 21864x | 15.01.2021 | 9 komentářů

Candát patří tradičně k nejvíce vyhledávaným rybím druhům. A to neplatí …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.