skingbranding-banner

Bude masakr? Rybáři se bojí o ryby! Na svazových revírech bude povolen lov z loděk


Některé rybáře z Pardubicka nepotěšila chystaná možnost lovu loděk na vybraných revírech. Podle některých rybářů může na těchto vodách dojít k naprostému „kolapsu“ tamních rybích obsádek z důvodu enormního rybářského tlaku. Co naplat, členská schůze rozhodla, aby místní organizace lov z loděk prosadila. Teď se někteří rybáři bojí o ryby. Co myslíte vy? „Přispívá“ lov z loděk k drancování svazových vod? Bojí se rybáři oprávněně?

Přinášíme kompletní zprávu o povolení lovu z loděk:

Členská schůze ve svém usnesení odstavci  C, písmeno j. Členská schůze ukládá  výboru MO prosazovat na VčÚSHK (držitel rybářských dekretů) možnost sportovního rybolovu z rybářských loděk, rybářských člunů a speciálních rybářských zařízení na vlastní pohon (vesla) na vybraných revírech MO ČRS, jako jsou pískovny, odstavená ramena a hlavní toky.

Rybářské pramice a čluny nesmí mít pevně zabudovaný přístřešek, tak aby nevznikl dojem obytných lodí. Jedná se o navržené revíry:

 • Labe 28 celý revír
 • Labe 29 celý revír
 • Labe 30 celý revír včetně písníku Oplatil

Vše za podmínek, že osoba provádějící lov ryb z plavidla je povinna respektovat ustanovení Řádu plavební bezpečnosti, a to zejména ustanovení, která se vztahují k noční signalizaci malých plavidel za plavby a za stání (čl. 3.13 a čl. 3.20 Řádu plavební bezpečnosti).

Na písníku Oplatil organizovala v roce 2017 RS písemnou dotazovou akci ohledně rybolovu z loďky. Z vyjádření rybářů na písníku Oplatil vyplynulo, že rybolov z loďky na pískovně Oplatil nedoporučují. HO VčÚSHK respektoval tento názor a výbor VčÚSHK rybolov z loďky na pískovně Oplatil neodsouhlasil. K možnému jednání o rybolovu z loďky na pískovně Oplatil je možné se vrátit na jaře 2018.

Zdroj: MO Pardubice

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

NASAZOVÁNÍ: Rybáři nasazují do svazových revírů poslední tuny ryb! Kde si chytit vánočního kapra?

admin | přečteno: 1163x | 2.12.2020 | Žádné komentáře

Rybářská sezóna 2020 se pomalinku polehounku chýlí ke svému konci. …

VIDEO: Naštvaný rak versus hladový kapr! Kdo z nich získá tuhle lákavou kuličku boilies?

admin | přečteno: 3133x | 1.12.2020 | Žádné komentáře

Svět pod vodní hladinou je prostě fascinující místo. A to …

Skvělá zpráva! Nedaleko Prahy se otevře nová svazová voda! Kde ji rybáři najdou?

admin | přečteno: 602x | 1.12.2020 | 1 komentář

Místní organizace z Příbrami přináší pro všechny milovníky rybaření naprosto úžasnou …

Komentáře

 • To by mě teda zajímalo, kteří rybáři na pískovně Oplatil nedoporučili lov z lodí? Jezdíme tam pravidelně a nikdo se nás nedotazoval. Z okruhu mých známých rybářů by to všichni uvítali. A to mluvím aspoň o dvaceti rybářích.
  Tak jak to teda je ve skutečnosti? Nestojí za tím někdo jiný?

  • Že by se pan vedoucí RS bál a nemohl si honit mindrák? Zřejmě dotazy směřoval pouze na duchodce.

 • No ja bych tam dal k tomu ješte dodatek lov ryb na lodích fšak jen zavažet nastrahu

  • pokud se bojíte o ryby máte víc zarybňovat jednoduchý jak facka povolil bych rybaření na lotkach ale na míň zarybněných revírech

 • Já teda nevím, ale u nás na Brněnské přehradě je lov z lodí povolen a že by se chytalo méně ryb mi nepřijde. Oni si asi všichni myslí, že když se chytá z lodě, tak se automaticky chytí vše co plave okolo. No přátele není tomu tak, protože mnohdy chytíte stejný nic jako na břehu. A to i s echolotem. Takže zase další uměle vyvolaná diskuze o ničem. At se Vám vše daří a Petru zdar

 • Masakr bude leda tak z čelních srážek 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.