DomůNovinkyBudou si rybáři rezervovat místa na některých revírech? Rybáři na Moravě plánují...

Budou si rybáři rezervovat místa na některých revírech? Rybáři na Moravě plánují nový systém

- Reklama -

V minulém týdnu magazín InRybar.cz informoval o chystaných rybářských zázemích na Slezské Hartě, které chystá Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko spolu s Povodím Odry. V souvislosti s těmito rybářskými zázemími se mluvilo i o chystaném rezervačním systému. A ten nebude určený jen pro Slezskou Hartu, ale i pro jiné lokality. Vedení moravskoslezských rybářů počítá s tím, že rezervační systémy budou fungovat například i na těch revírech, na který je vysoký rybářský tlak.

Jedním z prvotních impulsů pro vytvoření takového rezervačního systému byla aktuální situace na Slezské Hartě. „V souvislosti s vytvořením tzv. fishpointů (rybářských zázemí) na revíru Slezská Harta a také s naším závazkem vůči Povodí Odry se komise jednomyslně shodla na nutnosti vytvoření rezervačního systému elektronických místenek,“ uvedla komise předsedy Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Rybáři ale nechtějí chystaný rezervační systém používat pouze pro rezervaci míst v rybářských zázemích na Slezské Hartě, ale také na ostatních, vybraných plochách. „Protože je vhodné vytvořit jeden rezervační systém univerzálně vyhovující i jiným potřebám (revírům), tak se komise shodla na tom, že nově vytvořený rezervační systém musí vyhovovat všem těmto aplikacím: pro rezervaci na revírech s velkým tlakem, pro rezervaci na fishpointech, pro rezervaci místenek na stávajících místenkových VIP revírech,“ vysvětluje komise předsedy Moravskoslezských rybářů.

Moravskoslezští rybáři už teď plánují webovou aplikaci, která bude sloužit k rezervaci. Důležité bude její propojení s aplikací pro rybářskou stráž, kterou moravskoslezští porybní už používají. „V rámci projektu elektronických místenek bude zapotřebí vytvořit webovou aplikaci, tak jako při rezervaci ubytování na RIŠS v Rodně a zajistit propojení této rezervační aplikace s naší aplikací pro RS, protože rezervace se bude vztahovat k číslu povolenky abonenta a tím bude umožněna jednoduchá kontrola rezervace rybářskou stráží,“ doplňuje komise předsedy Moravskoslezského územního svazu.

„Z hlediska pokrytí nákladů na provoz místenkových úseků bude nutná kalkulace ceny místenky pro jednotlivé typy revírů (pouze tam, kde se bude za rezervaci platit). Zde stojí za úvahu, zda nerozlišovat ceny místenek pro naše a „cizí“ členy,“ dodávají moravskoslezští rybáři.

Jak se předběžně počítá s fungováním rezervačního systému? „Rezervace se bude provádět na tzv. e-shopu zadáním čísla povolenky a požadovaným číslem revíru, včetně čísla podrevíru – na Slezské Hartě to bude číslo příslušného fispointu. Sytém nebude umožňovat komparaci, zda se jedná o P nebo MP povolenku, to je věc nakupujícího. Toto řešení umožní rozlišení příjmů podle typu revírů (P nebo MP),“ představuje si komise.

 

Proč vzniknou na Slezské Hartě rybářská zázemí pro bivaky?

Povodí Odry v textu na svém webu rybářům připomíná, že z důvodu zpřísnění ochranného pásma není možné stanování, táboření a bivakování mimo místa k tomu určená. Pochopitelně, rybáři ani nesmí rozdělávat ohně. Dále se v tomto pásmu zakazuje vjezd a setrvání s automobily a obytnými přívěsy. Těch omezení po zpřísnění ochranného pásma prostě je celá řada.

Vodohospodářský podnik na webu informoval o tom, že na Slezské Hartě vzniknou speciální místa, kde bude možné postavit rybářské bivaky, anebo zaparkovat automobily. „Státní podnik Povodí Odry a Český rybářský svaz však mají společný zájem, aby i nadále mohl být na nádrži Slezská Harta provozován výkon rybářského práva, a to ke spokojenosti všech místních rybářů, ale i rybářů z širokého okolí,“ píše se na webu Povodí Odry.  

Jak to tedy vodohospodáři spolu se zástupci rybářů vyřešili? „Obě strany se shodly, že nejlepším řešením by bylo zřízení rybářských zázemí. Ta by mohla řešit problematická místa pro parkování motorových vozidel včetně dojezdu bez porušení předpisů. Dále pak sociální zázemí (chemická WC), možnost stanování, bivakování apod., a využití schváleného veřejného ohniště, včetně úběžiště pro nepříznivé povětrnostní podmínky,“ vysvětluje na webu Povodí Odry.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

25 KOMENTÁŘE

 1. Prosím vás co to vymyšlíte za manýry, tam se starejte aby rybáři mohly lovit 24 hodin na větších revírech jak 20 ha a zavedli povinnost chemických WC pokud je u vody víc jak 24 hodin, za nepořádek odebrat papíry a k tomu pokutu min. 5000 Kč, to si rybář rozmisly jestli tam zanechá nepořádek.

 2. Výborně ! TOTOK NEMÁ OBDOBY !! JAKÉ REZERVAČNÍ SYSTÉMY ? CO TO VYMÝŠLÍTE ZA KRAVINY ? TO ZASE BUDE RYBAŘINA JEN PRO PÁR VYVOLENEJCH ??? CHCE SE MI Z VÁS ZVRACET !

 3. A co takhle už konečně udělat nějaký stop stav furt se nabírají nový členové a svazové vody ubývají. Já jsem členem severní Moravy a Slezska už 30 let ale to co se děje poslední dobou je opravdu na facku. Furt jen nabírat a inkasovat.pak to tak vypadá někdo se podívá na Primě na Aliho a hurá nakoupit bivaky kraviny a koupit povolenku a hurá na dovolenou k vodě. O chytání prd vědět a jen dělat bordel.

 4. Pokud rezervační systém tak jedině bez poplatku nebudu si platit rybářský lístek abych pak musel znovu cálovat jako na soukromé vodě republiková povolenka taky není zrovna zadarmo mějte rozum páni hospodáři.

 5. Buďte v klidu. Tento paskvil možný stejně není. Rybářský rád výslovně zakazuje si vymezovat místo k lovu. A především by tato změna musela být ve shodě s rybáři kteří platí MO poplatky. Takže buďte v pozoru a sledujte schůze těchto MO. A ihned dejte všem vědět, se nesouhlasíte.

 6. Tak tohle může opravdu vymyslet jen osoba s dementním mozkem,už nevíte vy prasata jak tahat z lidí peníze a vymýšlíte zhovadilosti ,jaký rezervace to už není rybařina ,prostě stát chorých a tupých mozků

 7. Jaký rezervace místa,ste se ?Když kupuju povolenku tak s tím že si Sednu k vodě tam co chci,pokud to Rybářský Řád nezakazuje,a to funguje co pamatuju,a teď si někdo jako zabere flek u vody na celej rok?Do běžte s tímhle papalášskym nesmyslem, .Naco platím povolenku,abych chodil kolem vody kde nejlepší fleky máj zabraný ty co to máj podplacený ještě bokem? ,nic jinýho.

 8. Se vším důrazem se musíme postavit proti snaze kruhů, které chtějí naše svazové vody privatizovat a tahat z nás další peníze. Vždyť ten úmysl je nad slunce jasnější.

 9. to už je fakt v prd..i papaláši a jejich známý si koupají místo na celý rok a mi budeme platit povolenky a když něco zbude na lůzu tak si ještě zaplatí místenku. Jděte už do hajzlu vymýšlíte krávoviny ,kontrolujte co máte kontrolovat ,trestejte za co máte trestat a nevymýšlejte moudra.

 10. Konečně někdo přišel s nápadem, jak odradit ty pitomé, kterým je jedno jestli příjdou k vodě a sedmou si do bordelu. S tímto nápadem naprosto souhlasím, protože i RS to bude mít podstatně jednodušší při zjišťování těchto . Dávám palec nahoru.

  • Nevím, proč nazýváš většinu „ti pitomí, kteří si sednou do bordelu“, když přeci podle řádu musíš po sobě ten bordel uklidit. Tak nedávej palec nahoru a vyber si místo, které bude volné,až přijdeš k vodě a ne, že si ho dopředu předplatíš.

  • Alois plně s tebou souhlasím…!!! pokud se tohle neudělá tak si za chvilku nezachytá nikdo….protože je spousta rybářů kteří si tak říkají a s rybařením to bohužel nemá co společného…

 11. Kravina kravin výplod chorých mozků jak oškubat nás poctivé rybáře……Jděte už do hajizlu,jestly to bude platit končím s rybařením .

 12. Tohle musela vymyslet partíčka starej funkcionářů kteří jdou k vodě pozdě a nemají místo.
  Proto se sešla skupina skopových hlav a vymyslela tuhle ptákovinu. Toto je nepřípustné.
  Jak to projde jednomu tak to bude jako lavina. Proto se to musí utnout hned na začátku.
  A řešení:strůjci tohoto blbého nápadu odevdejte doklady a odejděte z organizace doživotně
  aby se to už nikdy neopakovalo ignorovat řády se nevyplácí. BOBO

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -