DomůNovinkyČesko v karanténě: Můžou rybáři chodit k vodě? Tady je odpověď!

Česko v karanténě: Můžou rybáři chodit k vodě? Tady je odpověď!

- Reklama -

S uvalenou karanténou na Českou republiku se množí dotazy z řad rybářské veřejnosti, zdali mohou rybáři chodit k vodě na ryby. Těch dotazů je opravdu obrovské množství! Proto na hlavní dotaz, zdali po dobu karantény mohou rybáři na ryby, odpovědělo samo ministerstvo zemědělství. Jak to tedy je? Mohou rybáři bez úhony chodit na ryby i v době karantény?

Výkon rybářského práva, zejména individuální lov a plánované zarybňování, včetně využití hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně jako zajištění výtěru ryb a chovu ryb v rybochovných zařízeních či dalších provozních činností je v souladu s výjimkami ze zákazů, na které se krizové opatření nevztahuje.

Jde o výjimku zakotvenou v bodu I. písm. c) usnesení vlády – zajištění péče o zvířata a výjimku zakotvenou v bodu I. písm. h) usnesení vlády – pohybu v přírodě.

Společné lovy (např. rybářské závody), stejně jako jakékoli shromažďování rybářů z jiných důvodů (byť ve skupinách pod 30 osob), nejsou nezbytné pro péči o ryby (zvířata) a jejich lov, a proto je třeba je neorganizovat a nezúčastňovat se jich; s výjimkou hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně i jako dalších provozních činností v chovu ryb.

Uvedené vyplývá z účelu karanténních opatření vlády České republiky ze dne 12. března 2020, která by takovýmto jednáním mohla být zmařena.

 

Vyjádření: Předseda jihočeských rybářů Karel Koranda

Zdůrazňuji, že po dobu nouzového stavu, případně po další období dle nařízení Vlády ČR, je nutno v maximální míře omezit osobní kontakt a důsledně dodržovat doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR (www.mzcr.czwww.szu.czwww.koronavirus.mzcr.cz ).

Neberte, prosím, současnou situaci na lehkou váhu, informace čerpejte z vládních a ověřených zdrojů, důsledně dodržujte hygienu, nepodléhejte panice. Uvědomte si, že ohroženi jsou zejména občané ve věkové skupině 60+ let, tedy zejména senioři a dále chronicky nemocní či osoby s oslabenou imunitou. Cílem všech opatření je zpomalit šíření nemoci tak, aby nedošlo k přetížení našeho zdravotnictví.

Zdroj: MZe

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

19 KOMENTÁŘE

 1. Co je tohle za ALIBISTICKY clanek ??? Je tu pouze napsane: usnesení vlady o pohybu v prirode. Ale jednoznacna odpoved na opravdu obrovske mnozstvi dotazu tady pro jistotu NENI !!!

 2. No já bydlím v Praze na Žižkově a tak na ryby jezdím MHD. Auto nemám. Do práce též jezdím MHD. Do přírody lidé mohou to sám řekl Babiš ale nezdelil zda mohou lidé jezdit za svima aktivitama do přírody jezdit MHD. Tak to beru že to záleží jak se kdo rozhodne sám a až budu mít volno tak na ryby pojedu. Samozřejmě budu dodržovat nařízení a to je mít zakrytý obličej rouškou nebo třeba šálou. Policie chodí a kontroluje jestli lidé dodržují pravidla a neptají se jestli jedu na ryby nebo si třeba jet zařádit s přítelkyní.

 3. Podle bodu h do přírody můžete. Ale máte přitom mít roušky, takže se nebudete moct vocucávat s kaprama před pouštěním.

  • Zatím ano, ale berte si prosím roušku a vyhýbejte se ostatním rybářům… 🙂 Čím méně kontaktu s ostatními, tím lépe… 🙂

   Redakce InRybar.cz

 4. Nebudte kreteni a zapojte zdravy rozum. Vlada se vam nyni nebude zabyvat s kazdou prkotinou a resit rybarum co ano a co ne. A vychcanek (at uz rybar nebo pravnik) si to vylozi po svem. Zdravy rozum rika: mate se postarat o vysazeni nasady nebo co ma vetsi tozmer a dosah tak to udelejte a pokud si mas jit sednout k rybniku a zachytat si tak sed doma na zadku a zbytecne se nikde nemotej a nezvysuj riziko sireni

  • Můžeš sedět doma když chceš. Normální rybář na ryby stejném půjde, v přírodě kde nebude mít žádný kontakt je to určitě lepší. Hlavně lidí jezdí do práce, tam x lidí s kterýma se potkává, to samé v MHD a já bych měl sedět doma a nejít na ryby? Srnada, na ryby půjdu vždycky, stejně mě tam nikdo nevidí, takže pohoda.

 5. Zdravím, chci se zeptat zda mužů jít na ryby, když nemám ještě zaplacení rybářský lístek a bohužel ho nemám jak zaplatit .kvůli aktuální situaci. Děkuji za odpověď

  • Ahoj,zákaz ze 16.3. obsahule:a možnost chytání ryb.
   24.3.max 2 osoby pohromadě ale o rybách už tam nemluví tak nevím.

 6. Do práce a zpět . Do přírody ve svém okolí pěšky se projít. Dojíždět za rybama na chaty atd. Je omezeno jen na nezbytné úkony. Stále platí omezený pohyb. Takže na ryby pěšky nebo na kole ve svém okolí s rouškou . Rozhodně ne dojíždět do vedlejšího okresu. Nadrouho stranu policie to u nás nekontroluje jak třeba na Slovensku . Takže je to jen na každém , jak se zachova v době omezeného pohybu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -