Domů Novinky ČRS potvrzuje: Prodloužení denní doby lovu bude platit od dubna! Záleží ale...

ČRS potvrzuje: Prodloužení denní doby lovu bude platit od dubna! Záleží ale na ministerstvu

- Reklama -

Na webu Rady Českého rybářského svazu se objevila zpráva ze zasedání nejvyšších představitelů Svazu. A v ní se mimo jiné píše i o delší době lovu. Vedení Českého rybářského svazu potvrdilo, že ministerstvo zemědělství má na stole návrh na delší dobu lovu. A pokud vše půjde tak, jak má, pak budou rybáři chytat déle už od 1. dubna!

„Připomínkové řízení bylo ukončeno 11. 12. 2017 jednáním na ministerstvu zemědělství za účasti statutárních zástupců Českého rybářského svazu. Nyní je návrh postoupen Legislativní radě vlády, bude-li schválen, bude předložen k podpisu ministrovi zemědělství. Návrh ministerstva zemědělství byl upraven tak, že plně reflektuje podmínky Českého rybářského svazu a zcela odpovídá návrhu, který podal Český rybářský svaz a podpořil i Moravský rybářský svaz,“ píše se na webu Rady ČRS.

„Budou-li zbývající kroky legislativního procesu úspěšně ukončeny, vstoupí návrh vyhlášky v platnost 1. dubna 2018,“ dodává vedení ČRS.

ČTĚTE TAKÉ: Delší doba lovu už od letošního dubna? Návrh čeká na schválení! 

V praxi to znamená, že návrh na prodloužení denní doby lovu se blíží k finálnímu schválení. V momentě, kdy tento návrh podepíše ministr zemědělství, pak vstoupí v platnost revoluční změna. Návrh totiž počítá s prodloužením denní doby lovu na „letní“ (od dubna do září od 4 do 24 hodin) a „podzimní“ (od října do března od 5 do 22 hodin). Rybáři tak budou zejména v chladných měsících sezóny moci chytat podstatně více hodin než doposud.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -