skingbranding-banner

EXKLUZIVNĚ: Delší denní doba lovu už od letošního dubna? Návrh čeká na schválení!


Na webových stránkách Úřadu vlády se objevil návrh na schválení úpravy denní doby lovu na mimopstruhových revírech. Je tak dost možné, že rybáři nakonec skutečně budou moc lovit delší dobu! Návrh počítá s prodloužením doby lovu od 4 do 24 hodin od dubna do září, a od 5 do 22 hodin od října do března. Rybáři se tak možná po dlouhých letech dočkají úpravy denní doby lovu, která byla zejména v zimních měsících velmi „necitlivá“. Připomínáme, že tento návrh byl přijat ke zpracování, zatím nebyl schválen. Pozitivní ale je, že návrh má za sebou už připomínkování.

V předkládací zprávě, která je k nahlédnutí na webu Úřadu vlády, stojí: „Návrh vyhlášky se týká úpravy denní doby lovu ryb v mimopstruhových rybářských revírech. Vychází z iniciativy vzešlé od rybářské veřejnosti, která považuje stávající denní dobu lovu za krátkou, kdy je současně vymezení denních dob lovu na jednotlivé kalendářní měsíce nepřehledné a zvyšuje riziko omylu ze strany rybářů.“

„Novelu je nutné vnímat nikoli jako povinnost uživatelů rybářských revírů plně využívat prodlouženou dobu lovu, ale jako maximální možné využití potenciálu v rybářských revírech, přičemž je zachována minimální doba klidu pro ryby (v měsíci duben, květen, červen, červenec, srpen, září od 4 do 24 hodin, v měsíci říjen, listopad, prosinec, leden, únor, březen od 5 do 22 hodin).“

„Nicméně je nutné brát na zřetel, že uživatel rybářského revíru může přistupovat v každém revíru k denní době lovu individuálně a v případě, že je z důvodu ochrany ryb nebo z hlediska místních podmínek vhodné denní dobu lovu zkrátit, zůstává uživateli rybářského revíru možnost učinit tak v bližších podmínkách výkonu rybářského práva podle § 13 odst. 9 zákona o rybníkářství.“

Účinnost se předpokládá 1. dubna 2018. Návrh vyhlášky byl dne 31.10.2017 rozeslán do mezirezortního připomínkového řízení s lhůtou k uplatnění připomínek do 22.11.2017. Návrh vyhlášky byl zaslán 49 povinným připomínkovým místům, z toho 9 připomínkových míst uplatnilo připomínky, 21 připomínkových míst neuplatnilo žádné připomínky a 19 připomínkových míst se nevyjádřilo. Připomínky byly projednány korespondenční cestou, na poradě dne 11.12.2017 a na úrovni náměstka.“

Co z tohoto textu plyne? Ministerstvo zemědělství předložilo návrh, který chce prodloužit stávající denní dobu lovu. Ta by se tak prodloužila v měsících od dubna do září od 4 do 24 hodin, a v měsících říjen až březen od 5 do 22 hodin. Velmi důležitým bodem je, že rybářské organizace by mohly danou dobu lovu zkrátit. Dalším důležitým termínem je, že účinnost se předpokládá už na první dubnový den letošního roku!

CENOVÁ BOMBA: Kaprové navijáky SHIMANO o tisíce korun levněji! Klikněte ZDE

Připomínáme, že návrh zatím není schválen. Ale vypadá to, že je vše na dobré cestě! Rybáři se tak po dlouhých letech čekání mohou dočkat skutečně příjemné změny!

Kompletní dokumentace k nahlédnutí ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 7078x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 638x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 12539x | 25.02.2021 | 2 komentářů

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Komentáře

  • Nepsali jste ještě před chvílí jak Ministerstvo shodilo návrh ČRS ze stolu..? Bude nějaká omluva? Svazu gratuluji.

  • stále žabomyší válka 🙂

    Nicméně je nutné brát na zřetel, že uživatel rybářského revíru může přistupovat v každém revíru k denní době lovu individuálně a v případě, že je z důvodu ochrany ryb nebo z hlediska místních podmínek vhodné denní dobu lovu zkrátit, zůstává uživateli rybářského revíru možnost učinit tak v bližších podmínkách výkonu rybářského práva podle § 13 odst. 9 zákona o rybníkářství.“

  • Ryby pouštím a chytám nonstop celý rok. Když mě chytí povolenku odevzdám a jedu na soukromé revíry. Že přidají nějakou hodinu je pěkný, ale h…. platný, když chceme chytat nonstop.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.