DomůNovinkyČRS připravuje tvrdé tresty pro nepoctivé rybáře! Konec vracení povolenek „kamarádům“?

ČRS připravuje tvrdé tresty pro nepoctivé rybáře! Konec vracení povolenek „kamarádům“?

- Reklama -

Konečně je to tady! Vedení Českého rybářského svazu chce zatočit s rozdílnými tresty pro nepoctivé rybáře. A proto předseda ČRS Karel Mach navrhl, aby se vytvořila pracovní skupina, která vytvoří jednotný sazebník trestů. K čemu to bude dobré? Díky jednotnému sazebníku trestů vymizí nepříjemný nešvar „rozdílných trestů“ pro nepoctivé rybáře. Ano! Nápad rybářského předsedy podpořili všichni zástupci územních svazů. Sazebník trestů bude skvělým doplněním Rybářského informačního systému, který mimo jiné, dokáže „vyfiltrovat“ nepoctivé rybáře, kteří hrubě porušují rybářská pravidla…

Praxe z rybářských řad hovoří jasně: Pokud rybář spáchá přečin proti rybářským pravidlům v organizaci A, tak to ještě neznamená, že dostane stejný trest jako rybář z organizace B. Navíc, tenhle nepoměr pak ještě „vyšperkovává“ to, že někteří rybáři dostávají povolenky velice brzo bez přísnějšího trestu třeba proto, že na vyšších pozicích v dané organizaci znají „správného člověka“. Tomu ale bude díky jednotnému sazebníku trestů konec!

CENOVÁ BOMBA: Super levný rybářský oblek (bunda + kalhoty) za pár korun!

„Předseda Mach navrhl členům Rady ustanovení pracovní skupiny, složené ze zástupců jednotlivých územních svazů, která by se měla zabývat jednotným závazným sazebníkem kárných opatření za porušení pravidel výkonu rybářského práva. Tento sazebník kárných opatření by měl odstranit rozdílné ukládání kárných opatření za stejné porušení pravidel výkonu rybářského práva,“ stojí na webu ČRS.

A nápad předsedy Macha se členům Rady opravdu zalíbil. Proto zástupci územních svazů začnou s výběrem zástupců do dané pracovní skupiny. „Republiková rada tento návrh jednomyslně podpořila, územní svazy ustanoví své zástupce do pracovní skupiny, která se bude podobou jednotného závazného sazebníku kárných opatření zabývat,“ doplňuje ČRS.

 

Rybářský informační systém čeká na zhotovitele

Jednotný sazebník trestů pro rybáře bude velmi příjemným doplňkem Rybářského informačního systému, který bude efektivním nástrojem pro „odfiltrování“ nepoctivých rybářů z rybářských řad. Rybářská stráž bude používat aplikaci, která bude na Rybářský informační systém napojená.

„Klíčovým prvkem je propojení aplikace na evidenci členské základny v RIS, bez ní není možné aplikaci plnohodnotně provozovat. V praxi to například umožní okamžité zablokování možnosti koupit si povolenku poté, co ji lovícímu rybářská stráž zadrží – včetně procesu zahájení kárného řízení,“ řekl v minulosti magazínu InRybar.cz jednatel ČRS Roman Heimlich.

CENOVÁ BOMBA: Super levný rybářský oblek (bunda + kalhoty) za pár korun!

Jak to aktuálně s přípravou Rybářského informačního systému vypadá? „Předseda Mach  informoval členy Rady o tom, že v závěru roku byl Evropskou komisí schválen bez připomínek Pracovní plán sběru dat ČR 2021, ve kterém je RIS představen a který deklaruje zájem státní správy využít RIS ke sběru agregovaných dat. Tento krok je významným předpokladem pro čerpání dotace na RIS z OP Rybářství (Data Collection),“ uvedl Čeký rybářský svaz na webu, kde se dále píše:

„Jednatel Roman Heimlich dále informoval o pokračujícím výběrovém řízení na zhotovitele RIS a krocích, které budou následovat po ukončení výběrového řízení ve vztahu k čerpání dotace z OP Rybářství a konstatoval, že postup je v souladu s předem schváleným harmonogramem přípravy RIS.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

15 KOMENTÁŘE

 1. Kdyby se radši zabývali povolením chytat nonstop aspoň přes prázdniny.Jsme tady sto let za opicema.Budíček,pánové…..

 2. Skvělá myšlenka ale opravdu pozdě.
  Tohle mělo být již řadu let.
  Ale hlavně to chce registr.
  Přijde o papíry v jedné organizaci tak všude stop.
  A jako další bod úprav dva druhy povolenek pro chyť a pusť a masare.
  Chyť a pusť o 1/3 levnější
  Masari ještě bych pritlacil cca o zmíněnou 1/3.
  To by bylo ideální.

 3. Popravdě je to pozdě, ale souhlasím!!
  Zpřísnit a trestat!!
  Nejsem proti tomu, aby jsi kdokoliv vzal rybu na jídlo, ale jsem striktně proti, aby si na úkor koupené povolenky, brali ryby a rozdávali je, jen proto, aby se jim povolena zaplatila!!
  A co horšího je, že ryby ani nezapíší, takže tam pak samozřejmě nemohou být!!
  A když už píšu, myslím si, že zavedením K60 na všech svazových vodách, by bylo jen ku prospěchu!!
  Ať to jezdí
  Petru zdar!

  • Přesně jak píšeš souhlasím.
   Nejsem lepsoun nejsem lovec trofejí fotit rybu na břehu desítky minut.
   Ve značkovém oblečení.
   I kdyz mám vše od trakker ale je třeba popřemýšlet o řádu věcí.
   3 ryby ponechat není masarina.
   Obzvlášť dětem.
   Povolenka chyť a pusť 5 ryb.
   Zavedení K60 a svatý klid.
   Ale obsadit rybník po vysazení a vytlouct do poslední šupiny není sportovní rybolov.
   A tyto individua by měli platit o dost víc než rybář který odnese za rok tři ryby.
   Pravda je i ten rybolov 24h vytahovat klacky když zrovna začínají brát.
   At to jezdi

 4. Hm. Takže když provozují chyť a pusť ale každej. rok si odnesou 3 ryby dětem na polívku, protože ji maj rády, tak budu platit o jednu třetinu. víc. A lepšoun kterej s kaprem manipuluje půl hodiny na suchu o třetinu méně. I když půlka těch kaprů už má natrženou tlamu,otřenej sliz o značkový tričko,značkovou podložku, značkovej sak na vážení, a značkový bůhví co ještě 🤣a co takhle nechytat ryby vůbec?

 5. Ideální stav,by byl rozdělit cenu povolenky třeba max 10ks ponechaných ryb..s adekvátní slevou..Ne každý potřebuje brát 40ks ryb,to je zhovadilost…10 ks mi stačí bohatě..loni jsem měl 5ks..Mohl by se nad tím někdo zamyslet.

 6. To ale neřeší prvotní díl skládačky a to samotné zadržení povolenky pokud to bude známý RS bude přestupek tytyty a pokud ne zadrzujeme. A pak tedy stejný flastr od MO který po projednání zasílá MO na kraj.

 7. Pánové po 10 letech jsem se vrátil k rybařině. Dost se změnilo. Rybáři hledají chyby na rybářích a než nahodím tak celej vyděšenej abych něco nepodělal studuju všechny ty výjimky a omezení. A chlapík bez papírů v kempu si s ničím neláme hlavu a CHYTÁ RYBY. Zrovna tak je plno pozemků u řek až k vodě zaplocených .Tam si platící člen ani neškrtne ale majitel pozemku je vysmátý. Pro ty K70 a jiná ,byť i dobře myšlená pravidla nikdy platit nebudou. To jsou postřehy z terénu.A mi platící se handrkujem jestli rybu a jak velkou sežrat nebo nesežrat.

 8. Rybolov je o klidu a ne trestani jeden pomlouva druhyho je to hrozny ty blaboly o tom kdo si rybu veme kdo ne kolik ma kdo platit samej zavistivec ale jak chyti uz se znej stava pytlak ja jsem nechytil a ten chyta to je pytlak rybari by mneli spolu drzet a pravidla pro vsechny stejny bez rozdilu a u vody hlavne pohoda a kdyz nekdo dela neco spatne tak se mu to snazit vysvetlit a pak az naky tresty jinak ten spolek rozpustit a pak si koupit vlastni rybnik a zavist si svoje pravidla

 9. Tak mi to připadá jako kocourkov, snad už systém evidence mají od roku 2023 LIPAN .Jde jen o to že si stěžují na to že se ne všude používá. Nebo jde jen zase o čerpání dotace?

 10. Furt se snažíte o nějaký zpřísnění atd samé bláboly ale co takhle nám taky něco povolit jako chytání nonstop alespoň nebo třeba do 2 aby člověk mohl i po odpolední vyrazit na ryby. zavedení k60 štika 60-80 na nějaký čas zakázat brát úhoře protože chytnout hezkého to už se nedá , třeba že se může brát atd pak klidně počet kusů co si člověk může za rok odnést nejsem žádnej vocas kterej každou rybu líbá a že by to nesežraly že je to já nevím co rád si dám candose na grilu atd ale odnesu od vody za rok cca 5-10 ryb takže když by bylo třeba max 20 tak i pro ty co to jí hodně by jim to mělo stačit. Ty tresty udělejte ale ať to vykonávají lidí co si jen nehoní ego někteří sou fakt na ránu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -