skingbranding-banner

ČRS se raduje: Počet členů překročil magickou hranici 250 000! Kde přibylo nejvíce rybářů?


Magická hranice prolomena! Počet členů překročil hranici 250 000! Aktuální počet členů v Českém rybářském svazu je 251 873. Další velmi potěšující zprávou je, že Český rybářský svaz eviduje i nejvíce dětí do 15 let v historii. Aktuálně jich je přes 26 000! Dobré zprávy přichází ze všech územních svazů, protože ty hlásí nárůst nových členů. Pojďme se podívat na konkrétní čísla, která zveřejnila Rada ČRS.

Na webu Rady ČRS se píše:

Každoroční vyúčtování prodeje členských známek je u konce a pozitivní zprávou je, že počet členů Českého rybářského svazu po několika letech mírného nárůstu překročil hranici 250 000 členů, což je o 3000 více než v roce 2018. Evidovaných dětí je dokonce nejvíce ve sledované historii!

NOVINKA: Luxusní stojany na pruty za nízké ceny! Super kvalita!

Zvýšení počtu členů se týká v podstatě  všech věkových kategorií u všech územních svazů – dětí, mládeže i dospělých. Z pohledu dlouhodobého trendu je počet členů ČRS vyrovnaný, po mírném poklesu je evidentní opět rostoucí trend v posledních šesti letech.

Velmi pozitivní je vývoj členské základny v kategorii dětí do 15 let. V současnosti je členem ČRS nejvíce dětí ve sledované historii, což je obrovským příslibem do budoucna. Nezbývá než poděkovat všem vedoucím rybářských kroužků i dalším, kteří se o naše nejmladší rybáře starají.

Z pohledu nárůstu členů jednotlivých územních svazů je situace také velmi dobrá – všechny územní svazy zaznamenaly nárůst členů v kategorii dětí i dospělých, šest ze sedmi územních svazů také v kategorii mládeže. Pokud tato čísla vyjádříme v procentech (“o kolik se procentuálně zvýšil počet členů v územním svazu”), pak u dospělých nejvyšší nárůst zaznamenal Západočeský územní svaz (přes 2%) a v kategorii dětí Severočeský územní svaz s nárůstem přes 4,5% !

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 1113x | 25.01.2021 | 1 komentář

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 350x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1280x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Komentáře

  • Snad někdo kompetentní vysvětlí, co je na tom pozitivního. Jak to pomůže rybám a revírům, když chytá pomalu každej, kdo má do prdele díru? Snad jen bude víc peněz na odměny a na sportování, Svaz v současné podobě má před sebou posledních pár let, a možná jen měsíců existence. Děkujeme soudruzi, kam jste spolkovou rybařinu dotáhli a co jste provedli s kdysi bohatě zarybněnými revíry. Snad se za to jednou budete smažit v pekle.

    • Asi máš dobře vyhrábnutý kastrůlek co? Že by se začalo určovat kdo bude smět chytat a kdo ne, rybaření jen pro pár vyvolených a ostatní se můžou jen koukat.. Že by bývalý soudruh co myslí jen na sebe, mám pocit že v tvém komentáři cosi smrdí !!!

      • No ono na členství není právní nárok, to, že se přibírá kdejakej pobuda aby bylo víc ze členských příspěvků a z “brigád” je jiná věc. Díky tomu jsi nejspíš členem i ty. Soudruh budeš spíš ty, když chceš, aby rybaření bylo všelidovou zábavou dostupnou každému .

  • Chtělo by to ještě trochu hlubší srovnání. Kolik to bylo před dvaceti a kolik před třiceti lety. Někde ve starých knížkách sem četl že to bylo i 650 tisíc členů. Opravte mne jestly kecám

    • Rybařím od cca 1972 a myslím, že to nebylo ani dohromady se Slovákama (pro ty hloupější, hlavně pro kapraře, před rokem 1993 jsme se Slováky měli společný stát, ČSSR do roku 1990 a po bolševickém komplotu se to přejmenovalo na ČSFR, od 1993 je to rozdělené), teď je i s MRS tedy cca 320 – 330 tisíc členů. Já pamatuji doby, kdy nechytal každý, kdo má do díru, ryb byl dostatek, i když se z některých vod nedaly žrát, rybáři místo sportování lovili a nikdo nechtěl chránit ryby chytáním a pouštěním. Dnes máme čističky, C&R, bivaky, někde i nonstopky, sportovce a prázdný revíry, kdepak asi soudruzi udělali chybu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.