Domů Novinky Kapraři se bouří: „Chceme na Pálavě K80!“ Petici chce podepsat tisíce rybářů!...

Kapraři se bouří: „Chceme na Pálavě K80!“ Petici chce podepsat tisíce rybářů! Připojíte se?

- Reklama -

Někteří kapraři bouchli do stolu! O co jde? Na významných rybářských akcích bude už na začátku rybářské sezóny kolovat tištěná petice, jejímž cílem bude zavést K80 na Pálavě. Organizátoři petice po vedení Moravského rybářského svazu chtějí, aby se na této významné vodě začali chránit ti největší kapři, kteří bohužel často končí v soukromých vodách. O petici je mezi rybáři obrovský zájem, protože nemalému počtu lidí není osud pálavských kaprů lhostejný.

Cílem petice je, aby se na revírech Dyje 5 a Dyje 7 zavedla K80. Tím by se tak dost výrazně zvýšila ochrana kapitálních kaprů, kteří přesahují tuto magickou hranici. Proč organizátoři nechtějí zavádět K70? Odpověď je jednoduchá: Podle organizátorů je problémem to, že kapr okolo 70 čísel váží přibližně 8 kilo. A to pro některé nemusí znamenat trofejní rybu. Podle organizátorů dává návrh K80 mnohem věší šanci na věcnou diskuzi…

NOVINKA: Luxusní stojany na pruty za nízké ceny! Super kvalita!

Jen pro vysvětlení: Petice je v tištěné podobě proto, že takový dokument má mnohem větší „váhu“ než internetové sbírání podpisů. Možností na podepsání tištěné petice bude opravdu hodně. Rybáři mohou připojit svůj podpis například na Carp Show Moravia v Břeclavi (18. ledna 2020), na Fishing Day v Miroslavi (1. 2. 2020), anebo na rybářské výstavě FOR FISHING v Praze (20. až 23. 2. 2020).

Petice bude v oběhu mezi rybářskou veřejností asi 4 až 6 měsíců. Poté se dají všechny podepsané svazky dohromady. Už teď je o petici opravdu mimořádný zájem a organizátoři akce jsou zavaleni dotazy, kde lze petici podepsat. Dá se počítat s tím, že petici podepíše tisíce rybářů z celé republiky. Protože právě „celá republika“ jezdí na pálavská jezera, která spolu s Labem nebo Orlíkem patří k TOP kaprařským vodám v České republice.

Tato snaha o sesbírání podpisů od rybářské veřejnosti patří k nejvíce ambiciózním za posledních několik let. Na rybářské veřejnosti jde opravdu vidět (podle ohlasů), že chtějí konečně v roce 2020 zavést přísnější ochranu kaprů. V současnosti totiž může rybář s trofejní rybou nakládat podle jeho uvážení. A to kolikrát končí tak, že se kapitální kapr „přestěhuje“ do jiné vody. Takových případů už bylo!

 

PŘIPOMÍNÁME: Převezen kapr o váze 28 kilo z Pálavy?

Jedním ze „spouštěčů“ této akce je i případ z října 2019, kdy jsme psali o údajně převezeném kaprovi, který vážil 28 kilogramů. Tehdy se objevilo hned několik svědectví, že tento obrovský kapr skončil v malém rybníku. I proto mnohým kaprařům prostě došla trpělivost. Chce to větší ochranu velkých pálavských kaprů. Povede se to tentokrát?

ČTĚTE ZDE: Z Pálavy údajně převezen kapr o váze 28 kilogramů!  

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

26 KOMENTÁŘE

 1. Většina kaprařů jsou , co nemají u revírů co pohledávat. Mohli by se vzbouřit, vystoupit ze Svazu, který je tam kde je hlavně jejich přičiněním, a táhnout na soukromáky, které si zarybnili, třeba i z té Pálavy. Tam si můžou ondit nad kapram jak chtějí. Jen blbec nechápe, že kapr je jídlo a ne sportovní náčiní, jak si právě tito myslí. Více než K80 potřebujeme daleko přísnější tresty za přestupky proti BPVRP typické pro kapraře, tedy nedodržení denní doby lovu, zavážení nástrah a návnad tam, kde to není povolené, zbytečná manipulace s rybou, používání nástrah na bázi rybích mouček v době hájení dravců nebo používání pevných montáží (stejná zhovadilost jako srkačka. Z přestupků proti jiným pravidlům než BPVRP například táboření (bivakování) na pozemku bez přímého povolení majitele pozemku nebo znečišťování povrchových vod vnaděním návnadami vyrobených za použití konzervantů, chemických látek nebo např. holubího trusu.

 2. Tvl až bude colorepublikově K70 tak si vyskakujte… tady se furt masi kapři i 15kilo a končí na panvi což je nejsmutnější….

  • Tak jestli tohle je nejsmutnější, tak musíš být šťastný člověk, ale ona je v jednoduchosti krása a kapraři jsou hodně jednoduší. K70 bohužel je skoro na každý louži a stejně stále , a K15+ nepatří na pánev, ale do udírny, a je to dobrota, to mi věř.

   • Fuj, ty musíš být strašné prase a zoufalý hladovec v jednom, že žereš tak staré ryby. Choď do práce a nemusíš jak socka plenit rybníky.

    • Ty blbečku, že neumíš rybu zpracovat a upravit tak, aby byla chutná, neznamená, že to neumí ostatní.Tu socku bys mi asi do očí neřekl ty kaprařskej.

     • Jsi socka, , co žere staré smradlavé ryby a internet warrior. Věř mi, že mě potkat nechceš, abych ti to řekl do očí. A blbeček tě ráno oblíká.

 3. Je to sranda tyhle hovadiny číst 🙂 je to pro někoho asi blbý ale kapr je především ryba a ryba je kořist a kořist je maso….2kilak pánvička 4kilak pekáč 10kilo udírna.nechapu co je na tom k nepochopení…jestli někdo nechápe že rybaření je lov (v první řadě pro zábavu) tak v druhé řadě kuli kořisti.jestli to někdo nechápe tak může uložit pruty do sklepa,zamknout a odjet třeba do Austrálie zachraňovat koali .Petrův zdar 😉

  • Zachraňovat koaly je, na rozdíl od pouštění kaprů, záslužná činnost. Akorát by tihle kaprofilové zrovna v té Austrálii skončili v blázinci, kdyby prosazovali to, co tady.

  • Ne, to ty jsi a s tebou všichni olizovači kaprů. Jste banda , kterou je třeba vyhubit tak, aby se nic podobnýho už nikdy nezjevilo.

 4. Podle mě pokuď někdo odnese kapra 70-80+ domu k jídlu tak je to blb protože to jsou ryby který se od vody neodnáší a mají zustat ve vodě pro tu rados pro ostatní rybáře aby si chytli pěknou ryby a né vše sežrat coš máme mi Češi v genech. A zavedl bych horní miry i pro dravé ryby.

  • Radost rybářů, co se honí za co největším kaprem je mi zcela volná, stejně tak je mi volná i K65, K70, K80 a další nesmyslná omezení, která nemají s ochranou ryb nic společného. A jestli si i další chytí „pěknou“ rybu (tedy všudepřítomného škodícího kapra) je mi taktéž u prdele. Pokud chceš chránit ryby, tak je nelov, blbe. A co ty bys zavedl (a všichni tobě podobní), je naprosto nedůležitě, neb hlupáky snad nikdo neposlouchá, jsou to jen bláboly „co bych kdybych“. Táhni i s ostatními úchyláky na soukromáky a tam si dělejte, co majitel dovolí, hlavně u svazovek, pitomci.

 5. Blb jsi ty (mal) už jen za ty keci co tu vedeš bych řekl že se u vody chováš jako dobytek ty by jsi měl vystoupit že svazu já ryby nechránim od toho je R.S. jen chci tahat nejaký ryby ale ve vodě je rok od ruku vetší protože se vetší rybářu chová jako ty.

  • No, tak to shrneme, blb jsi ty, máš pravopis blba a znalosti blba, navíc lžeš o tom, jak já se chovám, aniž bys mě kdy viděl. Ani to není možné, protože já se s blby nevídám. Nevíš, že RS je určena k dohledu nad dodržováním Zákona o rybářství a jen „chceš tahat nějaký ryby“, to je přání superblba. Vystup ze svazu a táhni na soukromák, než tě někdo skopne do vody a utopí. Blbe.

 6. Já jsem pro zavedení horní míry kapra, ale nesouhlasím s vyjádřením že rybář co si odnese byť trofejní rybu je špatný člověk. Rybářský řád platí pro všechny stejně a pokud to dovoluje tak ať si odnese co mu rybářský řád dovolí klidně 20kg rybu. To by jste rovnou mohli říct myslivcům ať nestřílí větší/těžší zvěřinu to je úplně stejné a né, že né. Kdyby jste tu energii na urážení jeden druhého raději uplatnili na rybářský svaz, kde je zapotřebí modernizovaného smýšlení. Je toho hodně co měnit a tady je jádro problému.

 7. Jako moderní rybář bych prosadil/ocenil více druhů povolenek tak, aby byly vhodné pro všechny. Oproti běžnému chytání bych ocenil možnost chytání 24 hodin, zavážení, bivakování, vláčení z plavidel, atd. A to na specielní povolení, které když rybář poruší už ho nikdy nedostane. A taky mít centrální evidenci rybářů. Je spousta rybářů co by ocenili a připlatilo si za tuto výsadu. Pořádek, kormoráni, lepší zarybnění, postihy za špatné zacházení s rybou, pytláctví, on-line školení o nejvážnějších přestupcích, atd.. To vše by se mělo řešit na nejvyšších místech.

  • Michal pravdu mas delal jsem 8let hospodare sice ne na palave a opravdu maji to nase vedeni at je to u nas nebo u vas zastarale mysleni

  • Naštěstí jako „moderní rybář“ neprosadíš nic, neb evidentně nevíš, jak cokoliv prosadit, a i kdybys věděl, tak jsou to takové bláboly, že je neprosadí nikdo. Ale poradím ti, kup si nějakou díru v zemi, zatopenou vodou, udělej z ní „soukromák“, ale pozor, i ten má svá pravidla daná Zákonem o rybářství, a tam si prosazuj co chceš, pokud ti to bude procházet. Ale ty jsi jen žvanil a holá prdel, takže si nekoupíš nic a jen budeš žvanit a plácat, co bys kdybys, naštěstí. Až to zkusíš u vody na někoho jako jsem já, dostaneš po tlamě a až se to stane párkrát, třeba už se poučíš.

 8. Ahoj Michale, zavedení k80atd, v první řadě zapříčinit ztrátu ryb bez evidence v daném revíru zrovna tak jak to dopadlo při zavedení jednoho kapra na den v Mrs, kdo má zkušenosti ví o čem mluvím.

 9. Tak né že by to mělo něco změnit, ale mám dva rybníky. Ale v jednom máte pravdu. Nic neprosadím jelikož toho nejsem hoden a proto jezdím k naším sousedům, kde je spoustu věcí normální , třeba vláčení dravých ryb celoročně jen si je v době hájení nesmíte ponechat.

 10. Nevidím na K80 a podobných horních mírách nic špatného. Kaprar si zatahá a masař nechť se nažere na těch malých. Nevím v čem je problém. Polovina lidí zde dělá jak kdyby jsme neměli co do huby a byl jediný způsob obživy by byl lov a sběr bobulí. Nechápu proč nemůžeme jít prostředí cestou.

 11. Vy chcete pořád něco hájit a z jedné strany to budou tahat ti co mají oplocená místa a dělají si tam co chcou (Dyje 7) a z druhé strany to budou elektřinou masit druzí (Dyje 6) . Takže mě bude někdo opět buzerovat že si kapra vemu, ale tam to očividně nikomu nevadí! !!!! Hnus! !!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -