skingbranding-banner

Další cyklostezka u Labe: Mělník chce stavět u řeky cyklostezku! Rybáři jsou proti


Zdá se, že u Labe vznikne další cyklostezka, tentokrát v Mělníku. Město plánuje, že okolo řeky postaví novou trasu pro cyklisty. Ovšem rybáři jsou proti! Podle nich totiž dojde k tomu, že nebudou moci zajíždět k řece. Navíc, někteří rybáři se obávají i hluku. Tomu se ale cyklisté vysmívají, prý u jízdy nehulákají. Nová cyklostezka v Mělníku bude další částí nadregionální trasy kolem Labe.

Nová cyklostezka v Mělníku se už buduje, její stavba vyjde asi na 15 milionů korun. Nová cyklostezka by měla být hotová už v polovině příštího roku. Nejprve se začalo stavět u autobusového nádraží v Mělníku, nyní se pracuje na úseku u Labe vedle bývalých lázní až k části Hadík. Nová cyklostezka tak propojí centrum Mělníka s okrajem města, a také autobusové a vlakové nádraží.

„U vody už nebude klid, budou tam jezdit cyklisti, bude tam provoz, rámus,“ řekl Novinkám jeden z rybářů v Mělníku. Tomu se ale někteří cyklisté vysmívají. „Je zvláštní, že rybáři nechtějí cyklostezku a argumentují tím, že se nedostanou autem k vodě. Měli by to být milovníci a ochránci přírody, takže auto u řeky by jim mělo vadit. Asi by jim vadilo jen cizí, ne jejich vlastní,“ oponoval jeden cyklista. A že by byl u vody rámus? „Když jedu na kole, tak u toho nehulákám,“ směje se.

Přesto: Kvůli nové cyklostezce se už podepisuje petice. „Kvůli asfaltové cyklostezce, která se zde plánuje vybudovat, tam však nikdo vyrazit na procházku, venčit psa, jít na ryby ani nic podobného již dělat nebude moci. Cyklisté tam bez jakýchkoliv problémů jezdí i nyní, je tam i značená cyklotrasa, k asfaltování není důvod,“ řekl Deníku organizátor petice Pavel Peroutka.

„Rybáři nám napsali, že s cyklostezkou nesouhlasí, protože už nebudou mít přístup až k vodě. Argumentují, že hodně z nich už je ve vysokém věku a nemohou chodit daleko pěšky,“ řekl Novinkám místostarosta Mělníka Milan Schweigstill. „Existuje možnost, že by město odkoupilo pozemky u cukrovarské zdi, které v minulosti využíval cukrovar jako cestu. Tím by přibyl další přístup k Labi pro veřejnost,“ dodal místostarosta. Zásadní je ale to, jestli cukrovary tyto pozemky prodají, a za jakou cenu.

Město se nyní snaží najít kompromis. Třeba v tom, že by některá parkoviště postavilo tak, aby rybáři měli auta blíže k vodě. To se ale rybářům nelíbí, protože by museli ujít stovky metrů po svých. Jenže oni chtějí podle serveru Novinky.cz parkovat u řeky…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 342x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Kriminalisté vyslýchali zaměstnance z chemičky DEZA a prohlíželi jim mobily! Proč?

admin | přečteno: 277x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Už od loňského podzimu se snaží vsetínští kriminalisté zjistit, kdo …

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 2280x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

Komentáře

  • Kdyby si pumpičkáři měli cyklostezky stavět za svý, tak choděj pěšky, paraziti.

  • Budeme doufat, že si povodeň s tím zvěrstvem poradí.

  • I když jsem Ústečák podporuji boj proti stezce, bohužel mám pozemek u Labe (super místo), ale postavila se stezka a neustále problém s bordelem, rádoby sportovci se rádi občerství, pokouří, (vyk..lí) …, popijou, … a už nikoho nenapadne aby zbytky odvezli. Jedou s rodinou rádoby na čerství vzduch do přírody a za nimi zůstávají pomníčky zbytků, výtrusů, zaprasených míst

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.