Domů Akční nabídka Úspěšný lov candátů v prosinci: Užijte si konec sezóny! Na co chytat zimní...

Úspěšný lov candátů v prosinci: Užijte si konec sezóny! Na co chytat zimní candáty?

- Reklama -

Lov candátů v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, patří k velmi kouzelným chvílím u vody. Ano, počasí už není tolik příjemné, ale ten klid a pohoda! U vody jsou teď poslední nadšenci, kteří si chtějí užít zbytek sezóny na maximum. Doufáme, že mezi ně patříte i vy, protože v prosinci berou nádherní dravci. A i candáti! Ano, v zimě lze candáty chytat nejen ve tmě, ale i přes normální slunečný den. Stačí vědět, jak na to…

Abychom mohli candáty úspěšně chytat, pak je důležité vědět, kam na ně. Existuje několik specifických faktorů, podle kterých lze candáty docela úspěšně chytat. Tím první faktorem jsou terénní nerovnosti. Pokud víte o místě, kde se rychle svažuje dno, kde se rychle mění hloubka, pak tady candáty určitě hledejte. Candáti tyhle srázy, za kterými odpočívají, opravdu milují. A ideální je, pokud na takto příkrém břehu najdeme i potopené pařezy nebo padlé stromy. To candáty láká jako magnet!

Další velmi důležitou stopou je skladba dna. Možná nám to nebudete věřit, ale candáti prostě milují kameny, štěrk, a celkově tvrdé dno. Ano, pokud víte, kde se na revíru nachází kamenité nebo štěrkové dno, anebo tvrdé jílovité dno s kameny (často na přehradách), pak tady candáty určitě hledejte.

Velkým rozdílem je, pokud candáty lovíme přes slunečný den, anebo ve tmě. Pokud se na candáty vydáme normálně přes den, pak je vhodné je chytat v hlubokých jámách a za hranami příkrých srázů. Candáti tady často poblíž nějaké potopené překážky odpočívají a čekají na chvíli, kdy vyrazí na lov. Pokud se vám podaří tuhle potopenou pevnost najít, pak můžete nachytat hned několik candátů během krátké chvíle.

Jestli se na candáty vydáte ve tmě, pak se vám i v prosinci může stát, že je budete chytat poblíž břehu v malé hloubce. Častokrát se vám může stát, že budete u vody ve tmě, a na mělčinách uslyšíte, jak se hází rybičky. Pokud na tento „úkaz“ narazíte, určitě mělčiny prochytejte. Jinak, ve tmě je dobré chytat na kamenitém dně. Proč? Právě mezi kameny se schovávají drobné rybičky – candáti nebudou daleko! Na co candáty v prosinci chytat?

 

Gumová nástraha Savage Gear Cannibal

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Špičková nástraha na candáty od renomované společnosti Savage Gear, která je dostupná za super peníze. Nástraha Cannibal má tvar legendárního kopyta, které patří k TOP nástrahám na candáty. Tato gumová nástraha perfektně napodobuje rybičku! Asi největší zbraní gumové nástrahy na candáty Cannibal je její chod.

Na přiloženém videu můžete vidět, jak se nástraha ve vodním prostředí luxusně kolébá, což ve vodě vytváří atraktivní vibrace. Samozřejmě, zásadní je i ocásek, který se pohybuje i při hodně pomalém vedení. A jeho zakončení ve tvaru kopyta rovněž vytváří velmi silné vibrace, podle kterých candát nástrahu rychleji detekuje.

Jak s touto nástrahou v prosinci pracovat? Tahejte ji pomalu, nic neuspěchejte! Stačí třeba 3 nebo 4 krát škubnout špičkou prutu, a poté nechat 1 nebo 2 vteřiny nástrahu ležet. Tohle pomalé vedení, které bude držet umělou nástrahu u dna, skvěle funguje. Pokud je na dně více překážek, pak držte špičku prutu ve vzduchu, a nástrahu rozpohybujte rychlejšími škubnutími (toto vedení často dopomůže k tomu, že nástraha překážku přeskočí). Nezapomínejte ale na pauzy!

Na této nástraze od Savage Gaer milujeme to, že je k dostání v celé řadě barev. Jaké barvy použít? Pokud budete chytat přes den, pak určitě vsaďte na bílou (anebo červenobílou). Tato barva je léty osvědčená a pořád funguje. Pokud budete chytat za šera a při stmívání, určitě vsaďte na výraznější barvy. Tohle má taky velký vliv!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -