skingbranding-banner

Gigantický kapr z české svazovky: Tenhle šupináč vážil 32,5 kilo!


Letošní sezóna milovníkům kaprů skutečně přeje. Po celé plejádě nádherných kaprů například z Nových Mlýnů, kteří s přehledem přesahovali 25 kilo váhy, přichází další bomba! Tentokrát na jiné svazovce se úspěšnému rybářovi podařilo zdolat neskutečné monstrum! Tenhle šupináč vážil nádherných 32,5 kilogramů! O obrovské rybě informovala rybářská firma Carp Baits na svém Facebooku. Mrkněte na nádherné fotky obrovského kapra…

Tohle je ryba snů! Při pohledu na zveřejněné fotografie se každé rybářské srdce musí rozplesat radostí. Takový kapr! A ze svazovky! Na celém úlovku se nám prostě nejvíce líbí, že jde o šupináče. Musela to být neskutečně mohutná ryba. Nádhera! Všimněte si, v jak nádherné formě kapr je. Krásné barvy, nikde ani škrábnutí. Tenhle úlovek je jasným důkazem, že na ryby se má chodit i v závěru rybářské sezóny…

Úspěšný rybář k obrovskému kaprovi napsal: „Po minulé výpravě, kdy se mi povedlo chytit 27 kilogramového šupíka, jsem si říkal, že už bude opravdu těžké překonat tento svazovkový osobák (i když to není nejdůležitější). Ale trvalo to jen něco málo přes měsíc a přehoupl jsem se i přes třicetikilovou hranici. Kapr vážil 32,5 kila, a musím přiznat, že focení bylo opravdu náročné. Díky patří i Zdeňkovi Obornému a Carp Baits za perfektní krmení, které milují i opravdová monstra.“

GIGA VÝPRODEJ: Obrovské slevy na echoloty LOWRANCE! Ušetřete tisíce korun!

Samozřejmě, úspěšný rybář nezveřejnil, o jakou lokalitu jde. Přesto, skvělou zprávou je, že v posledních letech se na českých svazovkách chytají opravdu nádherné ryby. A je naprosto fantastické, že ti největší kapři přesahují 30 kilogramovou hranici. Dočkali jsme se!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 1175x | 25.01.2021 | 1 komentář

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 359x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1288x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Komentáře

 • Prostě uzenáč, no. Taková ryba pro revír rozhodně není přínosem, tedy pokud nepovažujeme za přínos to, že si pár má co olíznout, případně nad čím ondit a že si výrobce koulís mezi těmito zpropaguje své koule.

  • Reálná otázka.Zadný výsměch. Mohu se zeptat čím je tato ryba v revíru nepřínosná? Díky za odpověď Jiří

   • Možnost reprodukce bude nulová, desítky joudů zabírají na břehu místo a sypou metráky cizorodých látek do vody jen pro to, aby si trošku srovnali své mindráky tím, že ji možná uloví, užírá potravu a zabírá prostor cennějším druhům ryb. Dosáhla nejspíš svých růstových možností a je třeba ji “sklidit” jako správný hospodář, než padne stářím.

    • Svatá pravda a kolikrát se stane,že stejně po focení a osahávání ryba uhyne.

     • Ta skrytá mortalita, kterou C&R fanatici popírají, dosahuje dle seriózních výzkumů cca 18%. Z toho vyplývá, že notoričtí, ochytávači a pouštěči zabijí víc ryb, než zbytek “normálních” rybářů – lovců sežere. Ale třeba takovej stejně bude mlet opak, i kdyby mu kolem kajaku plavala tuna mrtvejch candátků, které musí ochytat, vyfotit, případně propíchnout jehlou a s pocitem hrdiny “pustí”. No a pro to je třeba i do soukromých kaprodromů doplňovat “zaměstnance”, protože jejich pracovní tempo je zběsilé a někteří holt nevydrží a odpadnou.

 • Foto jak je na váze nemáte? Takový kapry umím taky chytat

 • Dobrý den,
  jako váš stálý odběratel musím reagovat na váš článek o 32,5 kg kaprovi.
  Cituji :
  ” Při pohledu na zveřejněné fotografie se každé rybářské srdce musí rozplesat radostí “.
  ” Kapr vážil 32,5 kila, a musím přiznat, že focení bylo opravdu náročné “.
  Ptám se, kde jsou ty fotografie, našel jsem v článku jen odulou hlavu přichcíplého kapra ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.