DomůNovinkyDalší pískovna s non-stop rybařením! Rybáři budou moci rybařit 24 hodin na oblíbené...

Další pískovna s non-stop rybařením! Rybáři budou moci rybařit 24 hodin na oblíbené vodě

- Reklama -

Středočeský územní svaz informoval rybářskou veřejnost o tom, že už od příštího roku bude možné rybařit 24 hodin od května do konce září na oblíbené pískovně Písková Lhota nedaleko Poděbrad. Tuto změnu navrhl předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner a Výbor tento návrh schválil. Rybáři tak na této populární vodě si budou moci užívat non-stop rybaření! Toto schválení návrhu na 24 hodinový rybolov na Pískové Lhotě nebude mít žádný vliv na ostatní výjimky pro non-stop rybaření na jiných revírech Středočeského územního svazu. Takže jejich počet se nebude zmenšovat…  

Rybáři už od příštího roku budou mít možnost si v Středočeském územním svazu zachytat non-stop na další vodě. Výbor Středočeského územního svazu totiž schválil 24 hodinový rybolov na populární pískovně Písková Lhota.

„Předseda Středočeského územního svazu navrhl některé změny na vodní ploše Písková Lhota, které byly výborem schváleny a těmi jsou 24 hodinový rybolov v době od 1. 5. do 30. 9. a v zájmu ochrany dravců minimální velikost nástrahy při lovu na rybku a její části 15 centimetrů, to vše za použití pouze jednoháčku. Tyto změny vejdou v platnost od roku 2021,“ píše se na webu Středočeského územního svazu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak mít více záběrů od candátů? Tohle vám pomůže!

Písková Lhota je velmi oblíbenou vodou nedaleko Poděbrad. Jedná se o vodní plochu, kterou vlastní Středočeský územní svaz. Pískovna je velmi dobře zarybněná, rybáři do ní nasadili velké množství kaprů, candátů, štik a okounů. Velkou raritou také je, že v této pískovně plavou i luxusní jeseteři!

Non-stop rybaření na Pískové Lhotě nebude mít žádný vliv na výjimky pro 24 hodinový rybolov na jiných revírech Středočeského územního svazu. I v příštím roce se bude moci rybařit na Kamýku, Labi 18, Labi 19 a Labi 24A. Plus k těmto revírům přibude právě pískovna Písková Lhota.

 

Jak se rybaří na Pískové Lhotě?

Pískovna u Pískové Lhoty je provozována v celoročním mimopstruhovém režimu. To znamená, že lovící rybáři musí mít u sebe platnou povolenku, stažené „Oprávnění k odlovu“ a musí mít zakoupenou místenku prostřednictvím SMS za 25 korun. Samozřejmě pozor, je velmi nutné se seznámit s BPVRP pískovny. Na to si dávejte velký pozor!

Platí zde totiž například K60, okoun říční je na pískovně celoročně hájen. A platí zákaz lovu z lodě, anebo zavážení nástrah a návnad.

Ještě ohledně provozu pískovny. Rybáři, kteří budou mít u sebe „Oprávnění k odlovu“, tak ti budou moci vstupovat do areálu pískovny bez placení. Ovšem nerybáři, kteří se například přijdou jen vykoupat, budou muset za vstup do areálu pískovny zaplatit 40 korun, 50 korun pak za vjezd motorového vozidla. Tito nerybařící návštěvníci mohou být v areálu pískovny jen od 10 do 18 hodin, mimo tuto dobu nesmí být v areálu pískovny.

Redakce InRybar.cz

Foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

5 KOMENTÁŘE

  1. Nechci soudit, jestly nonstop rybaření ano nebo ne, ale ze zkušenosti vím, že existují místa, kde záběr kapra na boilies přichází pouze mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní.

  2. Nonstop má bejt už dávno všude! Tohle kretenský omezení ČRS je unikát u nás. Je to ostuda, že už to dávno nezrušili. Běžte na večer na sumce, nachytejte rybky, pracně vyvezte a v půlnoci to jděte vytáhnout. Je to na palici tyhle bolševický pravidla. A když se to udělá jen někde, tak to akorát těm vodám škodí. Kort když to udělají v nejhorší roční období v létě…. Děs!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -