skingbranding-banner

Dělají si srandu? Z firmy už podruhé během jediného měsíce unikla nebezpečná látka!


Už podruhé během jediného měsíce unikla nebezpečná látka z firmy Holz Schiller do Drnovského potoka. Před několika týdny unikla do Drnovského potoka látka na impregnaci dřeva, která se dostala až do Berounky. Před několika dny z firmy unikla jiná nebezpečná látka, tentokrát ropného původu.

Hasiči zasahovali na Drnovském potoku po úniku látky ropného původu z klatovské firmy Holz Schiller. Na hladině Drnovského potoka se vytvářely mastné skvrny, které jasně naznačovaly únik nebezpečné látky právě ropného původu. Hasiči se snažili co nejrychleji postavit norné stěny, které měly zabránit tomu, aby se nebezpečná látka šířila vodou dále po proudu.

Hasiči dále odebrali vzorky závadné vody a odeslali je do laboratoře na testy. Na místě byli také pracovníci odboru životního prostředí. Všechny indicie zatím naznačují, že ropná látka se dostala právě z dřevozpracující firmy Holz Schiller, ze které před nedávnem unikla i jiná velice nebezpečná látka.

„Musí se provést asanace (pozn. redakce: ozdravení životního prostředí) celého potrubí té dešťové kanalizace. Tak, jako to udělali před měsícem, tak to musí udělat znovu, tentokrát na ropné látky,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Libor Hošek.

Podle Hoška firma neučinila žádné kroky k nápravě v areálu již před měsícem, kdy došlo k první havárii. Tehdy se do Drnovského potoka dostalo 300 litrů impregnační látky. Velice nebezpečná látka se dostala až do Berounky, kdy úřady dokonce výrazně nedoporučovaly konzumaci ulovených ryb, anebo používání závadné vody k zalévání zahrad.

Ze stránek společnosti Holz Schiller: „Stálé přemýšlení a ekologicky odpovědné jednání jsou u firmy Holz Schiller základem filosofie vztahu k životnímu prostředí. Žijeme v lese a společně s lesem. V naší brožuře o životním prostředí naleznete veškeré informace o trvale udržitelném hospodařeni se dřevem.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: HZS Plzeňského kraje

Nové články v rubrice

VIDEO: Tvrdá rána pro Bohumila Kunu? Na jeho boilies si posvítí další úřad! Kdo tentokrát?

admin | přečteno: 1406x | 18.01.2021 | 2 komentáře

Známý rybář Bohumil Kuna připravuje nový e-shop, na kterém bude …

Úhyn ryb v oblíbeném revíru: Rybáři nové ryby zatím nasazovat nebudou! Proč?

admin | přečteno: 380x | 18.01.2021 | Žádné komentáře

Na severu Čech se nachází nádrž Farského, která je podrevírem …

Čachry machry okolo zákazu olova? Z Bruselu přichází podivné zvěsti! Co se stalo?

admin | přečteno: 1544x | 15.01.2021 | 1 komentář

V pátek 15. ledna měla Evropská komise představit návrh na plošný …

Komentáře

  • Tak to jsem zvědav co teď stim budou dělat když rybáři uteklo hovínko do trávy okamžitý zákaz bivakovani chytání přes noc atd Tak nám ukaž te jak funguje Česká spravedlnost nebo opět platí že na chudý a obyčejný lidi platí prisnost

    • Motáš dokupy několik různých věcí, na svém pozemku si bivakuj a jak chceš, a lov přes noc, až na výjimky, je zapovězen, viz denní doba lovu, a každýmu je šumák jestli pouštíš, prostě to platí i pro tebe.

  • Skopčáci tu řáděj jak za války, díky unii, doma by si to těžko dovolili. https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=162886&typ=UPLNY

  • Přijeďte se podívat do Štětí 😉pod výpust papírny 👍to budete koukat,hlavně o víkend. Normální žumpa 🤮

    • Článek není o Štětí ty trubko.

  • Měl by dostat takovou pokutou že by to pro něj bylo likvidační a hybaj zpátky do Německa ud kud pritahnul frycek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.