Domů Novinky Dělají si srandu? Z firmy už podruhé během jediného měsíce unikla nebezpečná látka!

Dělají si srandu? Z firmy už podruhé během jediného měsíce unikla nebezpečná látka!

- Reklama -

Už podruhé během jediného měsíce unikla nebezpečná látka z firmy Holz Schiller do Drnovského potoka. Před několika týdny unikla do Drnovského potoka látka na impregnaci dřeva, která se dostala až do Berounky. Před několika dny z firmy unikla jiná nebezpečná látka, tentokrát ropného původu.

Hasiči zasahovali na Drnovském potoku po úniku látky ropného původu z klatovské firmy Holz Schiller. Na hladině Drnovského potoka se vytvářely mastné skvrny, které jasně naznačovaly únik nebezpečné látky právě ropného původu. Hasiči se snažili co nejrychleji postavit norné stěny, které měly zabránit tomu, aby se nebezpečná látka šířila vodou dále po proudu.

Hasiči dále odebrali vzorky závadné vody a odeslali je do laboratoře na testy. Na místě byli také pracovníci odboru životního prostředí. Všechny indicie zatím naznačují, že ropná látka se dostala právě z dřevozpracující firmy Holz Schiller, ze které před nedávnem unikla i jiná velice nebezpečná látka.

„Musí se provést asanace (pozn. redakce: ozdravení životního prostředí) celého potrubí té dešťové kanalizace. Tak, jako to udělali před měsícem, tak to musí udělat znovu, tentokrát na ropné látky,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Libor Hošek.

Podle Hoška firma neučinila žádné kroky k nápravě v areálu již před měsícem, kdy došlo k první havárii. Tehdy se do Drnovského potoka dostalo 300 litrů impregnační látky. Velice nebezpečná látka se dostala až do Berounky, kdy úřady dokonce výrazně nedoporučovaly konzumaci ulovených ryb, anebo používání závadné vody k zalévání zahrad.

Ze stránek společnosti Holz Schiller: „Stálé přemýšlení a ekologicky odpovědné jednání jsou u firmy Holz Schiller základem filosofie vztahu k životnímu prostředí. Žijeme v lese a společně s lesem. V naší brožuře o životním prostředí naleznete veškeré informace o trvale udržitelném hospodařeni se dřevem.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: HZS Plzeňského kraje

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Tak to jsem zvědav co teď stim budou dělat když rybáři uteklo hovínko do trávy okamžitý zákaz bivakovani chytání přes noc atd Tak nám ukaž te jak funguje Česká spravedlnost nebo opět platí že na chudý a obyčejný lidi platí prisnost

    • Motáš dokupy několik různých věcí, na svém pozemku si bivakuj a jak chceš, a lov přes noc, až na výjimky, je zapovězen, viz denní doba lovu, a každýmu je šumák jestli pouštíš, prostě to platí i pro tebe.

  2. Přijeďte se podívat do Štětí 😉pod výpust papírny 👍to budete koukat,hlavně o víkend. Normální žumpa 🤮

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -