Domů Novinky VIDEO: Přehrada Orlík bez vody! Hladina klesla o více jak 6 metrů!...

VIDEO: Přehrada Orlík bez vody! Hladina klesla o více jak 6 metrů! Jdou vidět staré stavby

- Reklama -

Hodně zajímavý pohled se v současnosti naskytuje návštěvníkům Orlické přehrady. Vodohospodáři kvůli modernizaci lodního výtahu museli snížit hladinu v přehradě. V současnosti je o více jak 6 metrů níže! Vodohospodáři upouštěli vodu po dobu tří týdnů, a hladina v takovém stavu zůstane do března příštího roku. Rybářská sezóna ale v ohrožení není! Na jaře Povodí Vltavy doplní přehradu, aby mohla probíhat letní rekreace…

Díky snížení hladiny v Orlíku se na světlo světa dostaly po hodně dlouhé době bývalé stavby. Mosty, zbytky elektrárny, anebo jezy, to všechno jde teďka nádherně vidět. „Oproti normálu pro toto období je hladina Orlíku o 6,5 metru níže,“ řekl mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější nahazovací echolot za pár korun!

„Na jaře příštího roku zase Orlík napustíme, aby hladina splňovala podmínky pro lodní dopravu a přes léto bylo možné přehradu využívat pro rekreaci,“ dodal mluvčí vodohospodářů. Vodohospodáři plánují, že práce na lodním výtahu budou trvat celkově 3 roky. Cena stavebních prací se odhaduje na 95 miliónů korun.

Orlík se začal budovat v roce 1954, stavba přehrady trvala až do roku 1961. Přehrada je dlouhá 68 kilometrů, a celkový objem nádrže je 716,5 miliónu metrů krychlových. Hráz Orlíku je 81,5 metrů vysoká, šířka pak činí 450 metrů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější nahazovací echolot za pár korun!

Povodí Vltavy upouští vodu třeba i z Lipna. „V tomto případě se však jedná o standardní postup. Upouštěli jsme jako před každou zimou, aby bylo vše připravené na jarní tání a případný nápor vody,“ vysvětluje mluvčí Roldán.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Vltavy

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. O 6m byla už v létě a teď 6m dohromady 12m dělají si z nás srandu zase nejaký zbohatlík chce jezdit po vodě do prahy ? A upouští vodní rezervu a stejné je to i na hracholuskách . Proč na rovinu neřknou lidi nezlobte se ale musim pouštet vodu němcum kuli lodní doprave a ne tyhle blbosti
    Stejně to všichni vime dekuji EU

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -