DomůAkční nabídkaPodzimní lov kaprů na krmítko: 3 nástrahy, na které to zaručeně bere...

Podzimní lov kaprů na krmítko: 3 nástrahy, na které to zaručeně bere i ve studené vodě!

- Reklama -

Lov kaprů na podzim na krmítko má svá specifika. Tento lov totiž ovlivňuje nižší teplota vody, ve které se nástrahy nechovají tak jako v létě. Ale nekresleme čerta na zeď! I ve studené vodě a ve studeném počasí můžeme chytat krásné kapry na krmítko. Stačí použít nástrahu, která v těchto podmínkách zaručeně funguje. Podívejme se na zaručenou klasiku, která přináší úspěchy už celé dekády, ale i na zajímavé nástrahy, které jsou symbolem spíše modernější doby.

Lov ve studené vodě je specifický v tom, že za nízkých teplot některé nástrahy „nepracují“ tak jako v teplé vodě. Příkladem jsou například olejnaté nástrahy, které jsou vhodné do teplejší vody, neboť oleje se ve vodním prostředí velmi dobře šíří do nějakých 10 stupňů Celsia. Když teplota klesne níže, už to taková hitparáda není. Proto jsou například vhodné esence na alkoholové bázi pro zatraktivnění nástrah, které se velmi dobře šíří i ve studené vodě.

V rybářském světě je celá řada nástrah, které ve studené vodě „pracují“ spolehlivě. Jde o klasické nástrahy, ale i o poměrně nové produkty, které si přízeň rybářů teprve získávají. Při výběru nástrahy pro podzimní lov kaprů věnujeme pozornost i zbarvení! Proč? Jen si vybavte, jak nyní vypadají dna našich revírů – jsou tmavá a šedivá, takže nevýrazné nástrahy by se mohly v nánosech spadaného listí a odumřelé vegetace ztratit. Pokud ale použijeme kontrastní (světlou, reflexní) nástrahu, šance na úspěch je opravdu vysoká!

 

Čerstvé pečivo

Když teplota padá a stále padá níže, je tu jedna KLASIKA, kterou používají celé generace rybářů. Ano, je to čerstvé pečivo. Kus rohlíku nebo housky je prostě geniální nástrahou při lovu kaprů na krmítko na podzim. Tato nástraha totiž skvěle „pracuje“ i za velmi nízkých teplot – i ve studené vodě krásně nabude na objemu, takže po chvíli máme na háčku luxusní „blemcák“.

Navíc, čerstvé pečivo – zejména rohlík nebo houska – má nádherně bílé zbarvení. A to je obrovská výhoda! Takový kus čerstvého pečiva jde luxusně vidět i na hodně zaneseném dně, na kterém leží silné nánosy spadaného listí nebo jiné mrtvé vegetace. Tohle je hodně velký klad!

Vykrajovátko MATRIX Bread Punch

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Hodně rybářů při podzimním lovu kaprů používá rohlíkové boilies. Přesto, čerstvé pečivo je v mnohém pro lov ve studené vodě vhodnější. Jenže! Jak takové čerstvé pečivo nastražit? Jednoduše! Použijte speciální vykrajovátko od firmy MATRIX. Jde o luxusní vychytávku, která výrazně napomáhá k vytvoření suprové nástrahy z pečiva během několika vteřin přímo u vody. Pro zhotovení perfektní nástrahy na kapry z pečiva doporučujeme v tomto případě používat zejména rohlíky a housky, které mají „gumovější“ konzistenci a velice dobře se z nich podobná nástraha vyrábí! Tohle určitě při podzimním lovu kaprů vyzkoušejte! Funguje to!

 

Plovoucí peletka LK Baits Dumbell

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!    

Tohle je další naprosto dokonalá nástraha pro podzimní lov kaprů. V čem jsou tyhle drobné peletky tak výborné? Zaprvé: Ve vodě plavou! Takže nástraha po nahození se nádherně nadzvedne nad dno. Tudíž i na zaneseném terénu jde tato nástraha opravdu krásně vidět. Zadruhé: Tyto peletky mají hodně zajímavé zbarvení, které je s většinou terénů v našich revírech kontrastní – nástraha jde vidět. Nezapomeňte, že kapr dobře vidí kontrastní věci (světlé předměty na tmavém podkladu), takže použití výrazné nástrahy je správným krokem.

Zatřetí: Tyto peletky od firmy LK Baits mají velice intenzivní vůni. Krásná vůně se dobře šíří i studenou vodou, vytváří zajímavou pachovou stopu, na kterou kapři dobře reagují. Tohle je prostě super! Velkým plusem je i malý rozměr nástrahy. Jedná se o ideální velikost pro lov kaprů ve studené vodě. Paráda!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Těsto z belachanu

Podzimní období je specifické také v tom, jak se ryby shánějí po potravě. Kapři jsou nuceni vyhledávat nutričně bohatou potravu, která jim napomůže k získání tolik potřebných zásob na opravdu nehostinné chvíle, které se blíží. A v tom jim jednoznačně pomůže masová potrava, která se skládá z nejrůznějších bezobratlých živočichů.

Toho musí využít rybáři! Pokud víme, že kapři mají v tomto období ve velké oblibě masovou potravu, pak je logické řešení – belachan! Právě belachan je surovinou, která nabízí obrovské množství atraktivních látek, protože jde o „maso“. Z belachanu jde naprosto jednoduše vytvořit luxusní těsto, na které kapři na podzim zaručeně reagují.

Belachan

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Belachan kromě „masového“ základu nabízí i velmi intenzivní odér, který se skvěle šíří i ve studeném vodním prostředí. Belachan jsou fermentované krevety, takže logicky jde o velmi koncentrovanou surovinu. Tato surovina nabízí skutečně celou řadu atraktivních látek a již zmíněný odér. Kapři proto na belachan velice dobře reagují a to zejména na podzim, kdy se shánějí po výživné potravě.

Z belachanu jde vyrobit velice rychle a jednoduše i TOP těsto, kterým můžeme obalovat nejrůznější nástrahy, ale i po jeho ztuhnutí na něj samotné chytat. Tahle nástraha patří k nejlepším nástrahám do studené vody a v kombinaci s kvalitním krmením má na kontě opravdu celou řadu krásný kaprů! Tohle je náš podzimní favorit!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -