Domů Novinky VIDEO: Masař v akci! Kuchání gigantického kapra! Zabili byste takovou rybu?

VIDEO: Masař v akci! Kuchání gigantického kapra! Zabili byste takovou rybu?

- Reklama -

Tohle je hodně smutný pohled! Na rybářském internetu je k vidění video, ve kterém rybář kuchá obrovského kapra. Váhu lze jen těžko odhadovat, ale tohle je opravdu trofejní ryba. Škoda ho! Video sice pochází ze zahraničí, ovšem podobné věci se dějí i na našich svazových revírech. A co vy? Zabili byste takového kapra nebo ne? A jak vlastně účinně tyto velké ryby chránit?

Není na místě si dělat iluze. Ani trofejní kapři v českých vodách nejsou úplně v bezpečí. V minulosti jsme psali o tom, jak na Nových Mlýnech dostal pytlák kapra o váze přes 30 kilogramů. Tuhle rekordní rybu podle všeho zabil. Příběh o velkém kaprovi z jihu Moravy si můžete přečíst ZDE.

Je zajímavé sledovat, že zabití trofejního kapra je v Česku považováno za neetické. A to i v těch případech, kdy rybář neporuší žádná pravidla. Příkladem je zabití kapra ze svazovky, jehož fotka se objevila na sociálních sítích. Rybář za to, že rybu nepustil, sklidil obrovskou kritiku. Článek ZDE. Přesto, například zabití trofejního dravce takovou vlnu kritiky nevzbudí. Proč tomu tak je?

CENOVÁ BOMBA: Kaprové navijáky SHIMANO o tisíce korun levněji! Klikněte ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -