Domů Novinky EXKLUZIVNĚ: ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ NA ŽERMANICKÉ PŘEHRADĚ! Zákaz platí už od letošního ledna!

EXKLUZIVNĚ: ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ NA ŽERMANICKÉ PŘEHRADĚ! Zákaz platí už od letošního ledna!

- Reklama -

Nová sezóna je tady. A s ní přicházejí i nové změny v rybářských pravidlech. Toho si jistě všimli i rybáři, kteří už mají novou povolenku na Žermanickou přehradu. Právě na tomto revíru platí už od letošního 1. ledna zákaz bivakování. Tato změna se objevila v dodatku k soupisu revírů ČRS, Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Žermanická přehrada patří k oblíbeným revírům na severu Moravy. Tato přes 200 hektarů velká vodní plocha každoročně láká rybáře z Ostravy, Třince nebo z Frýdku-Místku. Ročně se tak na Žermanicích objeví obrovské množství rybářů. A mnoho z nich u této vody i s oblibou bivakuje. Jenže tomu je teď konec! Od ledna 2016 platí zákaz bivakování na Žermanicích.

Tip: Brutální výprodej rybářských prutů! A ke každému naviják ZDARMA!

Toto omezení pro rybáře se objevilo v novém dodatku pro rok 2016, který rybáři dostali k soupisu revírů ČRS, Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko. Přesné znění zákazu bivakování na Žermanicích zní: „Zákaz bivakování mimo povolenou denní dobu lovu (neplatí pro kempy a vymezená tábořiště).“  Tuto větu naleznete v dodatku pro rok 2016 na straně 7. Z celé věty tak jasně vyplývá, že rybáři nesmějí u vody bivakovat, pokud se tedy nenacházejí v kempech, anebo v tábořištích.

zakaz_bivakovani_zermanice

 

Zákaz bivakování na Žermanicích: Co se bude dít

Už teď je jasné, že rybáře mohou za postavené bivaky postihovat i samotní porybní. Pokud se totiž tato věta objevila i v „rybářských pravidlech“, a nejenom v obecních vyhláškách obcí okolo Žermanické přehrady, není zapotřebí k postihování bivakujících rybářů obecní nebo státní policisty. Porybní na Žermanické přehradě tak mohou postihovat bivakující rybáře například odebráním povolenky k lovu.

Tip: Brutální výprodej rybářských prutů! A ke každému naviják ZDARMA!

Otázkou je, co tento zákaz s Žermanicemi udělá. Dá se očekávat, že velká část dojíždějících rybářů, kteří na březích přehrady rádi bivakovali, na tento revír jednoduše zanevře. Zákaz bivakování se totiž týká pouze Žermanické přehrady, na Těrlické přehradě nebo Slezské Hartě se bivakovat může – pokud vyhlášky tamních obcí neurčují jinak. Vypadá to tedy, že popularita Žermanické přehrady letos výrazně klesne…

Redakce InRybar.cz

Foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

11 KOMENTÁŘE

 1. Zdravím všechny, asi tomu dobře nerozumím, ale je tam sluvko mimo… Dle mého názoru je možné bivakovat tedy pouze když je povoleno chytat. Tzn. Nelze bivakovat přes noc… Myslíte si to samé?

  • Taky jsem pochopil zebse nesmi bivakovat pouze mimo povolenou denni dobu lovu.. Chapu to tedy tak ze si muzu pres den postavit bivak nebo brollicko kdyz prsi nebo snezi nebo jen tak ale jakmile skonci doba lovu musi se sbalit..

 2. si fakt už dělají srandu! se mužu na cele chytání vysrat už tak je všude zákaz dojetí autem a tahat zbroj jak debil kilometr tak ještě zakážou bivak! se vubec divím že se smí nahazovat do koryta

   • Jdhhdu nemáš pravdu Ma napsal zprávně–za chvíli nám zakážou vše – jedu si odpočnout a načerpat na ryby klid a ne se dohadovat s porybným zda se mohu chránit před nepřízní počasí a zmoknout a být nemopcný asi nikdo nechce .. možná Jdhhdu jo ale ostatní ne.Docela se divím že se svazy jak ČRS tak MRS rybářů nechtějí zastat, naco se jim platí poplatky atd, když se mají za nás poprat tak sklopí ocas a naopak pochlebujou…

  • Je to hnus člověk si zakrmí a musí zbalit.v poslední době dělají to samé co Naše vláda samá zákazy,a hlavně pokuty.Bivakoval jsem na Žermankach 20 let.nikdy žádný nepořádek po Nás nezůstal a o co se jim jedná?To vymyslel fakticky nějaký čur.co si nemohl nikdy koupit bivák a manželka ho nenechala přes noc u vody.

 3. No jasnééé, dokud tam bude sedět stará garda tak to nebude jiné… Chytám xxx let a jde to od 10 k 5. Že vidím starého dědulu co příjde k nám na přehradu dopoledne spakuje dva kapry napíše jednoho a jde na oběd domů. Po obědě se vrátí a dochytá si a po nich nikdo nejde…… Já si za celý rok nevezmu kapra … Ale bohužel pro český rybařský svaz trávíme s partou cele dny chytáním velkých kaprů, investujeme do vybavení a do krmiva strašné částky a snažíme se o velkou rybu. Po zdolání si uděláme pár fotek pak mu dáme hudlana a vrátíme z5 do revíru. Ryba je po celou dobu pobytu na břehu v maximální péči (podložka, polejvaná vodou a dezinfikovaná rána po háčku) Pak přijde porybný a dával by nám zápisy za bivaky a sbíral papíry za krmení a podobné nesmysli… Zavedl bych maximální horní hranici ryby pro celou rep. max jednu ušlechtilou rybu denně a chytání non-stop… masáky by to vytrestalo( ti co nejvíc škodějí vodám) a lidi co jezdí na více denní výpravy a mají kapra jako svatou věc by určitě neublížili revírům.. Můj osobní názor a teďka komentáře a do mě :-))

  • Díky za koment! Souhlasím!

   Štvou mě na tom 2 věci:

   A) Štve mě, že pro svaz jsou cennější tzv. „masaři“, kteří jsou dobrým nástrojem pro vychytání ryb v revírech. Takže násada je na další rok jistá! Co má svaz z rybáře, který ryby pouští a chce, aby v revírech bylo více velkých ryb, se kterými bychom se mohli chlubit? Chci tím říct, že mně osobně připadá, že rybář, který stojí o lepší kvalitu vod nebo samotného svazu, je utlačen tou druhou stranou! Není tohle ale špatně?

   B) Štve mě, že rybáři, kterým současný stav vadí, s tím nic nedělají. Neúčastní se například schůzí, kde by jasně řekli, že prostě takhle NE! Ono, je třeba si to přiznat. Pokud se do tohohle propleteného klubíčka nezačnou zamotávat noví lidi s jinými názory, pak tenhle stav bude trvat nadále. To je realita!

   Já si starších rybářů vážím. Pro chod rybařiny udělali pořádný kus práce. Jenže sakra! Je jiná doba. Musí přijít změna. Tenhle směr akorát samotný svaz rozcupuje na hadry. A to by taky nebylo dobře, protože pak by tady byla totální anarchie.

   Toť můj názor…

   V. K.

 4. JEBU NA ČURÁKY , NA CO JSME TY BIVAKY KUPOVALI ? AT MI NĚKDO ZKUSÍ VZÍT PAPÍRY ŽE SPÍM POD BIVAKEM ) KOKOTSKÉ PRAVIDLA , NEŘEŠÍM VŮBEC A SAMOZŘEJMĚ TAM BIVAKOVAT BUDU

 5. Již to vysvětloval právnik. Je napsáno v soupisu revíru,že v dodě lovu na Žermanické přehradě mohu bivakovat a mimo dobu lovu ne.A proto mimo dobu lovu mi nemůže rybýřská stráž nic nařizovat ani brat povolenku,protože v tomto šase nechytám ryby a tudíž žádnou povolenku mu nemusím ukazovat ani se s nim bavit,nejsem rybář.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -