DomůNovinkyGIGANTICKÁ ŠTIKA: Podívejte se, jaké monstrum chytili rybáři při lovu na dírkách!...

GIGANTICKÁ ŠTIKA: Podívejte se, jaké monstrum chytili rybáři při lovu na dírkách! Tomuhle neuvěříte!

- Reklama -

Chytání štik na dírkách patří především v zahraničí k velice oblíbeným disciplínám. A není se čemu divit. Odlehlé vody, které už od podzimu svírají ledové příkrovy, jsou bohaté na trofejní štiky. A právě dneska vám ukážeme, jak velkou štiku můžou vlastně rybáři zpod ledu chytit. Možná tomu nebudete ani věřit, ale i na první pohled titěrné a primitivní rybářské vybavení na dírky můžete zdolat skutečné monstrum!

Tohle video začíná kdesi daleko v divočině. Všude vládne zima! Na záznamu jde vidět pouze široká ledová pláň, kolem které se kdesi v dáli táhnou spící stromy. Nic příjemného pro nezkušené rybáře. Lovci na videu ale moc dobře vědí, co dělají. Rybáři udělají do tvrdého ledu díru a nastraží svůj systém do vysekaného otvoru. Dlouhé čekání v extrémně nepříznivých podmínkách ukončí až záběr!

Teď to přijde. Jeden z rybářů začíná zaseknutou rybu přitahovat holýma rukama. S namrzlým vláknem musí v extrémním mrazu pracovat citlivě, jinak by mohl o krásnou rybu přijít! Na první pohled se chce snad říci, že takovým způsobem nemůže rybář vytáhnout velkou štiku. Jenže! Po chvíli je ryba u otvoru. A jde o překrásného rybího predátora! Náhle se v otvoru objeví obrovská hlava gigantické štiky! Tohle je kus! Nakonec vše dobře dopadne a rybáři dokážou velkou štiku vyndat z vody. Panečku, tohle je ryba!

 

Lov na dírkách v zahraničí

Lov na dírkách je velice populární v Severní Americe, Skandinávii nebo v Rusku. Skladba lovených ryb na dírkách se pohybuje od bílých ryb, po dravce až po jesetery. Každá země má specifické metody lovu. Například pro lov ryb na dírkách v Rusku jsou typické nástrahy, které se nazývají marmyšky. V Americe je lov na dírkách tak populární, že se zde konají velké závody v této rybolovné disciplíně. Největší závod v lovu na dírkách se koná v Minesotě, který navštíví až 15 tisíc rybářů!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -