DomůNovinkyGENIÁLNÍ VIDEO: Tohle je k zbláznění! Kapři sbírají krmení, ale nástrahy se...

GENIÁLNÍ VIDEO: Tohle je k zbláznění! Kapři sbírají krmení, ale nástrahy se ani nedotknou! Proč?

- Reklama -

Přiznejme si to. Kolikrát jsme takhle seděli u vody s nahozenými pruty a záběr ne a ne přijít! A v tu dobu začínají padat ty otázky: Jak to asi u naší nástrahy vypadá? Sbírají kapři vůbec potravu? Jsou vlastně na daném místě nějaké ryby? Odpovědi na tyto otázky nabídnou až kamerové záznamy z lovného místa. A ty jsou skutečně někdy pořádně překvapivé. U videa, které jsme pro vás našli, si člověk uvědomí, že kapři jsou opravdu chytrá a mazaná stvoření…

Tohle video je opravdu fascinující. Rybář na své lovné místo nahodí nástrahu a k ní přihodí partikl. A teď to přijde. Najednou se na lovném místě zjeví kapři. Ryby na nic nečekají a začnou s velkou chutí sbírat potravu. Jenže pouze krmení! Nástrahy s háčkem se ani nedotknou! A tady vyvstává ta jednoduchá otázka: Rozpoznají kapři zradu?

Pokud se podíváme na video pozorněji, tak odpověď na tuto otázku není úplně jednoduchá. Proč? Jedno je jisté. Kapři nejsou poblíž montáže nijak nervózní, nebojí se jí. To ostatně jde vidět i na přiloženém videu, kdy v jednom momentě sbírající kapr přilehne celou montáž. Ale přesto, háček s nástrahou nevezme. Toto je opravdu zvláštní.

 

Naše zkušenosti z natáčení

Na ten den nikdy nezapomenu. Natáčeli jsme na svazové vodě v České republice. Na lovném místě ležely 4 montáže. A kolem nich bylo krmení. Kamera ležela na krmném místě celou hodinu. A když jsme prohlíželi záznam, nestačili jsme se divit.

Za tu hodinu přejelo kolem našich montáží několik desítek kaprů. Jistě, nebyli velcí, měli od 35 do 60 centimetrů. Ale zajímavostí je, že kapři posbírali veškerou návnadu. Ani zrnko kukuřice nebo kulička krmného boilies nezůstaly po nájezdu kaprů ležet na dně. Všechno zmizelo! Jenže zajímavé je, že ani jeden kapr se nedotkl nástrah. Tohle nás jednoduše zarazilo!

Dokážou tedy kapři rozpoznat zradu? Co jim vadilo? Proč sbírali krmení, ale nástrahu ne? Co je tím hlavním faktorem. I když jsme za poslední roky viděli těchto situací několik, nedokážeme na tyto otázky jednoznačně odpovědět. To, proč kapři posbírají všechno krmení, ale nástrahy s háčkem se ani nedotknou, je pořád záhadou. Možná ryby skutečně vědí, že nástraha je pro ně nebezpečná…

Co si myslíte vy? Čím to je? Pojďme o tom diskutovat pod článkem!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -