DomůNovinkySLIZNATÁ RYBA: Podívejte se, jak vypadá nejošklivější ryba světa!

SLIZNATÁ RYBA: Podívejte se, jak vypadá nejošklivější ryba světa!

- Reklama -

Blobfish. Toto je anglický název pro sliznatou rybu, která vlastně ani nevypadá jako ryba. Tenhle živočich spíše připomíná nějakého mimozemského tvora. Sliznatá ryba je specifickým živočichem. Už jenom svým vzhledem se od ostatních ryb značně odlišuje. Jakoby tahle ryba měla „tvář“. Jedná se opravdu o fascinujícího živočicha…

Na sliznatou rybu narazíte v hlubokých pobřežních vodách poblíž Austrálie nebo Tasmánie. Tato ryba dorůstá délky 30 centimetrů. Blobfish je bezobratlá ryba, nemá žádné kosti. Proto tato ryba vypadá tak, jak vypadá.

Tip: Luxusní dárkové balení pro rybáře!

Tip: Luxusní dárkové balení pro rybáře!

Zajímavostí je, že Blobfish žije v úctyhodných hloubkách okolo 800 až 1500 metrů, kde panuje nepředstavitelný tlak. Proto tělo sliznaté ryby tvoří jakási rosolovitá hmota. Zjistilo se, že tato hmota, ze které je tělo sliznaté ryby vytvořeno, má menší hustotu než voda. Díky tomu se může Blobfish vznášet nad mořským dnem, takže proto nepotřebuje plynový měchýř, jaký mají ostatní ryby.

Zdálo by se, že tato fascinující ryba si v poklidu žije v temných hlubinách a okolní svět na ni nemá nejmenší vliv. Jenže chyba lávky! Sliznaté ryby jsou bohužel často vedlejším úlovkem rybářů, kteří loví kraby, humry a mušle do sítí na mořském dně. A toto může vážně ohrozit populaci těchto fascinujících ryb.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -