DomůNovinkyGIGANT: Jakub Vágner na české vodě ulovil monstrózního sumce! Ryba vážila 90...

GIGANT: Jakub Vágner na české vodě ulovil monstrózního sumce! Ryba vážila 90 kilo!

- Reklama -

Další luxusní úlovek z české vody si na konto připsal známý rybář Jakub Vágner. Na tuzemské lokalitě se mu podařilo ulovit naprosto famózní rybu – sumce, jehož váha dosáhla 90 kilogramů! A délka? Fantastických 238 centimetrů! Jakub Vágner obrovského sumce přelstil s pomocí vábničky. Tento sumec je tak dalším velmi cenným úlovkem z české vody! Letos jde už o několikátou rybu, která atakovala 90 kilogramů. České vody mají co nabídnout!

Jakub Vágner na svém Facebooku napsal:

Přátelé, rád bych se s Vámi podělil o velikou radost a životní úlovek, který se mi podařil. O této rybě jsem věděl už hodně dlouhou dobu a vždy byla o nějaký ten kousek chytřejší. Několikrát mi i za posledních pár let zabrala, ale prostě byla lepší. Pokaždé, když jsem ji viděl na sonaru při vábení, rozbušilo se mi srdce a velmi jsem toužil po tom, abych se s tímto holdegrónem jednoho dne setkal.

Večer jsem si řekl, že pod velkou skálu opět zajedu. Voda měla 13 stupňů, trošku foukalo, ale obr se zhruba po deseti minutách přizvedl metr nad dno a opět školil mé nervy. Dvacet minut se mi ukazoval a opět ztrácel. Hra na kočku a na myš, jako vždy. Několikrát mi vyjel až k chobotnici, ale už věděl… Už jsem to chtěl vzdát. Viděl jsem jen mírné přizvednutí u dna, tak jsem mu to poslal 20 centimetrů nad dno a v tom přišel záběr.

Záběr z 26 metrů! Už jen to je na českých vodách velmi nezvyklé! Šňůra se mi zařízla až hluboko do prstu, ale v ten okamžik to necítíte :-). Bolest není podstatná. 40 minut mě sumec tahal s lodí sem a tam. Třásla se mi kolena a doufal, že to tentokrát vyjde. První k hladině vyjela obrovská bublina. Jasná předzvěst velkého sumce. Pak se ve svitu měsíce ukázala silueta gigantického těla a já se poprvé setkal tváří v tvář s vysněným králem této přehrady.

238 centimetrů nádhery:-). Tento rok už druhá 90kg ryba na vábničku z českých vod. Svatý Péťo, moc Ti děkuji!

Zdroj: Facebook Jakuba Vágnera

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

 1. Hanba by me fackovala.Tohle nema s chytanim nic spolecneho.To je umeni najit rybu s echolotem,pouzit vabnicku a spustit ji nastrahu skoro pred tlamu?

  • Radku klid… To je pro někoho normální chytání. Nicméně…Ať napíše kde to chytil? On má pár rybníků, chyť a pusť, takže je asi jasné, že tam ryby velké jsou. Ať si sedne na jiný rybník, bez vábničky (kromě toho je lov na vábničku zakázán) a ukáže mistra.

   • Ja jsem klidny 🙂
    Proste to beru tak,ze tohle neni umeni.Ale vysedet si tuhle rybu bez vabnicky a echolotu umeni je 🙂 A zazil jsem to,videl jsem to 🙂

 2. Do vody dají 10 kapitálních sumců.Čtyři uhynou…a jednoho pověsí Jakubovi.
  Ryba ryba ryba ryba slyším jen ve videu!Jakube,přejí šťastný lov!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -