skingbranding-banner

Gigantický kapr z Labe o váze 30 kilo! Ryba měřila neuvěřitelných 112 centimetrů!


Letošní rok české vody vydávají jeden kapří klenot za druhým. Ale! Kapry přes 30 kilo rybáři chytali na stojatých vodách. Takže už se jen čekalo, kdy tato magická hranice bude překonána na české řece. A bude vlastně někdy překonána? Ano! Rybář Jakub Gieszman dokázal totiž na Labi zdolat neuvěřitelného šupináče, který vážil přes 30 kilogramů váhy! Neskutečná ryba! Famózní úlovek! Tohle je neuvěřitelný kapr, který jasně ukazuje, že Labe je prostě TOP českým revírem…

Neuvěřitelných 15 let jezdí rybář Jakub Gieszman do proudných úseků řeky Labe, kde se snažil pochopit to, jak se řeka v těchto partiích chová. A teď byl za svou trpělivost náležitě odměněn! „Před zhruba 15 lety jsem se začal intenzivně věnovat lovu kaprů v proudných úsecích řeky Labe. A vždy jsem snil stejně jako každý rybář o největších kaprech, kteří žijí v hlubinách tohoto toku a o to víc to bylo vzrušující, že chytám na nejdelším úseku řeky Labe. Najednou je to tu a vstřebávám svůj labský sen, který už není snem,“ začíná povídání o gigantickém kaprovi rybář Jakub.

Tenhle úlovek je o to cennější, že rybář dokázal neuvěřitelného kapra zdolat při hodně velké vodě. Tedy v době, kdy většina rybářů má pruty v koutě a jen čeká se zalomenýma rukama na to, až se voda zklidní. Jenže Jakub Gieszman se rozhodl chytat i v těchto těžkých podmínkách a vyplatilo se! Rybář ulovil životního kapra z Labe!

„Chtěl bych si to užít s vámi. Moje šupinatá „bestie”, která měřila neuvěřitelných 112 centimetrů a po několika pokusech vážení, kdy jsem nemohl stále věřit, že by se to mohlo stát zrovna mě, jsem na několikátý pokus a použití dvou vah navážil čistou váhu 30,20 kilo,“ uvedl rybář Jakub famózní míry. Ryba zabrala na nástrahu Smoke Squid od značky SINGLEPLAYER od českého kapraře Petra Novotného.

Samozřejmě, hledání takové ryby není nic jednoduchého. A to ještě na tak těžké vodě, kterou Labe je. „Půlku svého života jsem proseděl na proudu a zažil zde sucho i povodně. S každou variantou jsem se vždy chtěl poprat a za ty roky mi řeka ukázala svoje kladné i záporné stránky ve spoustě kaprohodin, kdy mě školila a nebo udělala radost. Ale v tomhle příběhu jsem vyhrál já a řeka mě podarovala s vyznamenáním! Nemůžu říct se stoprocentní jistotou zda jsem první, ale od nikoho tu informaci ještě nemám,“ napsal Jakub.

Redakce InRybar.cz

Foto: SINGLEPLAYER

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 425x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 129x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7071x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

  • Kazdej vi, ze 30 kilo nemel ani nahodou. Byl chycenej na dekac a nemel ani 30. Takze tak. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.