skingbranding-banner

Jednoduchá montáž pro chytání kaprů a amurů u hladiny: S tímhle si zachytáte i v horkém létě!


Chytání kaprů a amurů v létě u hladiny patří k nejvíce vzrušujícím rybařinám vůbec. A to zejména proto, že rybář vidí to, co se děje na hladině, až do samého záběru. Jak to v praxi vypadá? Nástraha leží pěkně u klidné letní hladiny, když v tom se k ní přiblíží obrovský stín ryby. Teď by se v rybářovi nikdo krve nedořezal! Stoprocentní adrenalin! Přesně takové chvíle si můžete užít při chytání kaprů a amurů v létě u hladiny. Láká vás to? Tak se podívejte na jednoduchou montáž, se kterou si perfektně zachytáte…

Každý rybář to zná! V létě častokrát praží ostré sluneční paprsky do klidné vodní hladiny, která je teplá jako kafe. Jenže právě tohle láká ryby! Takže kapři a amuři se pěkně zvednou k hladině, kde se sluní jako modelky. V tu chvíli mají rybáři „volno“, protože jejich montáže na dně teď žádnou rybu nezajímají. Ovšem to neznamená, že jsou pasivní! To ani náhodou! Stačí jen zvolit jednoduchou montáž, se kterou si můžete skvěle zachytat na hladině…

 

Plovoucí krmítko MATRIX Micro Bagging Waggler Loaded

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Dokonalá pomůcka pro chytání kaprů a amurů u hladiny. Princip tohoto plovoucího krmítka od renomované anglické společnosti MATRIX je naprosto jednoduchý, ale naprosto geniální. Jak to funguje? Prostě na toto plovoucí krmítko dáte chutné krmení a nahodíte. Co se stane? Z plovoucího krmítka začne padat atraktivní návnada k nástraze pod ním. Díky tomu tak vznikne krmný sloup, ve kterém bude i naše nástraha. Tohle zaručeně funguje!

My osobně na toto krmítko nejraději používáme jemné krmné směsi, které mají pomalejší rozpad. Proč? Protože díky tomu krmný sloup vydrží mnohem déle. Ideální je například krmení MVDE Turbo z Belgie, které je krásně hutné, a které ve vodě dokáže vytvořit neuvěřitelně silnou pachovou stopu. Pro tuhle rybařinu je fakt ideální! Jako nástrahu pak je velmi dobré použít například CUC! (viz níže).

Toto plovoucí krmítko je naprosto dokonalé při lovu amurů a kaprů během horkých letních dní, kdy se ryby drží ve vrchních částech vodního sloupce. Zároveň je toto plovoucí krmítko dokonalé i při chytání na silně zarostlých vodách (např. slepá ramena). A další využití tato pomůcka najde u silně zarostlých břehů na řekách, jezerech nebo rybnících. Právě zde totiž ryby v létě buďto odpočívají, anebo hledají něco dobrého k snědku.

Plovoucí krmítko se navazuje stejně jako průběžný splávek. Je to velmi rychlé: Nejprve na kmenový vlasec navlékneme plovoucí krmítko, pak ochranný korálek na uzlík, a obralík. K obratlíku nakonec připevníme návazec s háčkem. Hotovo dvacet! Vše velmi rychlé a jednoduché, přitom na zarostlé vody naprosto „smrtící“.

A ještě něco! Obrovskou výhodou tohoto plovoucího krmítka je to, že nabízí ten nejkrásnější záběr! Věřte nám, není nic krásnějšího, než vidět, jak se červená špička začne třepetat, až se nakonec ztratí pod hladinou. Tohle je prostě stoprocentní adrenalin! Opravdu nádherná rybařina!

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

 

CUC!

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Naprosto ideální nástraha pro lov v létě s plovoucím krmítkem. CUC! je totiž nástrahou, která pod plovoucím krmítkem vytvoří neuvěřitelně lákavé soustíčko. Jedná se o měkkou nástrahu, která jde přímo napíchnout na háček, kde po vhození do vodního prostředí ještě více změkne. Tohle je pro ryby maximálně lákavé.

CUC! se vyrábí v celé řadě příchutí. Jakou pro letní lov kaprů a amurů nejvíce doporučujeme? Absolutně dokonalou (ale přehlíženou) příchutí je kmínový chléb! Tato příchuť je vyráběna ve světlém zbarvení, takže připomíná pářenou housku. Ovšem velkou výhodou tohoto CUC! je to, že vydrží i atak bílé ryby (na rozdíl od pečiva), takže nástraha „počká“ na kapry nebo amury. Luxus!

Ilustrační foto: archiv

Nové články v rubrice

VIDEO: Chytré rybaření! Krmení na kapry, které nesežerou malé ryby!

admin | přečteno: 5734x | 26.02.2021 | 1 komentář

Krmení na kapry kolikrát rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu při …

Válka českých značek: Firmy se předhánějí s nejlevnějším boilies! Jaké jsou ceny?

admin | přečteno: 4763x | 25.02.2021 | 1 komentář

Levné boilies je sortiment, se kterým se v posledních sezónách doslova …

Zaujalo nás: Super levný vlasec od anglické firmy FOX! 1000 metrů stojí jen 260 korun!

admin | přečteno: 2591x | 24.02.2021 | Žádné komentáře

Sehnat kvalitní vlasec na kapry za normální peníze může být …

Komentáře

  • Zdravím. Ano tento splavek používám dva roky a můžu potvrdit že funguje opravdu skvěle. Dobré dokoupit od stejné značky prak pellet pinger, který je dělaný na přesné dostřelování peletek ke splavku. A pelety nastražovat mimo háček. Menší velikost pelet. Třeba 6mm a do krmítka namačkat předvlhčené mikropelety co se používají na method ve stejné příchuti. A pak jen dostřelovat každou minutu pelety 6mm ke splávku. Chvilku trpělivosti a kapři se brzo dostaví. Funguje dobře zejména na soukromých kaprodromech ale i na svazovkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.