DomůNovinkyHájení okouna a zvýšení míry kapra! Ministerstvo zemědělství připravuje novelu vyhlášky!

Hájení okouna a zvýšení míry kapra! Ministerstvo zemědělství připravuje novelu vyhlášky!

- Reklama -

Ministerstvo zemědělství přichází s novelou vyhlášky k zákonu o rybářství. Tato novela z dílny ministerstva zemědělství přináší hned několik zásadních změn. Ty nejzásadnější změny se týkají především zavedení hájení okouna v době od 1. ledna do 15. června, anebo zvýšení míry kapra na 40 centimetrů. Možných změn je na seznamu více. Jejich kompletní výčet vám přinášíme na konci této zprávy…

Tip: Výprodej rybářských potřeb! Gigantické slevy!

Zdá se, že ministerstvo zemědělství vyslyšelo volání rybářů ohledně ochrany populace okounů v našich vodách. I možná proto novela vyhlášky k zákonu o rybářství chce nově zavést hájení okounů na mimopstruhových vodách, a to od 1. ledna do 15. června. Okoun by tak měl dostat stejnou ochranu jako ostatní dravci.

Je zapotřebí říci, že tento návrh je velice chvályhodný. Hájení okounů totiž může zastavit ubývání těchto ryb z našich vod. A to především díky tomu, že rybáři nebudou moci odnášet okouny v době jejich tření. Právě toto patří k velkým problémům. Existují totiž případy, kdy rybáři odnášeli od vody jikrnačky okounů. Jenže toto nevhodné chování rybářů vedlo k tomu, že okouni začali z takto postižených vod mizet. Proto pokavaď se podaří tento návrh prosadit, bude to jenom dobře…

Novela vyhlášky počítá i se zvýšením nejmenší lovné míry kapra obecného z 35 na 40 centimetrů. A tato změna by se týkala jak mimopstruhových, tak dokonce i pstruhových revírů. Otázkou je, zdali tato změna přinese nějaké ohlasy, neboť na velkém množství revírů tato nejmenší lovná délka kapra již platí.

Tip: Výprodej rybářských potřeb! Gigantické slevy!

Možná je trochu škoda, že podobné zvýšení nejmenších lovných mír „nepostihly“ ani jiné rybí druhy, například štiky nebo candáty. Právě zvýšení lovných mír u těchto dravců by mohlo napomoci k jejich vyšší a efektivnější ochraně.

Veškeré dokumenty k nové vyhlášce si můžete přečíst ZDE.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

 1. je to spravne ze někdo si vsiml ze je potřeba okouna tak krasnou rybu chranit a mislim si u kapra zvisit miru na 40cn není nic plati to na mnoha revírech davno ale také by se mnel snížit počet kusu ulovenych ryb a ubrat tak reznikum protože rybar 40kusu ryb nepotrebuje ten chodi k vode pro něco jiného jina preji celému kolektivo této redakce mnoho amnoho uspjechu v další krasne praci protože jina bi ste to delat nemohly za krasne a poucne clanky a taky hodne zdravi nejn do nového roku franta

  • Franto raději než aby jsi radil o jistých Tvým mozečkem vymyšleným změnách.Tak se raděli věnuj něčemu čemu nejspíš rozumíš.Např.Co dát do pračky dnes a co zítra.Troubo.

 2. Franto,sice tvoje gramatika není moc na výši,ale na to se vykašli.Kdo chce,tak porozumí.Já mám stejný názor.A tý potrefený huse,vzkazuji.Umíš si třeba vyprat,uvařit,když mluvíš o troubě,nebo to dělá za tebe někdo jiný?Ty to tuším, stejně nepochopíš.

 3. Pánové,

  tento magazín si zakládá na pravidlech slušné diskuze. Prosím vás tedy, abyste se tady přestali navzájem urážet…

  Nechceme spadnout do „diskuzní žumpy“, která čpí urážkami a nadávkami…

  Při opakovaných urážkách a napadání tuto diskuzi vymažeme, a také zcela uzavřeme!

  Děkuji za pochopení…

  Viktor Krus
  šéfredaktor InRybar.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -