skingbranding-banner

Jakub Vágner dělá poradce na Ministerstvu zemědělství. V čem známý rybář ministrovi radí?


Rybář a podnikatel Jakub Vágner radí ministrovi zemědělství. Tisková mluvčí Ministerstva zemědělství Markéta Ježková řekla, že ministr Marian Jurečka s Jakubem Vágnerem konzultuje jeho pohled na záležitosti rybářství. V čem přesně Jakub Vágner ministrovi radí, tisková mluvčí nesdělila.    

Na otázky ohledně působení Jakuba Vágnera na Ministerstvu zemědělství odpovídala tisková mluvčí resortu Markéta Ježková.

Jakou činnost honorární poradce ministra zemědělství, tedy pan Jakub Vágner, vykonává? Co přesně na Ministerstvu zemědělství dělá?

Toto není žádná oficiální role. Pan ministr s ním občas konzultuje jeho pohled na záležitosti rybářství, a stejně tak i s dalšími lidmi. Činnost je velmi nahodilá a téměř vždy distanční.

 

Pojem rybářství je velice široký pojem. V čem přesně pan Jakub Vágner radí panu ministrovi? Uveďte mi prosím konkrétní příklad.

Pan ministr s panem Vágnerem konzultuje jeho pohled na záležitosti rybářství.

 

Na základě čeho se pan Vágner na tuto pozici dostal? Byl úspěšný ve výběrovém řízení, anebo pana Vágnera přímo kontaktovalo Ministerstvo zemědělství?

Pan Vágner v této pozici působil již za předchozího vedení, tedy za ministrů Tomana a Bendla. Jako poradce působí pan Vágner na Ministerstvu zemědělství již od roku 2012.

 

Proč si pan ministr Jurečka znovu pana Vágnera vybral?

Na pozici poradce se nedělají výběrová řízení, je to tedy osobní věc pana ministra, koho si za poradce vybere. Kromě pana Vágnera se ovšem pan ministr radí i s jinými odborníky na rybářství, ať už jde přímo o zaměstnance Ministerstva nebo odborníky z ostatních institucí.

Jakub Vágner má s Ministerstvem zemědělství uzavřenou Smlouvu o honorární poradenské činnosti, která vznikla za vlády jiného pana ministra než současného, a na tomto stavu se nic nezměnilo. Smlouvá je honorárního typu, pan Vágner si tedy pracovní činnost nevykazuje – nejsou mu žádné finance propláceny.

 

Zveřejníte onu smlouvu mezi panem Vágnerem a Ministerstvem zemědělství?

Smlouvu mezi panem Vágnerem a Ministerstvem zemědělství Vám neposkytneme. Jak jsme Vám již odpověděli, smlouva pana Vágnera a Ministerstva zemědělství je honorárního typu, pan Vágner si tedy pracovní činnost nevykazuje a nejsou mu žádné peníze propláceny.

 

Společnost Jakub Vágner Rybářství, ve které figuruje i pan Vágner, se mimo jiné zabývá produkčním rybářstvím. Nevnímá to Ministerstvo zemědělství jako střet zájmů?

Z pohledu Operačního programu Rybářství nemůže pan Vágner nijak zasahovat do systému administrace jednotlivých projektů, příjem žádostí a hodnocení projektů se provádí na Státním zemědělském intervenčním fondu dle striktně nastavených pravidel, u některých opatření navíc provádí hodnocení také externí hodnotitel nebo komise. Střet zájmů proto není v této oblasti možný.

Poradci pana ministra jsou lidé, kteří se zemědělstvím a dalšími resortními obory aktivně zabývají a znají je tudíž z praxe, což je nejenom výhodou, ale i předpokladem pro práci poradce.

 

Dostává či dostala společnost Jakub Vágner Rybářství nějaké dotace, které „přerozděluje“ Ministerstvo zemědělství?

Společnost Jakub Vágner Rybářství a.s. nikdy nežádala ani neobdržela podporu z Operačního programu Rybářství 2007 – 2013 ani z Operačního programu Rybářství 2014 – 2020.

ČTĚTE TAKÉ: 

Poznámka redakce: Otázky ohledně působení Jakuba Vágnera na Ministerstvu zemědělství jsme zasílali jak mluvčí Tereze Vágnerové, tak i do společnosti Jakub Vágner Rybářství. Na naše dotazy nikdo nereagoval.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec NON-STOP rybolovu? Rybáři si málem zrušili výjimku na 24 hodinový lov!

admin | přečteno: 30x | 19.03.2019 | Žádné komentáře

Rybáři z Brandýsa nad Labem řešili poměrně kuriózní případ. Na revíru …

Rybář Kuna zase kritizuje: Tentokrát se trefuje do věhlasné kaprařské firmy! Co mu vadí?

admin | přečteno: 2055x | 18.03.2019 | 3 komentáře

Rybář Bohumil Kuna natočil další video, ve kterém kritizuje známou …

Organizátor demonstrace Dytrych vyzývá předsedu: Přijďte na demonstraci! Předstupte před členskou základnu!

admin | přečteno: 905x | 13.03.2019 | Žádné komentáře

Předseda Českého rybářského svazu Karel Mach v minulých dnech nabídl společné …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.