Domů Novinky Jakub Vágner má spadeno na další rybník! Radním města se ale nelíbí...

Jakub Vágner má spadeno na další rybník! Radním města se ale nelíbí smlouva

- Reklama -

Nejznámější český rybář Jakub Vágner má řadu podnikatelských aktivit. Mezi ně patří i provozování soukromých revírů pro sportovní rybolov – konkrétně jde o jezero Katlov a rybník Pohan. Nyní má známý rybář spadeno na třetí vodní plochu na Kutnohorsku. O jakou vodu jde? O rybník Medenice. Se samotným záměrem nemá vedení Kutné Hory podle Deníku žádný problém, ovšem navrhovaná smlouva ze strany Jakuba Vágnera obsahuje podmínku, která se vedení města nelíbí…

Co je na dané podmínce tolik problematického, že vadí vedení Kutné Hory? „Tato podmínka říká, že když kterákoliv strana smlouvu o pronájmu ukončí, nesmí s rybníkem nikdo dalších pět let nakládat. To se nám nelíbí,“ řekl Deníku místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr. Pro známého rybáře ale není nic ztraceno. Město chce s Jakubem Vágnerem ještě jednat.

Podle navrhované smlouvy by měl mít Jakub Vágner rybník Medenice pronajatý na 25 let s opcí na dalších 25 let. Totožné podmínky jsou uzavřeny i u rybníků Katlov a Pohan, kde má navíc Jakub Vágner předkupní právo. Místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr Deníku řekl, že chce, aby se pronájem všech rybníků sjednotil, co se doby pronájmu týče.

„Jako rada města máme zastupitelstvu města pronájem rybníku Medenice buď doporučit, nebo nedoporučit ke schválení. Proto jsme materiál zatím odložili, abychom mohli jednat a připravit ho na červnové jednání zastupitelů,“ vysvětluje místostarosta.

„Smlouva se musí ještě celá zrevidovat. Náš právník má za úkol dohodnout podmínky smlouvy akceptovatelné pro obě strany,“ řekla Deníku Tereza Aster Vágnerová.

 

Jakub Vágner zve na Dětský den na Katlově

Jakub Vágner byl nedávno hostem v Českém rozhlase, kde ho vyzpovídala Lucie Výborná. A slovo přišlo i na tradiční Dětský den na Katlově. „Už je to pátý ročník. Na všechny čeká spoustu, spoustu zajímavých věcí pro rodiny s dětmi. Kdokoliv miluje nejenom ryby, ale přírodu, tak tam je – já to ani nemůžu vyjmenovat – kolik je tam věcí spojených s přírodou,“ zve všechny milovníky ryb a přírody Jakub Vágner na Dětský den na Katlově. Ten proběhne v sobotu 1. června.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -