DomůNovinkyJakub Vágner varuje: Delší doba lovu nebude! Svaz bojkotuje jeho návrh! Skončí...

Jakub Vágner varuje: Delší doba lovu nebude! Svaz bojkotuje jeho návrh! Skončí návrh v koši?  

- Reklama -

Známý rybář Jakub Vágner, který se zasazuje o prodloužení denní doby lovu, informoval rybáře o tom, že jednal se statutárními zástupci Českého rybářského svazu. Jednání mezi známým rybářem a vedením Svazu nepřineslo žádnou shodu na návrhu o prodloužení denní doby lovu. Jakub Vágner varuje, že právě tato nejednotnost by mohla způsobit zamítnutí návrhu na prodloužení doby lovu od 4 do 24 hodin po dobu 12 měsíců, který jako jediný zůstal na stole ministerstva zemědělství.

„Z rozhodnutí Rady ČRS bude ČRS dále zastávat svůj prvotní návrh. Společně jsme se shodli, a to bez výhrad, na tom, že hrozí reálné riziko vycházející z veřejné nejednotnosti, že by MZe mohlo rozhodnout o tom, že se doba lovu ryb měnit nebude. Je to praxe z minulosti, kdy k tomuto již v případech týkajících se jiných otázek došlo, a pokud by současná kritika měla vést ke zrušení změny, byla by to veliká škoda. Doba lovu by se v budoucnu zřejmě měnila jen velmi těžce, pokud by ještě někdy vůbec k nějaké změně došlo,“ varuje Vágner.

Z jeho slov je patrné, že Český rybářský svaz Vágnerův návrh nepodpoří. Známý rybář navrhuje, aby se denní doba lovu prodloužila od 4 do 24 hodin po dobu 12 měsíců. Důležitým bodem je, že by si jednotlivé místní organizace rozhodly o tom, zdali chtějí denní dobu lovu prodloužit. S tímto návrhem ale nesouhlasí Svaz. Ten navrhuje prodloužení doby lovu od října do března od 5 do 22 hodin, a od dubna do září od 4 do 24 hodin. Toto prodloužení by platilo pro všechny mimopstruhové revíry.

„Z jednání jsme pochopili, že ČRS má největší problém s námi navrhovaným třetím odstavcem. Pokud by tento navrhovaný bod měl být příčinou neprůchodnosti změny, odstoupíme od něj (ne však od jedné denní doby lovu 4 – 24) s cílem podpořit změnu a přiblížit se tak ještě více prvotnímu návrhu ČRS,“ napsal Vágner.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Další přiblblý nápad pana Vágnera. Předpokládám,že Český rybářský svaz se nebude s tímto výmyslem zabývat.

  2. Jakube Vágnere,už vidím ty stovky rybářů co od listopadu do března chytají na ledu.Nebo v mrazu do půlnoci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -