skingbranding-banner

Jihočeský svaz zuří: Rybář křivě obvinil porybného z pochybení! Čeká rybáře vyloučení ze Svazu?


Včera jsme informovali o incidentu z Lipna, kde měl tamní porybný sebrat povolenky dvěma rybářům za to, že měli v kbelíku podměrečné nástražní rybičky. Ze zveřejněného příkazu k uložení správního trestu, který jsme v daném článku rovněž zveřejnili, se píše o tom, že dvojice rybářů chytala na podměrečnou nástražní rybičku a v kbelíku přechovávala další malé rybičky, což se na Lipně nesmí. Okolo tohoto incidentu se rozpoutala vášnivá diskuze. A té si všimli i zástupci jihočeských rybářů. Celý případ nyní bude šetřit vedení Jihočeského územního svazu…

„Protože jste nenašel odvahu k tomu, abyste dal podnět k prošetření události týkající se zadržení Vaší povolenky k lovu a ani jste nedal souhlas ke zveřejnění důkazních prostředků a ve svém textu napadáte konkrétního člena naší rybářské stráže (uvedl jste jeho služební číslo a tím jste ho umožnil identifikovat), a dále uvádíte ve svém textu lživé informace, dal jsem dnes oficiální podnět na vedení Jihočeského územního svazu ČRS k prošetření této události místo Vás já,“ napsal místopředseda jihočeských rybářů Karel Koranda rybářovi, který si na internetu stěžoval na porybného z Lipna.

„Předpokládám, že dotyčný člen rybářské stráže bude požádán o svědeckou výpověď a k předložení důkazních prostředků. Stejně tak budete s největší pravděpodobností požádán o svědeckou výpověď i Vy a druhý rybář, který s Vámi lovil (podle Vaše textu zřejmě Váš otec). Předpokládám, že se ukáže, jak to ve skutečnosti bylo,“ uzavřel Karel Koranda.

ČTĚTE TAKÉ: Buzerace na Lipně? Rybářům sebrali papíry za malou nástražní rybičku

Vedení Jihočeského územního svazu tak nenechává nic na lehkou váhu a rozhodlo se konat. Navíc, Karel Koranda se důrazně postavil za „svého“ člena rybářské stráže. Celý incident „rozsoudí“ až předložení a vyhodnocení všech důkazních materiálů. Pokud se ukáže, že daný rybář lhal a křivě obvinil porybného z pochybení, pak mu v krajním případě hrozí až vyloučení ze Svazu.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 7086x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 638x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 12542x | 25.02.2021 | 2 komentářů

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Komentáře

  • Vážení přátelé, jestliže porybný chytil rybáře s podměrečnou rybičkou na prutu, nemám mu nic za zlé a souhlasím s odebráním povolenky. Ovšem měl li ji pouze v kbelíku mezi ostatními, které si, jak píše, dovezl z výlovu a nebyla poškozena píchnutím , pochybil porybný,Zde není důkaz o vině, či porušení rybářského řádu.

  • Z toho si nic nedělej. Na kolinsku RS řekla rybáři, že doba lovu a řády plati pro všechny. A bingo. Na stole přistála stížnost za šikanu….. Vždyť je to pořád stejné. Chceš udržet pořádek a jsi největší vůl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.