Domů Novinky Kapraři chtějí tvrdší postihy pro překupníky s trofejními kapry! Co se chystá?

Kapraři chtějí tvrdší postihy pro překupníky s trofejními kapry! Co se chystá?

- Reklama -

Vypadá to, že případy kupčení s trofejními kapry vyvolaly reakci. Po posledních událostech totiž kapraři svolali akci, kterou nazvali „Výzva 2016“. A této akce se zúčastnili jak známí kapraři, tak i hospodáři ČRS nebo nejvyšší představitelé ČRS. A všichni chtějí změny. O poslední schůzce napsal na svém profilu známý kaprař Karel Nikl. Konečně to vypadá, že se ledy hnuly, a že dojde ke změně. Co si o tomto návrhu myslíte vy?

Přepis z Facebooku Karla Nikla:

Přátelé rybáři, projekt „Výzva“ se posunul.

Jsem rád, že jsem se včera mohl zúčastnit důležité schůzky s Předsedou ČRS panem JUDr. Šímou. K této schůzce mne vyzval Vláďa Krpeš, který k projednání připravil palčivé návrhy na úpravu v rybářském řádu, o kterých se již dlouhodobě mluví. Schůzky se zúčastnil i předseda SÚS Dušan Hýbner, který je aktivním iniciátorem těchto změn, protože velmi dobře vnímá, jak jsou tyto změny pro nás rybáře i ČRS důležité.

Můj osobní dojem z této schůzky je takovýto. Vůbec si nemyslím, že toto setkání bylo bezpředmětné. Naopak. Pan Předseda nás velice dobře vnímal a přislíbil s pomocí pana Hýbnera přednesení a podpoření těchto bodů v tomto roce kompletnímu vedení ČRS na nadcházející schůzi rady ČRS a později i na sněmu ČRS.

Diskutované body byly tyto.

1) Ochrana trofejních ryb
2) Chování rybářů u vody
3) Rozšíření povolenek na povolenku k lovu nonstop
4) Stanovení tvrdších postihů za prohřešky
5) Založení kaprařské asociace (clubu) pod záštitou ČRS

Karel Nikl
Specialist In Carp.

Poznámka redakce: Když tyto řádky čteme, tak musíme říci, že za nás určitě palec nahoru! Vypadá to, že rybářská veřejnost se opravdu semkla, a že změny skutečně mohou přijít. Věřme tedy, že v co nejkratší době budou pravidla nastavena tak, aby lépe chránily naše vody a ryby v nich. Všem iniciátorům Výzvy 2016 patří velký RESPEKT!!!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

 1. pokud bude poptavka po trofejnich kapru tak se budou prodavat stejne dal,kradez je taky trestna a stejne se krade a pro nin nez clovek muze dostat za trofejniho kapra.takze mun nazor je takovy,doba nonstop rybareni ano,tvrdsi postihy ano ale muselo by byt co chytat protoze nase reky teda aspon vedsina je vybrakovana.a to ze je bordel uvody po nekterych rybaru to bude stejne dokud se lidi nenauci ze voda je dar zivota a reky ci jezera nejsou popelnice.

 2. Diskutované body byly tyto.
  1) Ochrana trofejních ryb (zavedení horních a zvýšených spodních lovných mír, omezení počtu kusů na měsíc 10ks, na povolenku 40ks), zavedení lovné míry okouna 20cm (omezení za vycházku na 10ks).
  2) Chování rybářů u vody (stanovení maximální hladiny alkoholu v krvi při rybolovu na 1 promile, postihy zdrogovaných rybářů, tvrdé postihy za zakázané táboření mimo vyhrazená místa, tvrdé postihy za lov mimo povolenou dobu a překročený počet nahozených prutů, tvrdé postihy za nesportovní metody lovu( na živou a mrtvou rybku pod 15-20 cm délky), tvrdé postihy za používání systému samoseku kdy není třeba rybu zasekávat (nástraha pod háčkem).
  3) Rozšíření povolenek na povolenku k lovu nonstop (aneb jak obejít zákon který dobu lovu stanovuje a vyjímky se povolují na dva revíry v uzemním svazu na maximálně dva roky za účelem regulace přemnoženého sumce a jiných přemnožených ryb(candát kapr).
  4) Stanovení tvrdších postihů za prohřešky (za překročení doby lovu které není zločin ale přestupek trvalé vyloučení ze svazu, za uchovávání ryby kapra nad 70cm na úseku s K70 na „ranní focení“ přerazit ruce a pruty ….
  5) Založení kaprařské asociace (clubu) pod záštitou ČRS (tak si kluci kaprařský založí CarpClub, aby legalizovali úchylku chytat a pouštět ryby bez smyslu- legalizace úmyslného týrání zvířat pro zábavu- v německu zakázáno pustit zpět mírovou rybu- porušováno kapraři a spol).

  Pevně věřím že kaprařská asociace(menšina) nebude nám zbylým většinovým rybářům diktovat jejich „připitomělá a nerespektovatelná pravidla. Na soukromých revírech je pro tyto rybáře dostatek prostoru i pravidla dle jejich gusta (na jednom rybníku to totiž jde uhlídat)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -