skingbranding-banner

„Kapry můžete chytat jen na jeden háček a zátěž po utržení musí odpadnout!“ připomíná Jihočeský územní svaz


Jihočeský územní svaz připomíná všem rybářům, kteří na jihočeských svazovkách rybaří, že v rybářském řádu je jasně definováno to, jak rybáři mohou chytat na položenou. Do 16. června je možné chytat pouze na 1 háček, není možné tedy na jedné udici použít více háčků. Další významná úprava se pak týká toho, že montáž musí být navázána tak, aby po utržení odpadla zátěž. Jihočeský územní svaz se tak snaží tímto opatřením lépe chránit ryby v revírech. Přinášíme kompletní přepis z Jihočeského územního svazu…

Na webu Jihočeského územního svazu se píše:

V rybářském řádu pro revíry Jihočeského územního svazu je nově upravena definice lovu na položenou. Jedná se o poměrně zásadní změnu a dotýká se velkého množství rybářů.

Lov na položenou je nyní definován takto:

Při lovu na položenou není pohyb nástrahy osobou provádějící lov aktivně ovlivňován. Použity smí být nejvýše 2 udice. Na každé udici je možné použít pouze jeden jednoduchý háček. V období od 16. června do 31. prosince je možné jednoháček nahradit jedním dvoj nebo trojháčkem, nebo při lovu na nástražní rybičku i víceháčkovým systémem s nejvýše 3 háčky (jednoháčky, dvoj, nebo trojháčky).

Zátěž (nebo krmítko), musí být na udici upevněna tak, aby se po utržení vlasce samovolně uvolnila. Použít lze pouze odepínacích (vypínacích) zátěží, nebo zátěží a krmítek průběžných. V případě použití průběžné zátěže (nebo krmítka) smí být fixována pouze zarážkou upevněnou na vlasci od zátěže směrem k háčku. Mezi zátěží (nebo krmítkem) a prutem nesmí být žádná další zarážka (myšleno pevná).

Účelem nové definice lovu na položenou v rybářském řádu pro revíry Jihočeského územního svazu je, aby ryba byla v případě utržení montáže schopná se sama zbavit zátěže použité na montáži (např. olovo, krmítko či kámen). Nové znění lovu na položenou má tedy za cíl zakázat montáže, které neumožňují rybě se zátěže zbavit a tím tyto ryby ochránit před vážným poškozením. V rámci této základní myšlenky by měli probíhat také kontroly rybářské stráže. Montáž musí být sestavena tak, aby po utržení byla ryba schopna se sama zátěže (olovo, krmítko, kámen atd.) zbavit.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Jihočeské územní svaz

Nové články v rubrice

Rybáři zuří: Na oblíbeném svazovém jezeře platí zákaz rybolovu! Práce budou trvat až dva roky

admin | přečteno: 49x | 22.09.2020 | Žádné komentáře

Jezero Hlučín patří k nejvíce populárním svazovým revírům v Moravskoslezském kraji. Tato …

Ostuda! Na věhlasném závodě v lovu kaprů World Carp Classic se stala vážná chyba! Co se stalo?

admin | přečteno: 5142x | 21.09.2020 | Žádné komentáře

Závod v lovu kaprů World Carp Classic ve Francii patří k nejvíce …

Katastrofa na Moravě: V řece uhynuly ryby za 2 000 000 korun! Mrtvých ryb je přes 20 tun

admin | přečteno: 2525x | 21.09.2020 | 1 komentář

Ekologická katastrofa se odehrála na řece Bečvě mezi Zlínským a …

Komentáře

  • Radši kdyby zarybnili, znají jen Vltavu, Malši a Lipno!!!!

  • Ochrana ryb mi přijde důležitější, než nějaké zarybnění. Me je jedno, co chytam a jak velké to je. Smyslem rybarskeho práva je něco jiného, nez donést domu kus masa, za každou cenu. A za rok si tím zaplatit celý lístek.

  • Nejlepší věc je 3 trojháčky na rybě,to dravec určitě nerozplave. To kdo vymyslel?

  • jen buzerace obycejnych lidi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.