DomůNovinky„Vím o svazovce, kde plave 40 kilový kapr!“ říká Karel Nikl v super...

„Vím o svazovce, kde plave 40 kilový kapr!“ říká Karel Nikl v super rozhovoru

- Reklama -

Karel Nikl patří k nejpopulárnějším kaprařům nejen na česko-slovenské scéně, ale jeho jméno rezonuje i za hranicemi. A to třeba proto, že právě kolínský šéfkuchař patří k velmi úspěšným kaprařským závodníkům, který má na kontě cenná prvenství na nejtěžších závodech. Teď tento kaprař vydal na YouTube kanále jeho firmy velmi poutavý rozhovor, ve kterém ho zpovídá Radek Holub. A ten se Karla Nikla ptá na celou řadu otázek napříč jeho kaprařským životem. Rybáři se tak mohou dozvědět celou řadu zajímavých informací nejen o firmě Karla Nikla, ale i o jeho dalších plánech v kaprařině. Velmi zajímavé povídání!   

Karel Nikl je velmi dobře známý svým závodnickým umem. Jeho působení třeba na závodech WCC vždy vzbuzuje opravdu velkou pozornost. A to především proto, že Karel Nikl pokaždé patří k horkým favoritům na nejcennější příčky. Teď ale Karel Nikl prozradil to, že má spadeno na další rybářský závod, který je ale oproti WCC nebo závodu na Balatonu jiný.

Tajný trumf Karla Nikla: Masová „bomba“! Špičkové boilies z mouček z krabů, z raků a z krevet!

„Mám nový směr, kde bych se chtěl nějakým způsobem prosadit a něco dokázat. Český rybářský svaz minulý rok založil Odbor Položená – konečně po mnoha letech je tady možnost závodit a reprezentovat Českou republiku na velmi prestižních závodech, kde se závodí podle pravidel FIPS. Do loňského roku to nebylo možné, protože nebyl v Českém rybářském svazu právě ten Odbor Položená, takže Češi nemohli jezdit reprezentovat. Dušan Hýbner (pozn. redakce předseda Středočeského územního svazu) byl iniciátorem tohoto nového Odboru a podařilo se to dostat tam, kde je to teď,“ popisuje Karel Nikl své nové ambice.

Karla Nikla na těchto závodech láká především to, že je to úplně jiný lov kaprů, než je tomu u dvou výše zmíněných prestižních akcí. Na zmíněném závodu, kde se závodí podle pravidel FIPS, se bodují kapři od 1,5 kilogramu, a jsou tam celkově jiná pravidla. Dalším velkým lákadlem pro Karla Nikla je to, že právě tyto závody jsou pro rybářskou veřejnost v zahraničí velmi prestižní – podle Karla Nikla jsou právě tyhle závody považovány v zahraničí za to pravé mistrovství světa v lovu kaprů!

Kromě závodního působení Karla Nikla ale padla řeč i na jeho plány v běžném rybaření, kdy se vydává na rybářské výpravy do nejrůznějších zemí. A tady kolínský šéfkuchař budí velkou pozornost, protože prozradil, že ví o lokalitě s opravdu hodně velkým kaprem. Ne! Nejde o soukromou lokalitu! Ale o svazovou vodu…

Tajný trumf Karla Nikla: Masová „bomba“! Špičkové boilies z mouček z krabů, z raků a z krevet!

„Mám v zahraničí vytipovanou jednu svazovou vodu, kde plave kapr přes 40 kilo. Takže můj cíl je jít po tom kaprovi. Tuhle vodu v budoucnu stoprocentně navštívím. A cíleně půjdu po téhle rybě. Jestli to bude letos nebo za rok to je jedno. Je to pro mě nová lokalita, kde jsem ještě nikdy nebyl a mám to jako další cíl zase něco prostě dokázat, zase chytit nějakou pořádnou rybu,“ prozrazuje své plány legendární kaprař.

Určitě mrkněte na celý rozhovor!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: YouTube Karel Nikl

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -