skingbranding-banner

KATASTROFA! Mrtví sumci přes 2 metry a tisíce dalších ryb! Rybám v rybníku došel kyslík!


Tisíce mrtvých ryb leží na hladině Heřmanického rybníka v Ostravě! Mezi zdechlinami jsou například trofejní sumci, ale i tolstolobici, cejni, candáti nebo okouni a štiky. Podle pracovníků Státní veterinární správy, kteří na místě zasahují, může za hromadný úhyn ryb nedostatek kyslíku v rybníku. Podle rybářů může mít na úhynu ryb podíl i nedaleká heřmanická halda. Rybáři začali s odklízení tisíců zdechlin, které nyní poputují do kafilérie.

„Je to hrůza, neštěstí pro rybáře,“ řekl televizi Nova rybář Vladimír Šťastník. Na hladině Heřmanického rybníka plave tisíce ryb břichem vzhůru. A podle regionální televize POLAR jsou mezi rybami například i sumci, kteří přesahují 2 metry délky. Nejen sumce ale postihla tato katastrofa – mezi zdechlinami jsou i candáti, štiky, okouni, tolstolobici nebo cejni.

„Je to špatné, asi 2000 ryb je nahoře a asi jich ještě přibyde,“ řekl rybář Ladislav Svoboda. Je totiž hodně pravděpodobné, že část rybích zdechlin je pod vodou, a budou se postupně zvedat k hladině. Uhynulých ryb tak může být ještě více!

Podle všech indicií rybám došel v rybníku kyslík. Hodně ryb se totiž snažilo dostat k přítoku – k čerstvé vodě. Jenže podle dostupných informací se zde ryby zasekly. V nedalekém potůčku pak údajně byly tisíce karasů. Nedostatek kyslíku ve vodě potvrzují i veterináři.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Obrovská sleva na kaprové děličky NASH! Sleva více jak 50%!

„Zjistili jsme nedostatek kyslíku, a proto uhynuly ryby,“ řekl televizi Nova Severín Kaděrka ze Státní veterinární správy. Na místě nezasahovali nejen pracovníci veterinární správy, ale i pracovníci z Povodí Odry.

Televize Nova ještě poukazuje na to, že za nedostatkem kyslíku ve vodě mohlo zřejmě i počasí. Po průtržích mračen, které region postihly, klesly řasy na dno. A právě jejich rozklad stál za tím, že ve vodě razantně ubylo kyslíku. Výsledkem jsou tisíce mrtvých ryb!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Změna rybářských pravidel: Zvyšuje se míra candáta a štiky! Při chytání na malé rybičky jen jednoháček

admin | přečteno: 811x | 4.08.2020 | Žádné komentáře

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko výrazným způsobem upravil …

Ve Vlavě bude bariéra, která vysílá elektrické šoky! Bude chránit škeble, které produkují perly

admin | přečteno: 183x | 3.08.2020 | Žádné komentáře

Českobudějovičtí odborníci z Biologického centra Akademie věd se snaží přijít na …

Šokující zjištění: V rybníku v Čechách se objevili úhoři! Nikdo je sem nevysazoval 20 let

admin | přečteno: 394x | 3.08.2020 | Žádné komentáře

Letos na jaře prováděli českobudějovičtí vědci z Biologického centra Akademie věd …

Komentáře

  • Kdo za tento stav nese zodpovědnost? Jsou na to lidi kteří by tomu měli zabránit a nebo aspoň snížit ztráty. To se zase řeší až je pozdě.

  • No já jsem to vyděl ve zprávach ale nenapadá mě rozumější otázka proč rybaři nechali chcipat ryby v prítoce do ribníka a neodvozily co šlo do kodud bylo co řeky konkrétně toho karase tam byly metraky .

  • Delsi dobu sleduji hospodareni v zemedelstvi na uradech jsou neskuseni bez zakladnich vedomosti prominenti rozhoduji hospodareni je to katstrofa seno misto aby se skrmovalo se zviraty se vozi do spaloven jeste se to dotuje stale se tlacha o ekologiji neslisel jsem Nichol pojtme osazet neplodne plochy lisnaci misto aby se vysliseli zemedelci spjati s prirodou dava se prostor ochranarum mijci nedostatky v informovanosti rozmnozujem vlky medvedy kormorany pachajici neprectavitelne skody zatim loby s prispenim statu vyhrava vyroba klesla o 30 procent to chcem hladovet kde je ptravinova sobestacnost kde je rozum. Vondruska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.