skingbranding-banner

Kauza Katlov: Jakub Vágner opět pod palbou kritiky! Tentokrát budí vášně jiný kapr! Co se stalo?


Už je to více jak týden, co propukla jedna z největších kauz v tuzemské moderní rybařině. A zdálo se, že tato kauza se pomalu ztrácí a ubírá na intenzitě. Jenže! Nový olej do ohně přilila fotografie z aktuálně probíhajícího WCCJ na Katlově. V průběhu závodu mladý rybář vytáhl kapra, o kterém část kaprařské veřejnosti tvrdí, že byl do Katlova převezen z Pálavy. Na světě je tak další vlna obrovské kritiky, která směřuje na adresu Jakuba Vágnera…

Přibližně před týdnem se dostaly na svět fotografie, které měly dokazovat to, že v jezeře Katlov, se kterým je spojený Jakub Vágner, plavou kapitální kapři ze svazových vod. Nejvíce se v minulých dnech řešili dva kapři. Jeden údajně převezený „šupináč“ z pískovny, a dále nádherný lysec z Pálavy, který měl podle některých kaprařů také skončit v jezeře Katlov. Je zapotřebí ale připomenout, že sám Jakub Vágner jakékoliv pochybení odmítá.

To ale kaprařskou veřejnost nijak neuchlácholilo. A řada kaprařů si stále stojí za svým názorem. Dokonce i řada kaprařských firem se rozhodla, že nepodpoří některé z aktivit, za kterými Jakub Vágner stojí. I když od začátku kauzy uběhlo už docela dost dní, konec diskuze je v nedohlednu. K rozjitření vášní nyní navíc přispěla nová fotografie kapra, o kterém mnoho kaprařů tvrdí, že skončil z Pálavy v Katlově. Takže nový oheň je zase na střeše.

Co se stalo? Na jezeře Katlov momentálně probíhá závod mladých kaprařů WCCJ. A právě v průběhu tohoto závodu jeden mladý závodník ulovil lysce, o kterém kapraři tvrdí, že pochází z Pálavy. Korunu celé situaci pak nasazuje stav daného kapra. Kapitální lysec je totiž na první pohled v zuboženém stavu. Nejvíce do očí bije poškozená ocasní ploutev. Prostě, tenhle kapr nevypadá dobře.

Na diskuzních fórech se přitom objevily fotografie údajně stejného kapra z Pálavy. Pálavský kapr je přitom ve skvělé kondici. Nádherná barva, perfektní konstituce těla a celkově zdravý vzhled prozrazují, že tomuto kaprovi se na Pálavě daří velice dobře. Někteří kapraři dokonce tvrdí, že jde o toho samého lysce, který se objevil v pořadu Jakuba Vágnera. Onu rybu si můžete prohlédnout v přiloženém videu od času 49:30. Tato ryba podle některých kaprařů skončila v Katlově.

Poznámka redakce: Zajímavou diskuzi na toto téma naleznete například na kaprařském webu carpfishing.cz. Na tomto webu naleznete i zmíněnou fotografii daného lysce.

Redakce InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

VIDEO: Dětský tábor Jakuba Vágnera má obrovský úspěch! Malí rybáři ulovili gigantického amura!

admin | přečteno: 28x | 16.07.2018 | Žádné komentáře

Na rybářském táboře pro děti Katlováček probíhá již druhý turnus. …

Kauza Labe: Soukromý revír převezení trofejního kapra z Labe odmítá! Kapraři ale nevěří!

admin | přečteno: 3115x | 16.07.2018 | Žádné komentáře

V sobotu se na rybářském internetu spustila silná kritika jednoho soukromého …

SKANDÁL: Převezli obrovského kapra z Labe do soukromé vody? Kapraři zuří a chtějí rybu zpátky!

admin | přečteno: 6842x | 14.07.2018 | Žádné komentáře

Na rybářském internetu to teď pořádně vře! Proč? Jeden soukromý …

Komentáře

 • Nechápu!!!!!!Jak se někdo tak svatej chce zviditelnit vůči dvou nebo více kaprum.Co je komu do toho kde je vzal a jak můžete poznat kapra z Pálavi to už opravdu nechápu ale je možný,že vám asi utekla manželka a tu byste měli poznat jestli nejste na šrot.Jinak ještě jedna věc kolik je na světě Elvisu Presley.Toť otázka.Já nevim.Zamyslete sami nad sebou.Rěšíte kraviny a závidíte mu.čus bus.

  • Je zajímavý, jak těžký je rozeznat od sebe lidi – dvojčata… Ale poznat kapra, jedinýho z nekolika set (možná tisíc) “sourozenců” z jednoho výtěru, to je přece brnkačka – kouknu a vidím… Klobouk dolů…

 • Je to úplně jednoduché.ti rybáři kteří tyto ryby prodávají a chytají ti zato můžou!!!!!!! Jinak tu rybu prodají do hospody a tam ji sežerou!!!!!!!! Radši ať takové ryby kupují soukromé revíry než je zabít. A kdyby na Moravě byla horní míra tak by alespoň trochu tomu zabránili. Ti ,co je nevrací vodě jsou zvířata Né Vágner a jiní majitelé soukromých revírů.
  Jestli to udělal tak těm rybám jen zachránil život.

 • A což takhle zakázat převoz ryb i ze sádek kamkoliv do jiné vody, popřípadě je rovnou tam zamordovat a rozemlít do konzerv, pak by nebylo nutný řešit takovéhle “KAUZY” a byl by klid… Jenže stejně by se našet nějakej šťoural a rejpal a řešil by třeba nedostatečnou velikost konzerv, ve kterých ti rozemletí šupináči nemaji prostor nebo nějaký jiný vážný přestupek nebo prohřešek…
  Prostě vždy a všude se najdou jedinci – ubožáci, kteří nesnesou úspěch druhého a půjdou mu tzv. po krku a budou si na něm léčit své mindráky…
  Jo jo, závist je svině…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.