skingbranding-banner

Stop převážení kaprů! Známí kapraři budou jednat u kulatého stolu! O čem budou jednat?


Poslední dny se v rybářských médiích řeší především případy ohledně převážení kapitálních kaprů ze svazových vod do soukromých revírů. A v diskuzích se z řad rybářů často objevovaly výkřiky toho typu, že by se s tím mělo začít už konečně něco dělat. Snad poprvé v historii tuzemského rybářství to vypadá, že aktuální gigantická vlna nevole přispěje k razantnější změně. Jistě, nebude to hned. Ale už teď se kapraři spolu s funkcionáři ČRS domlouvají, aby všichni usedli za jednací stůl a celou situaci pořádně vyřešili…

Za snahou vyřešit tento problém stojí tři pánové – předseda středočeského ČRS Dušan Hýbner, člen severočeského ÚS Vladimír Krpeš a Jan Kopecký. Tito tři pánové jsou totiž podepsaní pod novou výzvou, která se snaží dostat všechny „strany“ problému k jednomu jednacímu stolu. Jedná se opravdu o průlomovou snahu začít něco dělat s velkým problémem, který trápí naše svazové vody. Nyní vám přinášíme podstatnou část výzvy, která je možná historickým milníkem v tuzemské rybařině. Přejme si, aby tomu tak bylo…

 

Výzva 2016

Vážení kolegové rybáři, příznivci lovu kaprů.

Na základě událostí posledních dnů, ohledně převozu trofejních kaprů, se vznesla obrovská vlna nevole a odporu k těmto činům. Tato situace nenechala chladným snad nikoho, kdo se věnuje lovu velkých kaprů. Drtivá většina firem podnikajících v kaprařském bussinesu i osobností české kaprařiny, toto odsuzuje a distancuje se v globálním měřítku. Je to jen a jen dobře a je potřeba tento nešvar řešit.

Na základě těchto události vyzýváme vás, zástupce firem a osobnosti české kaprařiny k jednání na kterém se za účasti vás, ale i zástupců Českého rybářského svazu z.s., probereme vhodná opatření, jak zamezit tomuto nešvaru a celkově posunout kaprařinu vpřed.

Jednání se zúčastníme jako soukromé osoby, ale i činovníci ČRS: Předseda Středočeského ÚS a člen Rady ČRS p. Dušan Hýbner, člen severočeského ÚS Vladimír Krpeš, zároveň se pokusíme zajistit účast dalších vrcholných představitelů ČRS. Uděláme vše proto, aby se závěry tohoto jednání zakotvily do legislativy a činnosti v rámci ČRS a z kaprařiny se stal ušlechtilý styl rybolovu. Víme, že vše nejde udělat ihned, ale kdy jindy, když ne teď.

Nástin o čem by se mělo jednat:

* Začlenění odvětví kaprařiny pod činnost Svazu, tak jako je tomu u sekcí LRU plavaná, muška, feeder

* Možnosti k vytvoření lepších podmínek k lovu

* Distancování se od převozu ryb ze Svazových vod do soukromých vod

* Ochrana trofejních ryb

* Rozvoj kaprařiny a rybářství jako celku

Přijďte jednat, nechceme se hádat, ale konstruktivně jednat a řešit.

Byli bychom rádi, kdyby se tohoto jednání zúčastnili zástupci firem udávající trend české kaprařiny:

Fa NIKL, MIKBATS, JETFISH, MIVARDI, LK BAITS, SPORTCARP, ale i další a další osobnosti české kaprařiny. Zároveň bychom uvítali, kdyby se zúčastnili zakladatelé myšlenky K70 p. Radek Sekera, p. Petr Havlíček a p. Ivo Sláma.

S úctou, nadějí a Petrův zdar

Dušan Hýbner, Vladimír Krpeš, Jan Kopecký

 

Redakce InRybar.cz

Zdroj: Facebook Dušana Hýbnera

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 550x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 191x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Rybáři mají smůlu! Kvůli opatřením mohou rybařit pouze v obci, kde mají bydliště

admin | přečteno: 21291x | 2.03.2021 | 39 komentářů

AKTUALIZOVÁNO (2. března 2021, 14:20): Od pondělí 1. března 2021 …

Komentáře

 • Strávil jsem tisíce hodin lovem trofejních kapru,Jezero Žernoseky a nejen tam.Poznal jsem spusoby rádoby velkych kaprařu,proto jsem se přidal i se svým synem k rybářské stráži abych svou ,svazovou vodu ochránil před nájezdy těchto komerčních jakoby velikánu.Konkrétně p.Hubka a spol.Já osobně jsem mu odebral povoleku k rybolovu min.třikrát a syn dvakrát za nepovolené spusoby lovu a podobně a takový rybář se vůbec ozývá a vystupuje jako elita?Vím že tyto kapr teamy zásobují souromé vody trofejními kusy a také bych si po tolika letech netroufl tvrdit že stoprocentně poznám na fotce stejného kapra.Sám za sebe mužu říct že Jakubovi závidím. a ti ostatní??????P.Hubka těšíme se na Vás už mám vypsaný formulář.Václav Záhorka

 • Nevím co k tomu dodat ale pořád se propírá Jakub Vágner a už to řekl i Nikl ale spousta rybářů trofejní ryby raději prodá jiným soukromým revírům než aby je pustil zpět do naších vod.Spousta soukromých revíru dá pěkný peníz za krásného kapra a je spousta lidí co toho využijí.Podle mého názoru to nejde uhlídat.

 • Ze svazovek si do soukromaku vozi ryby kazdej druhej…. Do Vagnera se vsichni se*ou, protoze je “velkej” a je mu co zavidet. “to ze je uspesnej nekdo jinej a ne ja 😀 to nastve” 🙂 …. Napisu si na googlu “kapr” a kazdej druhej je si podobnej 😀

  • Je fakt, že pár kaprů už jsem chytil a viděl a byli si vážně všichni tak strašně podobný, takový šupinatý, spousta zase bez šupin… Kapr chycený na svazovce to má z 95ti procent zpečetěný – tj. šup do pytle a doma rána do palice… V těch zbylých 5ti procentech má naději, že bude vrácen zpět do vody, do jakékoliv vody…. Tak a co je teď podle vás všech lepší varianta!?

 • Pro pana Záhorku , tak jestli je to tak jak píšete myslím tím odebranou povolenku panu Hubkovi tak jsem z toho zmaten snad jsem chtěl s panem Hubkou souhlasit, ale tohle je i na mne příliš mám sto chutí snad vůbec k vodě nechodit protože jeden by udil až by brečel druhý odváží trofejní ryby třetí bere podměrečné další krade no to je teda síla.Rybařím více jak 40 let již jsem mockrát zminoval, ale tohle nepamatuji snad posledních 15 let se dějou tyhle věci opravdu to zůstává rozum stát vše je obchod no hrůza holt peníze a zase peníze……. Petru zdar?

 • STOP převážení trofejních kaprů ze svazových do soukromých vod!!!!! Maximálně tak na pekáč….!?!?! Na pekáči už toho nebožtíka kapříka určitě nikdo nepozná, to je jistota…!!!!!
  Lidi, proberte se!!!!! Řešte PROBLÉMY a ne voloviny!!!!!

 • “Stop převážení kaprů! Známí kapraři budou jednat u kulatého stolu! O čem budou jednat?” O tom, jak jen to udělat líp, než Jakub V. Výsledek? Žádný…!!!

 • Super elita za elitou co přichází o papíry pak se ještě veřejně pohádají kdo, jak chytá a jak porušuje zákon. Ale to se neřeší to je přece morálně snesitelné vždyť jsou kapraři Viz diskuze elit na carpfishingu opravdu úsměvné. Ale že v řekách pomalu nepotkáte jinou rybu než kapry a cejny o tom ani slovo ale o kaprech se povedou bilaterální jednání u kulatých stolů. Neuvěřitelná šaškárna a ostuda že nedokážeme naše řeky a rybníky obohatit o ryby které vymizeli ale u kulatého stolu budou zasedat lidé, co ve vlastních vodách mají také onu rybu kaprovitou z vod svazových a další co jim počet prutů stanovená doba lovu nic neříká a jen z pozice JÁ JSEM KAPRAŘ KDO JE VÍC rozjitřují vášně je trpné neetické a bezpáteřní, Prvně je potřeba vlastní práh zamést a to řádně a pak jednat. Jinak je tohle všechno jen výsměchem pro ostatní obyčejné rybáře a políčkem do obličeje. Tak vážené elity zasedněte ale, pokud tuto věc chcete řešit prvně vyřešte sebe samé nebo ty, kterým děláte propagační kašpárka a potom moralizujte.

  • Třeba se jim podaří přemluvit svaz aby se uvolnila pravidla rybaření.. to znamená aby sme konečně mohli legálně chytat na tři nebo čtiři pruty( dva na dravce a dva na kapra a pátým třeba ještě vláčet už od května, když štiky sou už vytřený.
   Taky se povolí chytat 24 hodin denně po celý rok a celostátně zavede všeléčivá formulka K70, horní míru dostane i okoun, plotice a ouklej( trofejních ouklejí je málo), nástražní rybičky bych povolil lovit střední mírou 15cm-25cm (menší a větší by byly chráněný).
   A kapraři konečně zruší lov na živou rybku, aby se netrápily živý tvorové, sumci se dají chytat i na pelety 🙂
   Zrušení doby hájení sumce bude taky fajn. Četl sem návrhy úpravy kaprařskýho rybářskýho řádu od Mexika a docela legrace, vymlátíme ty vody do mrtě aby tam nezbylo nic kromě kapra K70+ 🙂

   Hubka KáprKiller jako notorický pytlák by měl držet radši hubu než kázat o morálce a etice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.