skingbranding-banner

Kauza Katlov: Kaprařská firma se zastala Jakuba Vágnera. Schytala za to pořádnou kritiku!


Včera se na jezeře Katlov konala akce s názvem Rybářská akademie pro dospělé. Na této akci se měly objevit i ty nejznámější české kaprařské firmy. Ovšem, pod tíhou kritiky kaprařské veřejnosti celá řada firem, které se na této akci měly objevit, se odhlásily. Důvodem byla kauza Katlov, která poukazovala na údajné převezení ryb ze svazových vod právě do tohoto jezera. Přesto, našla se rybářská firma, která se Jakuba Vágnera zastala. Jenže ta nepochodila. Naopak! Od kaprařů schytala za své „chování“ pořádnou kritiku.    

Krmiva Hulín. Firma, která patří k velice významným výrobcům nástrah a návnad na kapry na našem trhu. A právě tato firma se Jakuba Vágnera zastala. Za společnost Krmiva Hulín se vyjádřil pan Küršner, který na Facebooku firmy zveřejnil vyjádření, ve kterém se snažil k celé kauze Katlov sdělit své stanovisko.

AKCE: Získejte naviják na kapry ZDARMA!

Küršner píše o tom, že pod tlakem kaprařské veřejnosti je také nucen přerušit účast firmy Krmiva Hulín na akci Rybářská akademie pro dospělé. Jenže! Jako jeden z mála napřímo napsal, že s tímto odstoupením prostě a jednoduše nesouhlasí. A do svého vyjádření přidal ještě několik argumentů. Jenže ty vzbudily naprostou bouři.

„Celou kauzu rozvířilo tvrzení několika rybářů, že se do Katlova přenesly trofejní ryby pocházející ze svazových vod, jedna z nich snad z Mlýnských nádrží u Mušova. Přitom tam, kde není na revíru horní hranice míry a pokud je ryba zapsána do evidence úlovků, je jen na rybáři, co s ní dál udělá. A rozhodně je lepší, když v takovém případě skončí trofejní ryba v jiné vodě, než v udírně, což v naší zemi není vůbec výjimkou!“ píše například Küršner na Facebooku firmy Krmiva Hulín. A právě tato část vyjádření kaprařům nejvíce vadí. Podle nich je naprosto nepochopitelné a nepřijatelné, aby někdo hájil převážení kaprů ze svazových revírů do soukromých vod.

AKCE: Získejte naviják na kapry ZDARMA!

Celé vyjádření si můžete přečíst na Facebooku Krmiva Hulín. Už se zdálo, že kauza Katlov pozvolna začne utichat. Jenže toto vyjádření znova rozvířilo diskuze na rybářském internetu. Opravdu je převezení kapitální ryby omluvitelné? Je lepší, když kapitální ryba skončí v soukromém revíru, byť tam může výrazně strádat? To už necháme na vás. Vaše názory pište dolů do komentářů. Jsme na ně zvědaví…

Redakce InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

Známý rybář Bohumil Kuna šlape velkým firmám na paty? Prodává stovky kilogramů boilies!

admin | přečteno: 4250x | 1.03.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna zažívá velmi zajímavý začátek rybářské sezóny. O …

Ministerstvo zemědělství žádá rybáře: Provádějte lov pouze na území bydliště!

admin | přečteno: 743x | 1.03.2021 | 3 komentářů

Situace ohledně koronavirové pandemie není na území České republiky nijak …

Oblíbená přehrada na Moravě bez vody? Vodohospodáři chystají velkou rekonstrukci hráze

admin | přečteno: 546x | 1.03.2021 | Žádné komentáře

Už na letošní podzim plánuje Povodí Moravy rozsáhlou rekonstrukci hráze …

Komentáře

 • Pokud na revíru není zavedená horní míra tak je zcela na volbě lovce jestli úlovek vyudí, pustí zpět nebo zavolá výkupčímu kaprů který si pro trofejního kapra přijede, vysolí na dřevo rybáři dohodnutou cenu a kapra si odveze třeba na Marz.

  Navíc jak se Jakub vyjádřil , trofejní kapry vykupuje přímo od produkčních rybářství, které mu tyto trofejní ryby dodají za standartních cca 100-120 Kč/kg( protože přerostlého kapra již na pultu moc neprodáte a sportovní rybáři majitelé soukromých kaprodromů tyto velké kapry do svých kapřáků potřebují dpolňovat( jelikož velké ryby nemají nekonečnou životnost a umírají i při “šetrných metodách lovu).

  Je otázkou kde například sehnaly spoustu sumců pro svůj revír Sumčák provozovatelé, jestli ryby nalovili v revírech ČR na povolenku, či dovezli odjinud či taktéž nakoupily od produkčních rybářů ( sumec se platí cca 200 Kč/ kg).

  Pokud tedy má někdo na prodej přerostlé kapry 10kg +, tak odbyt je hlavně pro kaprodromy na doplnění. Oficiálně ovšem ryby od sportovních rybářů prý nikdo nevykupuje a kaprotýmy které by si tímto mohli solidně přivydělat ( nebo aspoň přefinancovat krmení či výbavu těchto nabídek odkupu trofejních ryb na zakázku asi využijí).
  Já bych trofejní rybu radši zabil a vyudil než volat někam na výkup. Trofejní ryba se má chytat jednou a ne být putovní půjčovací trofejí. S K70 nesouhlasím , porušuje totiž právo lovce na svobodné naložení s úlovkem.

  • o takom práve som ešte nepočul

   • Ryba se po ulovení stává tvým majetkem se kterým si můžeš dělat co chceš
    (pokud je ulovena v době mimo hájení a má stanovenou nejmenší lovnou míru a byla chycena povoleným způsobem lovu).
    Tuto rybu si buď můžeš ponechat nebo ji pustit ale nikdo tě nemůže nutit abys ji a) zabil b) pustil.
    Menšina ( Kapraři jsou menšina rybářů) si vynucuje na většině rybářů aby dodržovaly jejich “nepsané pravidla”, například prohlasováním úpravy K70, která ale nemá oporu ve většinové rybářské veřejnosti( a proto na tuto formulku rybáři u vody hodí bobek a nerespektují toto “nařízení”).
    Menšina kaprařů se pak zlobí a vzteká, že jim důchodce(masař) sežral jejich hračku. To je celý jádro problému.
    Nikdo tě u vody nesmí nutit rybu pustit nebo vzít, ta volba musí být na lovci rybáři co s úlovkem udělá.
    A prodat svůj úlovek komukoliv umožňuje občanský zákoník ( rybu kterou ty ulovíš, zapíšeš .. s tou si opravdu můžeš dělat co se ti zamane (kromě týrání). Proto taky z rybářského řádu zmizela ta formulka že rybář nesmí úlovek prodat, protože to zakázat nejde.
    Pěkný den přeji.

 • Pokud se mají na svazových vodách chytat trofejní ryby, je K70 nutností a nejen u kapra, ale všech ušlechtilých ryb by měla být horní hranice míry. Jinak ze sportovních vod časem zmizí velké ryby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.