skingbranding-banner

Kauza Katlov: Ostuda! Do Jakuba Vágnera se kope snadno. Proč dávají největší kritici „zpátečku“?


Kauza Katlov stále žije svým životem. A i když se to nemusí zdát, tak pořád jde o velice žhavé téma, které se neustále probírá na rybářských fórech. Aktuálně se nejvíce řeší ono setkání zainteresovaných stran u jednacího stolu. Na něm by se měli setkat zástupci nejmocnějších kaprařských firem, ale například i funkcionáři z ČRS, anebo i řadoví rybáři. Jenže! Počet přihlášek je zatím velice nuzný! Že by se nakonec nikomu nechtělo tento problém řešit a vše okolo toho bylo jenom divadlo?

AKCE: Získejte naviják na kapry ZDARMA!

Pokud se vrátíme o několik dní nazpátek, pak si jistě každý vybaví hrdá vyjádření o tom, že nikdo nesouhlasí s převozem kapitálních ryb ze svazových vod do soukromých revírů. Podobné vyjádření vydala snad každá firma, co v kaprařině něco znamená. Tvrdá kritika se zvedla i z řady normálních rybářů. I proto vznikla akce Výzva 2016, která se pokusí všechny zainteresované strany posadit k jednomu jednacímu stolu.

„Na základě těchto události vyzýváme vás, zástupce firem a osobnosti české kaprařiny k jednání na kterém se za účasti vás, ale i zástupců Českého rybářského svazu z.s., probereme vhodná opatření, jak zamezit tomuto nešvaru a celkově posunout kaprařinu vpřed,“ píše se například v dokumentu Výzva 2016.

Vše vypadá jako perfektní nápad. Nápad, který může v rybářském světě změnit mnohé. Celého jednání se totiž zúčastní i funkcionáři z ČRS, jejichž rozhodnutí mohou mít dopady i na samotná rybářská pravidla. Otázkou ale je, jestli rybáři chtějí tento problém řešit, protože poslední informace hovoří o tom, že počet zájemců o účast na akci je zatím velice mizivý.

AKCE: Získejte naviják na kapry ZDARMA!

Pravda, celá akce se teprve chystá. A organizátoři Výzvy 2016 pouštějí na světlo světa jen minimum informací, což je pochopitelné. Ale! Včera se objevila krátká informace o tom, že účast na akci zatím není nijak slavná. Ze známých tváří se zatím přihlásili pouze David Fořt nebo Honza „Carpkiller“ Hubka. Ostatní jména známých rybářů, kteří Jakuba Vágnera také kritizovali, zatím chybí. Samozřejmě, v průběhu času se může vše změnit. A velkou otázkou je, zdali se této akce zúčastní i Jakub Vágner.

Doufejme jen, že odpor, který se proti vážné problematice zvedl, nebyl jen dobrou příležitostí pro zlepšení jména některých firem. A že se skutečně najdou zástupci, kteří k jednacímu stolu usednou, a kteří přijdou s nápady, jež povedou ke změně. Zatím to totiž vypadá tak, že si každý jenom chtěl kopnout do Jakuba Vágnera. A to by bylo zatraceně špatné a ubohé!

Redakce InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

VIDEO: Brutální útok metrové štiky! Rybář všechno vidí na sonaru! Bavilo by vás to?

admin | přečteno: 5847x | 5.03.2021 | 4 komentářů

Dnešní rybařina je plná technologií, které tento koníček posunuly o …

Ministerstvo zemědělství: Rybaření pouze v katastru obce! A jen do 20:59 hodin!

admin | přečteno: 32629x | 5.03.2021 | 59 komentářů

AKTUALIZOVÁNO (5. března 2021, 15:50): Od pondělí 1. března 2021 …

„Proč by rybáři měli mít výjimky?“ ptají se naštvaní lidé! Média píšou o „noční výjimce“ pro rybáře

admin | přečteno: 7616x | 5.03.2021 | 12 komentářů

Velké mediální domy si všimly výjimky, která povoluje rybářům výkon …

Komentáře

 • Teto výzvě jsem se chtěl také zúčastnit ale bylo mi řečeno že “normální” rybář tam misto nemá jelikož je mala kapacita …tudíž předpokládám že bude firem a známých osobností dosti a čase proběhne ve prospěch všech slušných rybářů co si jedou k vodě odpočinout a chtějí si zachytat pěkný kousky 😉 PS: JV tam nemá co dělat tato výzva je vedena proti prevazeni ryb a proti zlodějům myslím že by se tam moc dobře necítil 😉

  • co znamená normální rybář…..že zrovna nechytá na top značku?Spousta těch normálních kluků strčí do kapsy kdejakého testera kterej si hraje na boha….běžte do řiti s tímhle dělením,,zas to bude jen o já já já, já se zasloužil o to a to

  • Můžete zde napsat nějaký odkaz, nebo kontakt na “Výzvu 2016”? Děkuji.

 • Jak bylo již zmíněno, Jan Hubka Carpkiller se proslavil jako pytlák, který pravidla při lovu kaprů nedodržoval a byla mu za toto jednání opakovaně odebrána povolenka.
  Pro kaprařské firmy není ostuda zaměstnávat a odebírat fotky a propagaci od lidí kteří nejsou schopni dodržet ani těch pár nařízení rybářského řádu.
  Pokud jim nevadí propagace fotkami v noci upytlačenými rybama nezapsanými do povolenky a focenými za denního sluníčka od pytláka Hubky, tak toto porušování rybářského řádu podporují a propagují.
  Kaprařská obec by měla tyto porušovače rybářských řádů zbičovat a vyloučit z řad čestných rybářů. Aby po chvíli nebylo slovo Kaprař sprosté slovo a urážka( synonymum pro rybáře pohrdajícího rybářským řádem). Noční rybolov(přesčáru) není zločin, ale vážný přestupek. Převážení není zločin, ale povolená manipulace s legálním úlovkem. Sakování nezapsané ryby na ranní focení je přestupek. Chytání na samosekovou montáž (nástraha pod háčkem) zatím zakázané není (tam je problém a příčina v mizení trofejních kaprů/amurů z revírů). Co nechytíš to nepřevezeš ani nevyudíš a jinak než na samosekovou montáž se velcí kapři chytají jen velice obtížně. Kdo chce chránit velké ryby tak by měl usilovat o zákaz cíleného lovu těchto ryb (to znamená zakázat lov na nástrahy pod háčkem).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.