Domů Novinky Kauza Labe: Historický moment! Trofejní kapr se vrátil ze soukromé vody zpátky...

Kauza Labe: Historický moment! Trofejní kapr se vrátil ze soukromé vody zpátky do Labe!

- Reklama -

To, co se na začátku zdálo jako nemožné, se stalo skutečností. Díky úsilí party nadšenců byl trofejní kapr puštěn zpátky do Labe. Zmíněného trofejního kapra rybáři chytili na dané soukromé vodě, a poté s pomocí vozidla pro převoz živých ryb byl tento kapr dovezen až k Labi. Rybáři následně obrovskou rybu pustili zpátky do řeky. Jedná se o historický moment, kdy byla trofejní ryba vrácena ze soukromé vody zpátky do svazového revíru. Je ale důvod k radosti? Kapraři volají po přísnější ochraně i trestech…

Jeden z kaprařů, který patří do skupiny rybářů, kteří za navrácení kapra nejvíce bojovali, na Facebooku informoval o tom, že kapr je zpátky v Labi. Jeho kamarád se vydal na danou soukromou vodu, kde zmíněnou rybu po 3 dnech lovu dokázal přelstít. Pak už to šlo rychle. Kapraři zavolali vozidlo pro převoz živých ryb a kapr byl za chvíli na březích Labe, do kterého ho kapraři zpátky pustili. Jde o historický moment, který jasně ukazuje, že boj s převozem trofejních ryb může končit úspěšně.

Kaprařům, kteří za návrat trofejní ryby bojovali, patří obrovský respekt! A obrovský dík, že tuhle velice těžkou „bitvu“ vyhráli. Právě oni totiž vydali jasný signál, že trofejní ryby ve svazových revírech mohou být v bezpečí. Velký dík patří i panu Jiřímu Jakešovi z MO Most, který zajistil vozidlo pro převoz živých ryb. V tomto horkém počasí by jiný způsob převozu mohl dopadnout velice špatně.

 

Co bude dál?

I když tento případ skončil šťastně, tak přece jenom kaprařská veřejnost zůstává kritická. Podle řady kaprařů je totiž ochrana trofejních ryb velice neúčinná. Například pravidla K-70 platí jenom někde, a tresty pro překupníky s trofejními rybami nejsou nijak vysoké. Kapraři tak volají po změně, která napomůže k ochraně trofejních ryb.

Převezení kapra ze svazové vody je obrovskou ztrátou pro daný revír. A to nejen po té stránce, že revír ztratí velkou rybu, ale také po stránce finanční. Například z ceníku trofejních ryb z Rybníkářství Pohořelice, který může posloužit jako příklad, je zřejmé, že za kilogram kapitálního kapra, který váží přes 20 kilo, může soukromý revír zaplatit i 1000 korun. Částka pak může být ještě větší v tom momentě, kdy je ryba něčím specifická, něčím atraktivní (například lysec).

Jak vlastně celá kauza s převezeným kaprem vypukla? Soukromý revír přidal fotografii kapra na jeho Facebook. A právě tam si toho kapra všiml jeden rybář, kterému byla daná ryba povědomá. Rybář nakonec řekl, že kapr ze soukromé vody se až nápadně podobá rybě, kterou před lety ulovil v Labi. A dodal fotografii pro srovnání. Právě toto spustilo obrovskou vlnu kritiky, která rovněž stála za tím, že kapr znova plave ve svazovém Labi.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Boze… zas nejaky kr…. se chtel zviditelnit. Na soukromaku by aspon mel kapr mensi riziko umrti. Masaru je vsude plno. Naprosto zoufala a zbytecna akce.

  2. No hlavně že ukradli ze soukromky úplně jiného kapra než kterého prezentovali jako převezeného z Labe 🤫 takže aspoň známe první oficiální skupinu zlodějů a převažečů :
    Krpeš – Bis a spol

    Chce se mi blejt 🖕🖕🖕

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -